Srpen 2007

Šebrle je po prvním dnu desetiboje v Ósace třetí

31. srpna 2007 v 16:12 Sportovní zprávy
Desetibojař Roman Šebrle při skoku dalekém na MS v Ósace. foto: REUTERS/Ruben Sprich
Posunout na předchozí fotografie Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 0, 'http://im.sport.cz/560/95606-icon-1ex3s.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95606-article-1ex3s.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95606-gallery-1ex3s.jpg', 400, 299, 401, 285, 'Desetibojař Roman Šebrle při skoku dalekém na MS v Ósace.','REUTERS/Ruben Sprich','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 1, 'http://im.sport.cz/560/95607-icon-y8pbt.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95607-article-y8pbt.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95607-gallery-y8pbt.jpg', 400, 262, 401, 262, 'Desetibojař Roman Šebrle při vrhu koulí na MS v Ósace.','REUTERS/Kai Pfaffenbach','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 2, 'http://im.sport.cz/560/95608-icon-3ps7g.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95608-article-3ps7g.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95608-gallery-3ps7g.jpg', 400, 267, 401, 267, 'Desetibojař Roman Šebrle (uprostřed) při běhu na 100 metrů na MS v Ósace.','ČTK/AP','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 3, 'http://im.sport.cz/560/95609-icon-gy7q5.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95609-article-gy7q5.jpg', 'http://im.sport.cz/560/95609-gallery-gy7q5.jpg', 400, 262, 401, 262, 'Jamajský desetibojař Maurice Smith vyhrál na MS v Ósace vrh koulí a probojoval se do čela průběžného pořadí.','REUTERS/Ruben Sprich','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 4, 'http://im.sport.cz/561/95610-icon-xibn4.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95610-article-xibn4.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95610-gallery-xibn4.jpg', 400, 272, 401, 272, 'Američan Bryan Clay při desetiboji na MS v Ósace.','ČTK/AP','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 5, 'http://im.sport.cz/561/95611-icon-30ky4.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95611-article-30ky4.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95611-gallery-30ky4.jpg', 400, 300, 401, 285, 'Americký desetibojař Bryan Clay při vrhu koulí na MS v Ósace.','ČTK/AP','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 6, 'http://im.sport.cz/561/95612-icon-gr40c.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95612-article-gr40c.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95612-gallery-gr40c.jpg', 400, 292, 401, 285, 'Americký desetibojař Bryan Clay se připravuje na vrh koulí na MS v Ósace.','ČTK/AP','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 7, 'http://im.sport.cz/561/95613-icon-d56jc.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95613-article-d56jc.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95613-gallery-d56jc.jpg', 400, 286, 401, 285, 'Desetibojař Roman Šebrle během závodu na MS v Ósace.','ČTK/AP','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 8, 'http://im.sport.cz/561/95615-icon-fovdn.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95615-article-fovdn.jpg', 'http://im.sport.cz/561/95615-gallery-fovdn.jpg', 400, 280, 501, 350, 'Gesto běloruského desetibojaře Andreje Kravčenka po diskvalifikaci z běhu na 100 metrů.','ČTK/AP','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 9, 'http://im.sport.cz/562/95624-icon-alrqd.jpg', 'http://im.sport.cz/562/95624-article-alrqd.jpg', 'http://im.sport.cz/562/95624-gallery-alrqd.jpg', 400, 300, 401, 285, 'Americký desetibojař Bryan Clay podskakuje s bolestivou grimasou laťku na MS v Ósace.','REUTERS/Ruben Sprich','');/* ]]> */ Kliknutím fotografii zvětšíte /* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 10, 'http://im.sport.cz/562/95625-icon-ye6ar.jpg', 'http://im.sport.cz/562/95625-article-ye6ar.jpg', 'http://im.sport.cz/562/95625-gallery-ye6ar.jpg', 400, 262, 401, 262, 'Úspěšný výškařský pokus Romana Šebrleho při desetiboji na MS v Ósace.','ČTK/AP','');/* ]]> */ Posunout na další fotografie
Celkem 11 fotografií
/* <![CDATA[ */ fotogallery.init('ostatni'); /* ]]> */

