Prosinec 2007

Hemský a Hašek nevěděli, co od sebe při nájezdech čekat

14. prosince 2007 v 16:31 Sportovní zprávy
Ze souboje Edmontonu a Detroitu vyšel lépe útočník Oilers Aleš Hemský, jako jediný při nájezdech překonal Haška v brance Red Wings.

Soubojem pardubických rodáků vyvrcholilo čtvrteční utkání NHL mezi Edmontonem a Detroitem. Řeč je o českém brankáři Dominiku Haškovi a forvardu Olejářů Aleši Hemském. Šťastnějším byl po čtvrtečním souboji útočník Oilers, který jako jediný dokázal na svého krajana v brance Red Wings vyzrát v samostatných nájezdech, a zkazil tak domácím sérii vítězných tažení.
14. 12. 2007 13:52DETROIT
"Prostě jsem do toho šel a snažil se vystřelit tak tvrdě, jak jen to šlo," citoval po utkání slova Aleše Hemského server ESPN.com. "Nikdy nevím, co od něj mohu čekat, je to velmi pohotový gólman," podotkl na adresu Dominika Haška, jemuž dal čtyřiadvacetiletý útočník jako jediný v samostatných nájezdech branku, a Edmonton tak přerušil sedmizápasovou vítěznou sérii Detroitu.
"Pochází ze stejného města jako já. Vím, že je velmi šikovný. Nevěděl jsem, co od něj mohu čekat," zareagoval stejně jako Hemský i Dominik Hašek. "Koukal jsem na opakovaný záznam, odkryl jsem v bráně malou škvírku a on toho dokázal využít. Byla to velmi dobrá střela," pochválil brankář s číslem "39" Hemského na stránkách Detroit Free Press.

V Čechách je Hašek hrdina

"Jsme ze stejného města. Trochu jsme se špičkovali. Je to zábava proti němu hrát. V Čechách je to hrdina," pochválil Hemský brankáře Rudých křídel, který stejně jako on pochází z východních Čech, v rozhovoru pro Daily Tribune.
Zatímco útočníkovi Oilers je 24 let, Dominik Hašek pomalu odchází ze zámořské scény. Když český brankář debutoval v NHL v sezóně 1990-91 v dresu Chicaga Blackhawks, Hemskému bylo sedm let. "Přes léto jsme se dost poznali, hráli spolu nějaké zápasy, ale lépe ho znám z NHL," poznamenal k českému forvardovi Hašek.
Shrnutí čtvrtečních zápasů NHL najdete ZDE:
"Dvě třetiny prohrávat a potom na konci vyrovnat je velké povzbuzení, ale pokud hrajete doma proti Edmontonu, tak vždy myslíte na vítězství," litoval Hašek, který v utkání pochytal 22 střel Olejářů, ztráty bodů.
Edmonton v této sezóně již podeváté zvítězil v loterii zvané samostatné nájezdy. Jen jednou odešli svěřenci Craiga MacTavishe poraženi. 7. listopadu nestačili v trestných stříleních na Laviny z Colorada. "Nedokáži to vysvětlit, možná je to tím, že když mají hráči takový úspěch, pak jsou více v pohodě a dodá jim to sebevědomí," nabídl možné vysvětlení úctyhodné bilance kouč Oilers.

Kresta pojede Rallye Dakar v kamionu, bude sbírat zkušenosti

12. prosince 2007 v 20:22 Sportovní zprávy
Roman Kresta

Přední český automobilový jezdec Roman Kresta se představí na začátku ledna na slavné pouštní Rallye Dakar. Bývalý tovární jezdec Fordu v seriálu mistrovství světa bude členem posádky doprovodného kamionu MAN, který pojede jako takzvaná rychlá asistence polotovárního týmu BMW. Bude tak soupeřem českých jezdců Aleše Lopraise, Tomáše Tomečka či Martina Macíka. V příštím roce by se měl Kresta na Dakaru objevit za volantem osobního automobilu BMW X3CC přímo v hlavní kategorii závodu.
5. 12. 2007 10:41PRAHA
Kresta byl blízko startu na dakarské soutěži s osobním automobilem již v letošním roce, když byl jedním z kandidátů na místo po tragicky zesnulém Colinu McRaeovi. Místo britské legendy byl ale nakonec angažován zkušený Francouz Bruno Saby, který dakarskou rallye v roce 1993 vyhrál. Rodák z Trnavy na Zlínsku upoutal tým BMW při červnových testech, kdy se podílel na zkouškách tlumičů.
"Je to pro mne zcela nová výzva, na kterou se velmi těším. Jakmile místo za volantem BMW získal zkušený Saby, stáj X-Raid hledala po mém úspěšném testování možnost, co mi ve svém dakarském programu nabídnout. Mám radost, že mi umožnila řízení svého kamionu pro rychlou asistenci. Je to pro mě důležité, protože pojedu po stejné trase jako závodníci," uvedl Kresta v tiskové zprávě společnosti BPA, která se o jezdce stará. Podle ní by měl Kresta kamion sám řídit, společně s ním bude v kabině ještě navigátor a týmový inženýr

