Červenec 2007

Rosický nedohrál v přípravě, ale měl by být v pořádku

31. července 2007 v 0:11
Tomáš Rosický prochází kolem hráče Salcburku Aufhausera

Jen půl hodiny strávil Tomáš Rosický na hřišti ve středečním přípravném utkání fotbalistů Arsenalu Londýn v Salcburku. Český záložník se poté raději nechal vystřídat, protože ucítil bolesti ve stehně. Trenér anglického klubu Arsene Wenger však po zápase uklidnil všechny fanoušky české hvězdy vyjádřením, že by se nemělo jednat o nic vážného.
26. 7. 2007 07:48PRAHA
Ve stejném duchu ostatně mluvil i samotný Rosický. "S těmi potížemi, co jsem měl loni, by to nijak souviset nemělo. Máme teď hodně náročnou přípravu, poslední týden mě bolí všechno," řekl bezprostředně po utkání deníku Sport. V zápase jej ve 32. minutě vystřídal Bacary Sagna.
Arsenal se připravuje v Rakousku už týden a ve středu byl hostem domácího šampiona u příležitosti slavnostního otevření nového stadiónu s umělou trávou pro potřeby mistrovství Evropy 2008. Kanonýři sice prohráli 0:1, ale kouč Wenger byl po zápase celkem spokojený.
"Jsem spokojený s tím, co jsme předvedli za hru. Výsledek nebyl až tak důležitý. Než dal soupeř gól, měli jsme řadu šancí. Což je vzhledem k tomu, jak hrál Salcburk velmi defenzivně, docela potěšující zjištění," řekl Wenger a pochválil novou posilu klubu Eduarda da Silvu.
"Mohl několikrát skórovat. Předvedl, že je velmi nebezpečný hráč a ukázal své špičkové kvality," dodal na adresu útočníka, za kterého Arsenal zaplatil osm miliónů liber. Za Salcburk nastoupil v zápase Karel Piták, další čeští fotbalisté Patrik Ježek a Vratislav Lokvenc do hry nezasáhli.

Robben buď prodlouží v Chelsea, nebo bude prodán do Realu

31. července 2007 v 0:09
Arjen Robben (na zemi) při defenzivní práci během tréninku nizozemské reprezentace

Nizozemský fotbalista Arjen Robben stojí před ultimátem, které mu dal trenér Chelsea José Mourinho. Buď prodlouží smlouvu, nebo ho londýnský klub prodá do Realu Madrid. Robbenovi současná smlouva vyprší až za dva roky, vedení si jej ale chce pojistit na delší období.
30. 7. 2007 18:00LONDÝN
Chelsea nabízí Robbenovi novou čtyřletou smlouvu, která by mu měla zaručit týdenní příjem ve výši 90 tisíc liber (asi 3,7 milionu korun), hráč ji ale odmítá. Celé léto o něj přitom projevuje zájem Real a média už o přestupu několikrát informovala jako o hotové věci, Mourinho ale pokaždé zprávy dementoval a prohlásil, že třiadvacetiletou oporu prodat nehodlá. Teď ale zřejmě změnil názor.
Pokud do týdne Robben smlouvu nepodepíše, Chelsea zahájí se španělským velkoklubem jednání o jeho prodeji. Podle deníku The Sun bude Chelsea požadovat odstupné okolo 25 miliónů liber. Nový trenér Realu Bernd Schuster má o rychlonohého záložníka eminentní zájem. "Musíme posilovat a jak začne sezóna, bude to už složité. Budeme jednat až do konce přestupního období, Robben je pro nás důležitý," prohlásil Schuster v rozhovoru pro španělskou rozhlasovou stanici El Laguero.

Renault kvůli F1 postaví vývojové centrum za milióny

31. července 2007 v 0:08 Auta a motorky, tapety na plochu
Heikki Kovalainen vyjíždí z garáže týmu Renault na trať okruhu v Bahrajnu.
Renault stáje F1 - ilustrační foto.

Stáj formule 1 Renault investuje 50 miliónů dolarů (přes miliardu korun) do nového vývojového střediska ve své centrále v britském Enstone. Od nákladného projektu si loňský vítěz Poháru konstruktérů slibuje, že srovná ve světovém šampionátu krok s McLarenem a Ferrari, které momentálně mají před ostatními účastníky jasně navrch.
30. 7. 2007 19:40PAŘÍŽ
"Je to jasný signál, že máme v budoucnosti ve formuli 1 vysoké ambice," uvedl šéf týmu Flavio Briatore.
Renault po odchodu španělského jezdce Fernanda Alonsa, který v jeho barvách získal v minulých dvou sezónách mistrovský titul, letos za absolutní elitou zaostává. V průběžném pořadí hodnocení týmů je čtvrtý s 32 body, zatímco první McLaren má 138 bodů. Piloti Renaultu Ital Giancarlo Fisichella a Fin Heikki Kovalainen zatím marně usilují o umístění na stupních vítězů.