Roman Šebrle figuruje po polovině desetiboje na MS v Ósace na třetím místě. Světovému rekordmanovi nevyšel podle představ úvod závodu, i když po výšce díky výkonu 212 centimetrů poskočil na stříbrnou příčku. Z ní jej ale vzápětí v běhu na 400 metrů sesadil Kazach Karpov. Do druhé části soutěže vstoupí v roli vedoucího muže Jamajčan Smith. O medaile již nebojuje obhájce Clay z USA, který si při výšce natáhl stehenní sval.
31. 8. 2007 07:21 - 31. 8. 2007 15:23 AktualizovánoÓSAKA
Závod na stadiónu Nagai odstartoval nejlépe Clay, který se usadil po běhu na 100 metrů v čele závodu a své vedení potvrdil vítězstvím ve skoku dalekém. Šebrle zaběhl na stovce nevýrazných 11,04 sekundy, obsadil až 15. místo a nabral na Američana ztrátu 137 bodů. Šokem skončila hned první disciplína desetiboje pro překvapivého vítěze z Götzisu a mistra Evropy do 23 let Andreje Kravčenka z Běloruska. Na startu totiž dvakrát za sebou ulil a byl ze závodu senzačně vyloučen.
Šebrlemu se nedařilo podle představ ani v dálce, ačkoliv se po výkonu 756 cm posunul na čtvrtou příčku. S 1802 body jej od bronzu dělil pouhý bod, na Claye, který skok daleký vyhrál výkonem 765 cm, ztrácel 159 bodů.
Ve třetí disciplíně - vrhu koulí - se zaskvěl Jamajčan Smith, jehož výkon 17,32 metru posunul do čela průběžného pořadí. Clay zaostal o 23 cm za svým letošním maximem a na Jamajčana ztrácel 33 bodů. Na třetí příčku se výkonem 16,31 metru posunul mistr světa z roku 2003, Američan Tom Pappas. Šebrle poslal kouli do vzdálenosti 15,92 metru a zůstal čtvrtý se součtem 2648 bodů.

Výška dostala Šebrleho opět vzhůru

Výrazně si světový rekordman polepšil až v úvodní disciplíně odpolední části programu. Smith ve výškařském sektoru překonal jen 197 cm a stejnou výšku si připsal i Clay, který se při následujícím pokusu na 200 cm zranil. Šebrle proti tomu dokázal překonat laťku ve výšce 212 cm a posunul se na stříbrnou pozici se ztrátou 28 bodů na Jamajčana.
V závěrečné čtyřstovce zaběhl Šebrle čas 48,80 sekundy a čekal na poslední rozběh, v němž startoval i Smith. Ten se vytáhl k osobnímu maximu 47,48 a upevnil své vedení. Nejrychlejším časem 47,44 se prezentoval Karpov, který tak poskočil z pátého místa na průběžnou stříbrnou příčku.
Druhý český reprezentant Josef Karas je po pěti disciplínách dvacátý.
Další výsledky z Ósaky najdete ZDE
Desetiboj - po 5. disciplíně
1. Smith (Jam.) 4525 bodů (100 m: 10,62 - dálka: 750 - koule: 17,32 - výška: 197 - 400 m: 47,48), 2. Karpov (Kaz.) 4439 (10,70 - 719 - 16,08 - 206 - 47,44), 3. Šebrle (ČR) 4434 (11,04 - 756 - 15,92 - 212 - 48,80), 4. Drozdov (Rus.) 4353 (10,97 - 725 - 16,49 - 212 - 50,00), 5. Pappas (USA) 4342 (10,96 - 744 - 16,31 - 203 - 49,22), 6. Müller (Něm.) 4310 (10,90 - 744 - 16,31 - 203 - 49,22), ...20. Karas (ČR) 3971 (11,12 - 744 - 13,23 - 194 - 50,60).