Tomečka čeká jubilejní Dakar, rád by byl do desítky

12. prosince 2007 v 20:16 Sportovní zprávy
Tomáš Tomeček za volantem kamiónu Tatra, s nímž se vydá na svůj desátý Dakar.

Bezmála šest set účastníků bude čítat startovní listina třicátého ročníku Rallye Dakar. Na africkou výpravu se chystá s kamiónem Tatra také Tomáš Tomeček, který slavnou pouštní soutěž pojede podesáté v roli pilota. "Ale těším se, jako kdybych jel poprvé," vyprávěl s nadšením zkušený harcovník při středečním setkání s novináři v Praze.
12. 12. 2007 14:46PRAHA
Stejně jako v předešlých třech ročnících, i letos pojede Tomečkův tým se dvěma soutěžními vozy, kterým bude krýt záda jeden asistenční kamión. Druhou Tatru bude opět řídit Brazilec André de Azevedo, asistenci povede zkušený mechanik a někdejší Tomečkův spolujezdec Petr Vodák.
Tým věnoval po loňském ročníku, v němž Tomeček dojel po karambolu v úvodu soutěže na desátém místě a Azevedo dovedl svůj vůz do Dakaru na páté příčce, opět velkou pozornost modernizaci obou kamiónů. Především Azevedův vůz prošel náročnou rekonstrukcí, při níž konstruktéři v rámci nových pravidel posunuli motor o 40 centimetrů dozadu a výrazně tak odlehčili přední nápravě. "André si zaslouží mít vůz další evoluce, díky němu jsme se na Dakar se soukromým týmem dostali," odmítá Tomeček možnost, že by cítil handicap.

Dojet do desítky, ale hlavně v pořádku

Po testech je nadmíru spokojený i se svým vozem, v němž pojede tradičně s navigátorem Vojtěchem Morávkem a nově s mechanikem Radkem Smolkou, který nahradil Ladislava Lálu, jenž začal spolupracovat s týmem Karla Lopraise. "Auto je dobře nachystané. Nespala ale ani konkurence, takže to bude opět těžké," povzdychl si Tomeček nad nerovnými podmínkami s továrními týmu Kamaz nebo MAN. Proto by byl spokojený s umístěním do desátého místa.
"Letos se hodně mluví o jubileu, pro nás to ale bude Dakar jako každý jiný. Za pěknými obrázky vozů na dunách se skrývá hlavně velká dřina a my odjíždíme především s cílem dovézt posádky a auta v pořádku do cíle," uzavřel předstartovní rozjímání mechanik Jaromír Martinec.
Letošní ročník bude patřit k nejdelším v historii, celkem čeká na účastníky 9273 kilometrů, z toho je 5736 měřených. Proti poslednímu ročníku se soutěž natáhla o 1500 kilometrů. Úvod obstarají opět dvě etapy v Portugalsku a Španělsku, poté se posádky přesunou do Maroka a na cestě do Senegalu zavítají také do Mauritánie. Soutěž startuje 5. ledna 2008, Tomečkův tým se na cestu z Kopřivnice vydá 29. prosince.

Fiorentina s uzdraveným Ujfalušim nestačila na Inter Milán

9. prosince 2007 v 19:09 Sportovní zprávy
Hráči Fiorentiny Gamberini a Donadel se snaží zastavit Zlatana Ibrahimovice z Interu