Pelé: Beckham je spíše celebrita než fotbalista

31. července 2007 v 0:04
Anglického fotbalistu Davida Beckhama přivítalo na mezinárodním letišti v Los Angeles několik desítek novinářů a asi tři sta fanoušků.
David Beckham při příletu do Los Angeles.

Legendární Pelé považuje Davida Beckhama spíše za celebritu než za fotbalistu. Brazilec nabádá bývalého kapitána anglické reprezentace, aby se při angažmá v USA soustředil jen na fotbal. Jen tak podle něj může v zámořské profesionální soutěži MLS uspět.
30. 7. 2007 19:05LOS ANGELES
Beckham se za velkého zájmu veřejnosti i médií stal novou posilou Los Angeles Galaxy, ale kvůli zranění kotníku ještě nemohl ukázat své fotbalové umění naplno. Nastoupil jen na pár minut v přípravném duelu s anglickou Chelsea.
  1. Pelé ho varuje, aby navzdory vší slávě nezanedbával přípravu. "Znám úroveň hry v té soutěži. Je velmi vyrovnaná a od něj budou jako od hvězdy čekat hodně. Jestli nebude trénovat, může se jen toulat po Hollywoodu," řekl v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung Pelé, který v 70. letech minulého století uzavíral svou slavnou kariéru v týmu New York Cosmos a podobně jako Beckham se snažil zpopularizovat fotbal v Americe.

V Brně pojedou motocyklový závod MS nejspíš oba bratři Peškové

30. července 2007 v 17:59 Auta a motorky, tapety na plochu
[18.7.2007]
V srpnovém závodě mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykově okruhu v Brně se zřejmě objeví na trati oba bratři Peškové. Po boku nejlepšího současného českého jezdce Lukáše Peška by se měl představit i jeho patnáctiletý sourozenec Karel, který patří mezi pětici českých uchazečů na udělení divoké karty pro českou Grand Prix.
Vedle Karla Peška jsou adepty na divoké karty ve třídě do 125 ccm ještě Michal Prášek a Karel Májek a ve třídě do 250 ccm Michal Filla a Jiří Mayer. Návrh pětice jezdců na udělení divokých karet ještě musí schválit výkonný výbor Svazu silničních motocyklů AČR a následně také mezinárodní federace FIM.
Teprve patnáctiletý Karel Pešek patří k velkým talentům českého motocyklového sportu. Na jeho umění opakovaně upozornil i Lukáš, který v současnosti patří v nejslabší kubatuře k nejužší světové špičce. "Mám srovnání naší výkonnosti. Karel začal jezdit o dva roky dříve a už před rokem ve čtrnácti letech dosahoval časů, které jsem zajel já v šestnácti. Myslím, že může být ještě lepší než já," řekl ČTK Lukáš Pešek.

Čech neinkasoval, ale Chelsea v přípravě prohrála s Rangers

30. července 2007 v 17:56
Petr Čech gestikuluje během čtvrtfinále Ligy mistrů proti Valencii.
Petr Čech

Fotbalisté Chelsea utrpěli první porážku v přípravě, v sobotu nestačili v Ibrox Parku na tamní Glasgow Rangers. Český brankář Petr Čech chytal v prvním poločase a neinkasoval, góly domácích padly v závěru utkání, kdy už byl v brance londýnského týmu náhradník Hilário.
28. 7. 2007 19:57GLASGOW
O vítězství skotských vicemistrů 2:0, s nimiž se už rozloučil český reprezentant Libor Sionko, se rozhodlo v posledních minutách řádné hrací doby. Nejprve se v 86. minutě trefil Španěl Nacho Novo a brzy ho následoval tečovanou střelou slovenský útočník Filip Šebo.