Oštěpařka Barbora Špotáková získala zlatou medaili

31. srpna 2007 v 16:11 Sportovní zprávy
Barbora Špotáková při jednom ze svých pokusů v kvalifikaci na MS v Ósace

Česká oštěpařka Barbora Špotáková se v pátek v Ósace stala mistryní světa. Šestadvacetiletá reprezentantka překonala během soutěže dvakrát národní rekord, který má nyní hodnotu 67,07 metru. Loňská vicemistryně Evropy porazila o 61 cm Christinu Obergföllovou, třetí skončila další Němka Steffi Neriusová. Druhá česká oštěpařka Nikola Brejchová obsadila stejně jako na MS 2001 v Edmontonu a olympijských hrách v Aténách čtvrté místo.

31. 8. 2007 14:07 - 31. 8. 2007 15:59 AktualizovánoÓSAKA
Bývalá vícebojařka Špotáková se tak v Japonsku postarala o druhou českou medaili, připojila se ke stříbrné tyčkařce Kateřině Baďurové. Elitní oštěpařka získala deváté atletické zlato z venkovního MS pro samostatnou Českou republiku a první od Edmontonu, kde triumfovali desetibojař Tomáš Dvořák a oštěpař Jan Železný.
"Věřila jsem si. Cítila jsem se dobře, formu jsme ladili dlouho. Moc jsem si přála, aby to vyvrcholení přišlo právě na mistrovstí světa. Je to taková třešnička na dortu," řekla v rozhovoru pro Českou televizi Špotáková těsně po vítězství.
Druhá v konečném pořadí, Němka Obergfölová, v posledním pokusu zlepšila svůj dosavadní nejdelší hod z finálové série. Byla to snad jediná chvíle, kdy se musela Špotáková o své vítězství obávat. "Byla jsem si vědoma toho, že mě může přehodit i posledním pokusem, ale věřila jsem, že bych na to dokázala odpovědět," prohlásila Špotáková.
Nová mistryně světa se dostala do vedení hned svým prvním hodem, jímž stanovila nový národní rekord 66,40 m. Ten poté ještě vylepšila ve třetí sérii a jako sedmá žena historie přehodila hranici 67 metrů. Její předchozí maximum, které stanovila loni v září na Světovém atletickém finále ve Stuttgartu, mělo hodnotu 66,21 metru.
Na medailové pozici se až do čtvrtých pokusů držela díky hodu 63,73 bývalá česká rekordmanka Brejchová, kterou ale přehodila mistryně Evropy Neriusová. Německá veteránka už loni Göteborgu sebrala ve čtvrté sérii zlatou medaili Špotákové, ani dnes nedokázala třiatřicetiletá Brejchová zareagovat.
Evropská rekordmanka Obergföllová, jež v červnu hodila v Mnichově přes 70 metrů, se vedoucí Češce nejvíce přiblížila v šesté sérii, kdy zaznamenala svůj nejdelší pokus 66,46. Neriusová získala bronz za 64,42.
Ženy - oštěp:
1. Špotáková (ČR) 67,07, 2. Obergföllová 66,46, 3. Neriusová (obě Něm.) 64,42, 4. Brejchová (ČR) 63,73, 5. Likaová (Řec.) 63,13, 6. Bissetová (Kuba) 61,74, 7. Abakumovová (Rus.) 61,43, 8. Stahlová (Něm.) 61,03.

Další ztráty v Baníku, na marodce jsou teď Václav Svěrkoš i Dušan Tesařík

29. srpna 2007 v 19:48 Fc Baník Ostrava

Dalším problémům musí čelit FC Baník ve výtečně rozjeté sezóně. Poté, co zatím do hry nezasáhl René Bolf a vážně se zranil Martin Lukeš, jsou na marodce další dva hráči, kteří patří k pilířům A mužstva. Mimo hru se ocitli na zatím nespecifikovanou dobu Václav Svěrkoš a Dušan Tesařík.