Fotbalisté Fiorentiny ve 14. kole italské ligy doma nestačili na obhájce titulu Inter Milán a prohráli 0:2. Soupeři Mladé Boleslavi ze základní skupiny Poháru UEFA nepomohl k bodům ani návrat českého obránce Tomáše Ujfalušiho, který po zranění odehrál celé utkání s kapitánskou páskou. Fiorentina zůstala pátá, zatímco Inter si udržel tříbodový náskok v čele tabulky.
2. 12. 2007 17:35ŘÍM
Tým z Florencie zaspal úvod zápasu. Již v sedmé minutěIbrahimovic přistrčil míč doleva na Jimeneze, který křížnou ranou otevřel skóre. Krátce před změnou stran zaúřadoval Ibrahimovic podruhé, když tentokrát našel Cruze, který neměl problém zvýšit náskok.
Trenér Prandelli dal prostor sestavě: Frey - Ujfaluši, Potenza, Dainelli, Pasqual - Donadel, Semioli, Liverani (69. Santana), Kuzmanovič (46. Jörgenson) - Mutu, Pazzini (46. Vieri).
Ani hráčům Udine nepomohla účast českého obránce. Tomáš Zápotočný nedokázal stejně jako jeho spoluhráči v obraně zabránit dvěma úderům AS Řím, který šel v poločase do šaten s vedením 2:1. V druhém poločase, do kterého již český bek nezasáhl, se Udine samo připravilo o šanci na vyrovnání, když v rozmezí jediné minuty přišlo o dva vyloučené hráče. Žádná další branka nepadla, a tak výhru slavil úřadující vicemistr, díky čemuž se v tabulce odpoutal od dnešního soupeře.
Alespoň bod mohl slavit třetí z českých hráčů, kteří dnes zasáhli do hry. Lukáš Jarolím odehrál posledních 25 minut v dresu Sieny, která remizovala 1:1 s Laziem Řím.
Itálie - 14. kolo:
AS Řím - Udine 2:1 (10. Juan, 27. Taddei - 12. Quagliarella), Bergamo - Neapol 5:1 (6. Floccari, 21. Langella, 36. Doni, 47. Carrozzieri, 73. Pinto - 60. Sosa), Cagliari - Livorno 0:0, Catania - Palermo 3:1 (28. Mascara, 41. Spinesi z pen., 90. Martinez - 63. Caserta), Fiorentina - Inter Milán 0:2 (7. Jimenez, 44. Cruz), Parma - Empoli 1:0 (20. Paci), Siena - Lazio Řím 1:1 (32. Maccarone - 23. Panděv), FC Turín - FC Janov 1:1 (57. Lanna - 47. Borriello).

Zlatý míč získal brazilský fotbalista Kaká

9. prosince 2007 v 19:08 Sportovní zprávy
Brazilec Kaká se raduje z branky do sítě Manchesteru.
Brazilec Kaká se stal držitelem Zlatého míče pro letošní rok

Brazilský fotbalista Kaká z AC Milán se stal držitelem Zlatého míče pro nejlepšího hráče světa za letošní rok. Pořadí v neděli v Paříži zveřejnili organizátoři prestižní novinářské ankety z časopisu France Football. Jediný český zástupce v nominované padesátce Petr Čech skončil devatenáctý, spolu s Italem Gianluigim Buffonem byli nejvýše z brankářů.
2. 12. 2007 11:21 - 2. 12. 2007 15:10 AktualizovánoPAŘÍŽ
Pětadvacetiletý záložník Kaká získal od novinářů z 96 zemí celkem 444 bodů a s přehledem vyhrál. Na dalších místech za ním skončili Portugalec Cristiano Ronaldo a Argentinec Lionel Messi; stejné trio je přitom i v užším výběru na nejlepšího fotbalistu světa podle FIFA, který bude vyhlášen 17. prosince v Curychu. Vítězná trojice je nejmladší za více než padesátiletou historii Zlatého míče.
Kaká je po Ronaldovi, Rivaldovi a Ronaldinhovi čtvrtým Brazilcem, který prestižní anketu vyhrál. Při přebírání ceny řekl, že je to pro něho jedinečná chvíle a vyvrcholení opravdu mimořádného roku a že je to nejvýznamnější ocenění, jakého se mu dostalo.
Naposledy získal trofej hráč z AC Milán v roce 2004, kdy se radoval Ukrajinec Andrej Ševčenko. Rok předtím se stal majitelem Zlatého míče Pavel Nedvěd jako druhý Čech v historii po Josefu Masopustovi z roku 1962.