Předligová generálka se nám povedla: Baník - Púchov 2:0

30. července 2007 v 17:18 Fc Baník Ostrava

Bez problémů zvládli hráči Baníku svou generálku před startem I. Gambrinus ligy. Druholigový slovenský Púchov porazili na Bazalech 2:0, když góly našeho týmu stříleli před zraky 2299 diváků ještě v prvním poločase Václav Svěrkoš a Martin Lukeš.
Púchov se představil jako daleko snaživější soupeř než v týdnu Bystrc. Baník opět postrádal záložníka Tomáše Marka, který si léčí bolavé koleno, kvůli svalových problémů nebyl znovu René Bolf ani na lavičce. Přesto Baník trpělivou ofenzivou branku soupeře dokázal ztéci. Ve 22. minutě přistrčil Magera míč v šestnáctce Svěrkošovi, jeho první ránu gólman Valach ještě vyrazil, ale po gólech hladový útočník Baníku dorážku zvládl.
O chvíli později po hezké akci měl gól na kopačce Bystroň, ale všiml si ještě lépe postaveného Lukeše, který s pomocí tyče podruhé překonal Valacha. Pak ještě po centru Svěrkoše trefil Magera hlavičkou břevno. Ve druhé půli měl Baník převahu, ale další góly už se svěřencům trenéra Karla Večeři vstřelit nepovedlo, soupeře přesto nepustili do žádná větší šance.
FC Baník Ostrava - FK Púchov 2:0 (2:0), branky: 22. Svěrkoš, 35. Lukeš. Sestava Baníku: Vašek - Řezník, Cigánek (61. Ricka), Bystroň, Čoupek (61. Tchuř) - Rajtoral (46. Zeher), Lukeš (70. Varadi), Metelka, Mišinský (61. Tesařík) - Svěrkoš, Magera.

Svěrkoš znovu skóroval, Baník porazil Púchov 2:0

30. července 2007 v 14:14 Fc Baník Ostrava
Baník Ostrava porazil v závěrečném testu před ligovou premiérou Púchov 2:0. Jeden gól třetiligovému slovenskému celku dal opět i útočník Václav Svěrkoš, který si v pátém přípravném utkání po návratu z Německa připsal čtvrtý střelecký zápis.

Baník tentokrát nepředvedl takový brankostroj jako proti Bystrci, ale týden před zápasem s Bohemians se udržel v herní pohodě. Silnější sestava v první půli dala dva góly a vypracovala si celou řadu dalších možností, které odvrátily tyče, nebo gólman Valach. Po obrátce kouč Karel Večeřa zkoušel změny v herním systému a Ostrava už neměla tak výrazný tlak jako v úvodu.

"Nejen tento zápas, ale celá příprava mi ukázala, že pokud nebudeme dělat chyby a nenecháme se zbytečně něčím rozhodit jako třeba dneska Martin Lukeš neodpískaným faulem, tak máme na to, abychom se herně srovnali s každým soupeřem v lize," řekl novinářům Večeřa.

Do jeho plánů o sestavě zatím zasahují zdravotní potíže několika hráčů, i dnes scházeli zranění Marek a Bolf. Podle Večeři se zahajovací sestava z dnešního duelu blíží momentálnímu ideálu. "Je to jedna ze dvou tří variant," uvedl Večeřa.

Výsledek:

Baník Ostrava - Púchov 2:0 (2:0)

Branky: 23. Svěrkoš, 35. Lukeš.

Rozhodčí: Čecháček.

Diváci: 2299.

Sestava Ostravy: Vašek - Řezník, Cigánek (62. Ricka), Bystroň, Čoupek (62. Tchuř) - Rajtoral (46. Zeher), Metelka, Lukeš (70. Varadi), Mišinský (62. Tesařík) - Svěrkoš, Magera.

Dceru fotbalisty Henryho chce unést rumunská mafie

29. července 2007 v 20:54
Thierry Henry.

Podle britské policie hrozí dceři Thierry Henryho únos. Příslušné úřady už proto fotbalistu španělské Barcelony varovaly a londýnský dům francouzského kanonýra je pod neustálou kontrolou. Od dvouleté Tey a její chůvy se navíc nehnou ani na minutu bodyguardi. Henryho rodina se údajně stala terčem rumunské mafie, která má v úmyslu po fotbalistovi požadovat výkupné.
29. 7. 2007 15:21 - 29. 7. 2007 15:41 AktualizovánoLONDÝN
Když to policie oznámila Henryho manželce Claire, hráčův londýnský dům byl podle britského nedělníku News of the World okamžitě vybaven kamerovým systémem a každý podezřelý vůz v jeho okolí je okamžitě kontrolován policisty.
Hrozba únosu se objevila jen pár týdnů po té, co se Henry rozešel s manželkou Claire a od rodiny se odstěhoval. Podle informací britských médií se už oba připravují na rozvod. Majetek francouzského fotbalisty se odhaduje na 25 miliónů liber, nová smlouva s Barcelonou mu zaručuje plat 130 tisíc liber týdně.