Václava Svěrkoše poslaly v pondělí do postele horečky, kvůli nim už ani nevyrazil na utkání do Zlína. "Nasadili jsme ty nejkvalitnější léčebné prostředky, jenže vypadá to zatím na silnou angínu. Provedli jsme i další vyšetření a musíme počkat na výsledky do čtvrtka. Neponecháme nic náhodě a potřebujeme vyloučit možná závážnější onemocnění," poznamenal lékař Baníku MUDr. Tomáš Pavliska.

Útočníka sužovaly vysoké horečky. "Měl i devětatřicet," prohlásil MUDr. Tomáš Pavliska. Václav Svěrkoš se podrobil řadě dalších i krevních testů či vyšetření u krčního specialisty. "Opravdu by bylo v tuto chvíli předčasné hovořit, na jak dlouhou dobu vidíme léčení," dodal lékař. Pokud by se ale nemoc vyvíjela příznivě, pak by se útočník s pomocí lékařů pokusil stihnout i sobotní duel s Plzní.

Smutný je z toho i samotný Václav Svěrkoš. "V noci na středu se mi už konečně trochu ulevilo, horečka nebyla tak vysoká. První dva dny ale byly nepříjemné. Řídím se radami lékařů, abych byl co nejdříve zase zpátky na hřišti, protože po trestu za hloupé vyloučení jsem se na Plzeň moc těšil. Chci se vrátit co nejdříve," uvedl Václav Svěrkoš.

Už ve Zlíně scházel na soupisce Baníku také zkušený levý záložník Dušan Tesařík. Také on se ocitl v péči lékařů. "Po zápase s Libercem se necítil dobře, proto také musel na podrobnější vyšetření," konstatoval MUDr. Tomáš Pavliska.

Nyní Dušan Tesařík dostává obstřiky na blokaci krční páteře, chodí na akupunkturu a rovněž čeká na čtvrteční výsledky testů. "Díky nim bychom měli případně vyloučit i stav po otřesu mozku," dodal lékař FC Baník. Pokud by výsledky testů dopadly dobře a bolesti ustoupily, Dušan Tesařík by mohl být do soboty v pořádku.

Popisek pod foto

Trenér Karel Večeřa teď s Václavem Svěrkošem nebude moci v tréninku počítat.

Na úvod sezóny prohráli hokejisté s Německem

29. srpna 2007 v 19:46 Sportovní zprávy
Zbyňka Irgla se snaží zastavit Němec Sven Felski.

První prověrka nové hokejové sezóny nedopadla pro českou reprezentaci příliš lichotivě. V prvním ze dvou přátelských utkání s Německem sice vedli Češi už o dvě branky, přesto nakonec odcházeli z ledu se sklopenými hlavami. V Ústí nad Labem prohráli 2:3 a jen prodloužili neúspěšnost s německým týmem. Naposledy prohráli na MS v Moskvě 0:2.
29. 8. 2007 19:42ÚSTÍ NAD LABEM
Místo Kotschnewa, který český tým vychytal na mistrovství světa v Moskvě, se do branky Německa postavil Müller, a brzy začal mít spoustu práce. Nejvíce se zapotil při brejku Tenkráta, jehož pokus o blafák do bekhendu sice vystihl, ale po další dorážce musel kapitulovat. Hlavní rozhodčí Minář však po krátké debatě s videorozhodčím gól neuznal pro posunutou branku.
Český tým měl nicméně stále herně navrch a bylo jen otázkou času, kdy se dostane do vedení. Příležitosti se nabízely především díky nedisciplinovanosti německých hráčů v přesilových hrách. Krátce před návratem vyloučeného Goce se v početní výhodě nakonec prosadil Rolinek, když šikovně tečoval ránu Petra Sýkory.