Petr Čech dostal sedm bodů

Sedm bodů stejně jako Čech a Buffon dostali i Clarence Seedorf, Gennaro Gattuso a Thierry Henry, loňský vítěz ankety Fabio Cannavaro skončil až za nimi čtyřiadvacátý. Maximem českého reprezentačního gólmana je čtrnácté místo z roku 2005, kdy byl rovněž nejlepším brankářem; loni se Čech mezi 50 nominovaných hráčů nedostal.
Zlatý míč organizuje France Football od roku 1956. Dosud ho získával nejlepší fotbalista z evropských klubů, nyní ale magazín sáhl ke změně a otevřel novinářskou anketu i pro hráče z ostatních světadílů.
Kaká na tiskové konferenci řekl, že si ceny váží tím víc, že o ní rozhodovali porotci z celého světa včetně Latinské Ameriky. Velký podíl na tom, že ji získal, připsal tomu, že hraje ve velkých mužstvech, kterými jsou AC Milán a brazilská reprezentace.

Kaká ocenil Ronalda a Messiho

Vysoce ocenil Cristiana Ronalda a Messiho, kteří zůstali v anketě za ním - prvního pro jeho dribling a rychlost, druhého pro techniku. Za věc, která možná mluvila pro něho ve srovnání s Cristianem Ronaldem, označil to, že jemu se víc povedly letošní vzájemné zápasy jejich mužstev v Lize mistrů; v neprospěch Messiho podle něho možná hrálo to, že Barcelona nevyhrála žádnou evropskou soutěž.
"Abych řekl pravdu, trochu jsem to přece jen čekal," prohlásil Kaká. "Vyhrál jsem Ligu mistrů a navíc jsem v ní byl nejlepším střelcem, to byl asi ten největší rozdíl proti mým konkurentům. Vždycky je klíčové hrát ve vítězném mužstvu," dodal.
V AC Milán chce Kaká zůstat i nadále, cítí se tam velmi šťastný a spokojený. Dal najevo, že by jednou chtěl být kapitánem milánského týmu, v němž prý vždycky chtěl hrát. Nevadí mu ani, že i když se cítí jako rozený středopolař, nastupuje teď v Miláně jako druhý útočný hrot.

Idoly Kaká jsou Raie a Ronaldo

Za hráče, kteří ho inspirovali, označil své krajany Raie a později Ronalda. Dětem, které ho chtějí napodobit, doporučil hlavně hodně vytrvalosti, víry a trpělivosti, protože "cesta je dlouhá".
Vedle vlastního Zlatého míče, který váží 12 kilogramů a který si chce v prvních dnech postavit vedle postele, aby se na něj mohl dívat před spaním, dostal Kaká také miniaturní Zlatý míč o váze dvanácti gramů jako přívěsek na krk. Slavnostního předávání ceny v sídle francouzské televizní společnosti TF1 se zúčastnili také členové jeho rodiny.
Výsledky ankety Zlatý míč:
1. Kaká (Braz./AC Milán) 444 bodů, 2. C. Ronaldo (Port./Manchester United) 277, 3. Messi (Arg./FC Barcelona) 255, 4. Drogba (Pobřeží slonoviny/Chelsea) 108, 5. Pirlo (It./AC Milán) 41, 6. Van Nistelrooij (Niz./Real Madrid) 39, 7. Ibrahimovic (Švéd./Inter Milán) 31, 8. Fabregas (Šp./Arsenal) 27, 9. Robinho (Braz./Real Madrid) 24, 10. Totti (It./AS Řím) 20, ...19. Čech (ČR/Chelsea) 7.

Záložník Jan Polák byl nejlépe hodnoceným legionářem

9. prosince 2007 v 19:06 Sportovní zprávy
Jan Polák
Fotbalista Jan Polák v dresu české reprezentace

Reprezentační záložník Jan Polák byl nejlépe hodnoceným legionářem uplynulého víkendu. Za výkon v utkání Anderlechtu Brusel proti Standardu Lutych si od belgického listu Nieuwsblad vysloužil nadprůměrnou známku sedm. Jeho spoluhráč Daniel Zítka dostal za výkon v brance Anderlechtu o stupeň nižší hodnocení.
3. 12. 2007 15:26PRAHA
Ani vstřelená branka ve francouzské lize nepomohla útočníkovi Monaka Janu Kollerovi k lepší známce než šestce. Mezi českými hráči v Itálii se deníku Gazzetta dello Sport nejvíce líbil zadák Tomáš Zápotočný z Udine, který obdržel rovněž šestku.
Hodnocení českých legionářů v zahraničních soutěžích:
Anglie - The Sun (nejlepší 10, nejhorší 1):
6 - Rosický (Arsenal),
5 - Berger (Aston Villa), Rozenhal (Newcastle).
3 - D. Jarolím (Hamburk), Drobný (Hertha Berlín), Gabriel (Bielefeld),
4 - R. Kučera (Bielefeld), Blažek, Galásek (oba Norimberk), Šimůnek (Wolfsburg),
5 - Drsek (Bochum).