Němci srovnali krok

Druhá branka českého týmu padla stejným způsobem. Na začátku druhé třetiny vyslal na Müllera dělovku Píša a tečujícím byl tentokrát Josef Straka. Od 29. minuty měli Němci minutovou výhodu pět na tři a využili ji už po třiadvaceti vteřinách. Hollandovu střelu od modré Pinc vyrazil jen před sebe k volnému Trippovi a jeden z naturalizovaných Kanaďanů v německém dresu se nemýlil.
Za dalších pět minut bylo vyrovnáno. Obránce Schütz využil zmatků v české obraně i nepozorného vyjetí Pince a po obkroužení branky skóroval. Naproti tomu čeští útočníci si začali počínat spíše zbrkle, nesehrané útoky si nedokázali vytvořit dobré brankové příležitosti. Minutu a půl před druhou sirénou putoval na trestnou lavici německý útočník s hezky česky znějícím jménem Polaczek, ale domácí hráči během přesilovky ani pořádně nevystřelili na branku.
Usnadnili tak Němcům dokonání brankového obratu v poslední části. Při nájezdu Trippa se ještě Pinc vyznamenal, když jeho střelecký pokus vyrazil. V padesáté minutě už ale kapituloval potřetí, při dvojnásobném oslabení se z dorážky prosadil Ullmann. Trenér Alois Hadamczik poté udělal v sestavě pár změn a jeho svěřenci si vynutili velký tlak.
K vyrovnání to však už stejně nestačilo, soupeř naopak ještě dokázal zvýšit vedení. Češi prohráli důležité vhazování v útočném pásmu, Felski se ujal puku na modré čáře a bez problémů jej dovezl až do domácí branky.
Česko - Německo 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Rolinek (P. Sýkora, J. Straka), 24. J. Straka (Píša, Rolinek) - 30. Tripp (Holland, S. Goc), 35. Schütz, 50. Ullmann, 59. Felski. Rozhodčí: Minář - Bláha, Pouzar.
Česko: Pinc - Čáslava, Píša, Žižka, Richter, Zíb, Kroupa, Kutlák, Hunkes - Rolínek, J. Straka, P. Sýkora - Varaďa, Červenka, Irgl - Tenkrát, Skuhravý, Kumstát - Langhammer, Huml, Netík. Trenér: Alois Hadamczik.
Německo: Müller - Holland, Bakos, Draxinger, S. Goc, Renz, Ančička, Osterloh, Dietrich - Y. Seidenberg, Ullmann, Tripp - Gogulla, Hackert, Schütz - Felski, Barta, Klinge - Polaczek, Fical, Verwey. Trenér: Uwe Krupp.

Ostrava ovládla zlínské tribuny, na hřišti ale ztratila body

29. srpna 2007 v 14:38 Fc Baník Ostrava
Davida Šmahaje ze Zlína brání fotbalisté Ostravy Radim Řezník (vlevo) a Tomáš Marek.

Fotbalisté Zlína v pondělí remizovali v utkání čtvrtého ligového kola s ostravským Baníkem 2:2. Za domácí se dvakrát trefil hlavou stoper Zbožínek a svými brankami se postaral o první bodovou ztrátu Baníku v sezóně. Utkání sledoval vyprodaný stadión, z Ostravy přijely podle policejních odhadů asi dvě tisícovky fanoušků hostujícího týmu, který v samostatné české lize ve Zlíně ještě nikdy nevyhrál.
27. 8. 2007 21:14ZLÍN
Zlín zažil v pondělním podvečeru nebývalou invazi ostravských fanoušků, kteří od začátku zápasu vytvořili svému týmu domácí atmosféru. I jejich zásluhou sledoval utkání beznadějně vyprodaný stadión, na který se ještě marně snažily vniknout desítky nešťastníků, na něž se už vstupenky nedostaly.
Ostravští se od začátku ujali převahy také na hřišti. V 7. minutě si naběhl na polovysoký centr Magera, ale z malého vápna jej placírkou poslal jen vedle tyče. Narůstající nápor hostů ale vzal zanedlouho za své. Postarala se o to 18. minuta: Šmahaj od středového kruhu odcentroval a na značce pokutového kopu našel Zbožínka, který poslal míč hlavou za záda brankáře Vaška.
Inkasovaný gól srazil hru Ostravy zpátky do průměru, přesto se hosté dostávali do šancí. V 27. minutě napřáhl z dálky k překvapivé střele Tchuř, a i když trefil jen střed branky, gólman Baránek jeho střelu jen se štěstím zastavil hrudníkem. Ještě větší porci štěstí si Baránek potom vybral v 35. minutě, v níž si na další Tchuřův centr z levé strany naskočil Metelka, ale jeho hlavička z malého vápna skončila jen na břevně domácí branky.

Druhý poločas byl rušný

Zatímco první poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, ten druhý byl rušných momentů doslova plný. Hned v 46. minutě utekl domácí Žůrek, ale zcela osamocen nejprve jen pálil do brankáře Vaška a následnou dorážku poslal vysoko nad. Hned z protiútoku potom hosté vybojovali roh, na ten si naběhl vysoký Magera a z malého vápna poslal míč hlavou do sítě.
Ostravu vyrovnání nabudilo, začala tlačit, domácí ale nadále hrozili rychlými brejky. Exostravský Žůrek se dostal hned do tří slibných šancí, ale pokaždé selhal. V 57. minutě si zaběhl na dlouhý míč, ale špičkou kopačky vybíhajícího Vaška neprostřelil, za deset minut potom z otočky pálil opět do gólmana a konečně v 68. minutě z podobné akce zamířil nad.
Hned z protiútoku pak Ostravští dokázali Žůrkovo zaváhání potrestat, stejně jako v případě první branky. Rychlý brejk z pravé strany dovedl Marek až na hranici šestnáctky, odtamtud napřáhl levou nohou k technické střele a Baránek se po míči natahoval marně. Hosté poté v tlaku pokračovali, ale z žádné z nepřehledných situací v domácí šestnáctce už skórovat nedokázali.
V 83. minutě tlak Baníku na chvíli přerušila domácí akce z pravé strany, ale přinesla více než nečekaný výsledek. Na polovysoký centr si opět naběhl stoper Zbožínek a tak jako v prvním poločase, i nyní jej poslal do sítě.
A v hektickém závěru byl nakonec Baník rád i za bod. Vyskočil totiž svým lobem trefil v poslední minutě břevno a Konečníkovu střelu vytáhl Vašek jen s námahou nad branku.
Tescoma Zlín - Baník Ostrava 2:2 (1:0)
Branky: 18. a 83. Zbožínek - 47. Magera, 68. Marek. Rozhodčí: Racek - Kordula, Vysloužil. ŽK: Penner, Žůrek, Opiela, Vidlička, Vyskočil - Magera, Mišinský. Diváci: 6058 (vyprodáno).
Zlín: Baránek - Vidlička, Zbožínek, Kroča, Penner - Malár (64. Bača), Zúbek, Opiela, Zapletal (78. Vyskočil) - Šmahaj (89. Konečník), Žůrek. Trenér: Hoftych.
Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Rajtoral, Marek, Otepka (68. Mišinský), Metelka - Magera, Zeher (89. Varadi). Trenér: Večeřa.

Teplice přeskočily Slavii a vedou ligu, Liberec zůstává u dna

29. srpna 2007 v 14:37 Sportovní zprávy
Martina Fenina z Teplic (vlevo) stíhá Jiří Bílek z Liberce.

Fotbalisté Teplic nadále v novém ročníku fotbalové Gambrinus ligy vítězí. V pondělním utkání 4. kola porazili Severočeši Liberec 2:0, góly vstřelili Sabou a Fenin. Pro mladého reprezentanta to byla už čtvrtá trefa v aktuální sezóně. Liberec naopak stále čeká na první výhru a s jedním bodem zůstává na poslední příčce prvoligové tabulky. Dosud vedoucí Ostrava jen remizovala 2:2 ve Zlíně.
27. 8. 2007 19:06 - 27. 8. 2007 20:52 AktualizovánoTEPLICE/PRAHA
V severočeském derby se oba celky představily v rozdílném rozpoložení. Domácí Teplice všechna tři utkání vyhrály, Liberec naopak se ziskem jediného bodu prvoligovou tabulku uzavíral. Trenér Liberce Zach přeházel sestavu a do branky postavil posilu ze Sparty Zdeňka Zlámala.
Liberec hrál na jediného útočníka Nezmara, ale byl to on, kdo měl první šanci. Hodúr si obhodil stopera Lukáše, vzápětí ale ztroskotal na gólmanu Slavíkovi. Poté se už ke slovu dostali domácí a zatlačili soupeře do defenzívy.
Ve 37. minutě Smíšek patičkou vytvořil prostor pro Gašparíka, ke sraženému míči se dostal Jiří Sabou a se štěstím prostřelil brankáře Zlámala.

Fenin se trefil počtvrté v sezóně

Po přestávce se Liberec snažil o vyrovnání, aktivní byl zejména Ivan Hodúr. Jeho střely ale cíl nenalezly a Teplice opět udeřily. Po akci Pavla Verbíře se k míči dostal mladíček Martin Fenin a pohotovou střelou překonal Zlámala.
I ze čtvrtého utkání nové sezóny tak odešly Teplice vítězně, naopak Liberec na první výhru stále čeká. Pozice trenéra Zacha je tak velice nahnutá, jediný bod ze čtyř zápasů je značně za očekávání klubového bosse Ludvíka Karla. Zach navíc mohl být rád, že po hrubém zákroku na Koukala nebyl vyloučený kapitán Liberce Jan Nezmar. Teplický hráč musel střídat, podle prvních vyšetření má Koukal přetržený vaz v kotníku, další dva natržené a čeká jej minimálně dvouměsíční pauza.
"Situace není příjemná. Nechtěli jsme se dostat pod tlak, některé šance jsme neproměnili. Teplice byly v prvním poločase aktivnější. Po přestávce se nám nepodařilo vstřelit branku, což je zatím náš největší problém," řekl po zápas rozhovoru pro ČT trenér Michal Zach. "Zvládli jsme utkání po všech stránkách," pochvaloval si naopak tři body domácí kouč Petr Rada.

Baník poprvé ztratil ve Zlíně

Naopak ztratila Ostrava, která jen remizovala ve Zlíně 2:2. Zlín nad dosud stoprocentní Ostravou vedl od 17. minuty po přesné trefě Iva Zbožínka, jemuž posadil míč na hlavu Šmahaj. Ostrava po přestávce otočila skóre góly Lukáše Magery a Tomáše Marka, druhým gólem v utkání vyrovnal Zbožínek.
Ostrava tak před vyprodaným stadiónem promarnila šanci vrátit se do čela tabulky, s deseti body se zařadila za vedoucí dvanáctibodové duo Teplice - Slavia.

29. srpna 2007 v 14:35 Sportovní zprávy
Zamyšlený trenér František Cipro - archivní fotografie.

Dynamo České Budějovice je prvním klubem v české fotbalové lize, který v této sezóně mění trenéra. Vedení klubu ve středu odvolalo Františka Cipra. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky, píše se v prohlášení, které ČTK poskytl předseda představenstva klubu Karel Poborský. Jméno nástupce bude oznámeno na čtvrteční tiskové konferenci.
29. 8. 2007 13:09 - 29. 8. 2007 13:18 AktualizovánoČESKÉ BUDĚJOVICE
Fotbalisté Dynama v nové sezóně zatím dokázali vyhrát pouze v úvodním kole, ve kterém porazili Sigmu Olomouc 2:0. Daší tři kola přinesla jihočeskému týmu jen porážky - nejprve na půdě Zlína, poté doma se Slavií a naposledy v neděli od Jablonce.
Šedesátiletý Cipro byl doyenem mezi ligovými trenéry a ze všech současných koučů vydržel v klubu nejdéle. Do Českých Budějovic přišel 1. dubna 2005, kdy vystřídal Roberta Žáka.
Největšího úspěchu dosáhl v roce 1996, kdy přivedl Slavii k mistrovskému titulu. Vedle toho působil také v Brně, Blšanech, Plzni, Teplicích a v rakouských klubech FC Tirol a LASK Linec.
Mezi možnými kandidáty na uvolněné místo jsou sportovní ředitel Dynama Jiří Kotrba nebo další českobudějovický patriot Pavel Tobiáš

Oceláři ztratili zápas v samém závěru

29. srpna 2007 v 14:17 Hc Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec - MHC Martin 2:2 (1:0, 0:0, 1:2)
Branky: 14. a 53. Zálešák - 57. Dzerinš, 60. Škuta
Oceláři po včerejší prohře v Chrudimi s Pardubicemi nastoupili na domácím ledě v plánovaném utkání proti MHC Martin. Vyhraný zápas ztratili v samém závěru, kdy nejprve Dzerinš vrátil Martin zpět do hry a následně obránce Vítězslav Škuta, kterého si pamatujeme ještě z jeho působení ve Vítkovicích, vyrovnal.

Baník vzkazuje fanouškům: Děkujeme!

29. srpna 2007 v 14:15 Fc Baník Ostrava

Do Zlína vyrazily podpořit FC Baník přes tři tisíce fanoušků. V bílých trikách vytvořili jednu z nejkrásnějších kulis, jaká kdy byla k vidění na českých stadionech. Výjezd do Zlína byl srovnatelný s památným zápasem na Spartě v mistrovské sezóně a FC Baník by rád svým věrným vzkázal: "Děkujeme vám!"

Odhady samotných fanoušků i monitorující Policie České republiky hovořily o tom, že na stadion Letná ve Zlíně se dostaly skutečně více než tři tisícovky fandů Baníku. "Byla to nádhera. Když pak všichni v bílých trikách spustili naši hymnu, běhal z toho mráz po zádech," poznamenal předseda představenstva FC Baník Jakub Kahoun.

Klub si věrnosti a zájmu fanoušků nesmírně cení. "Asi se někomu může zdát, že to pořád opakujeme, ale naši fandové jsou nejlepší u nás. Moc bych jim chtěl za jejich podporu ve Zlíně poděkovat a to není jen otřepaná fráze. Prostě nepovažujeme za samozřejmost, když se přes tři tisíce lidí vydají v pondělí večer do Zlína pomoci Baníku. Všem moc děkujeme," konstatoval Jakub Kahoun.

Stejné pocity zažívali i samotní hráči. "Fanoušci byli perfektní. Od chvíle, kdy v Ostravě začali ve velkém chodit na Baník, to je to hodně znát. Snad jenom ty světlice na hřišti nemusely ve Zlíně být, ale určitě to byla pouhá výjimka... Moc bych chtěl za všechny hráče i realizační tým divákům poděkovat a mohu slíbit, že budeme dělat vše pro to, aby byli fanoušci i nadále s našimi výkony spokojeni," uvedl kapitán FC Baník Tomáš Marek.

Vedení klubu, hráči i realizační tým věří, že při sobotním zápase s Plzní budou Bazaly zase plné a pomohou mužstvu k dalšímu vítězství v nejvyšší soutěži.