Nedvědův gól zajistil Juventusu výhru nad Bergamem

9. prosince 2007 v 19:05 Sportovní zprávy
Pavel Nedvěd právě vstřelil gól Juventusu proti Bergamu.

Český fotbalista Pavel Nedvěd zařídil Juventusu vítězství 1:0 v utkání 15. kola italské ligy s Bergamem. Bývalý reprezentační kapitán se prosadil čtyři minuty před koncem a udržel svůj tým na třetím místě tabulky před Udine. "Stará dáma" navíc snížila na tři body náskok druhého AS Řím, který jen remizoval s Livornem.
9. 12. 2007 17:40TURÍN
Nedvěd patřil od začátku k nejaktivnějším hráčům domácích a ke gólu měl blízko hned třikrát. Uspěl až v závěru a v poslední minutě při svém střídání sklidil potlesk. Obránce Juventusu Zdeněk Grygera nebyl ani na lavičce náhradníků.
Obhájce titulu Inter Milán si bez problémů poradil s FC Turín a vyhrál 4:0. Za třemi body ho nasměroval proměněnou penaltou Ibrahimovic, ovšem klíčový moment přišel krátce po změně stran, když se v rozmezí jediné minuty prosadili Cruz a střídající Jimenez.
Hned čtyřmi brankami se blýskl útočník Empoli Nicola Pozzi, který tak sám zařídil výhru 4:1 nad Cagliari. Empoli se odpoutalo od posledního místa v tabulce.
Fotbalisté Udine dokázali zásluhou útočníka Quagliarelly otočit zápas se Sampdorií Janov a vyhrát 3:2. Italský reprezentant nejprve dvacet minut před koncem vyrovnal a v 86. minutě rozhodl. V dresu Udine odehrál první poločas český obránce Tomáš Zápotočný, jeho jmenovec Sivok byl jen na lavičce náhradníků.
Zápas Regginy s AC Milán byl kvůli účasti milánského celku na mistrovství světa klubů odložen.
Od 20:30 se hraje duel Neapole s Parmou.

9. prosince 2007 v 19:05 1.Gambrinus liga
Fotbalisté Bohemians 1905 oslavují střelce branky Milana Škodu.
Fotbalisté Bohemians 1905 oslavují střelce branky Milana Škodu, který se trefil do sítě Slovanu Liberec.

Fotbalisté Brna v neděli jasně přehráli v posledním podzimním ligovém kole v neděli na svém hřišti pražskou Viktorii Žižkov 3:1. Brno se tak ziskem plného počtu bodů dotáhlo za trojici vedoucích celků Gambrinus ligy. Žižkovský tým si naopak prohrou zajistil přezimování na třináctém místě prvoligové tabulky. V souběžně hraném utkání vyhráli fotbalisté Bohemians 1905 nad Libercem 1:0.
9. 12. 2007 13:47 - 9. 12. 2007 18:55 AktualizovánoPRAHA
V utkání v Brně se měnilo skóre již v deváté minutě. Poláchův centr dokázal do soupeřovy branky úspěšně dopravit domácí Marek Střeštík. Po hodině hry vedli domácí již 2:0, dorazit míč za hostujícího brankáře Bartalského se podařilo brněnskému Aleši Bestovi.
V 73 .minutě se domácí radovali potřetí. Parádní brankou se prezentoval domácí Luboš Kalouda, sedmnáct minut před koncem utkání vymetl šibenici Bartalského branky. Na dělbě bodů už nic nezměnila ani proměněná penalta žižkovského Švancary v 80. minutě.
Výborný výsledek zaznamenali domácí fotbalisté Bohemians 1905. Z pozice posledního týmu tabulky nastoupili proti Slovanu Liberec. Zápas rozhodla jedna přesná branka, kterou měl na svědomí vršovický Milan Škoda v 17. minutě utkání, kdy vršovický útočník zakončil střelou k levé tyči kombinaci domácích fotbalistů. Bohemians 1905 se tak ziskem tří bodů odpoutali ode dna prvoligové tabulky.

V Českých Budějovích se trefil Radzinevičius

V dalším nedělním utkání se s podzimní částí ligové soutěže rozloučili fotbalisté Českých Budějovic vítězstvím nad Zlínem 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral budějovický Radzinevičius, který nekompromisně uspěl s pokusem ze značky pokutového kopu.
Fotbalisté Mostu svou domácí prohrou s Baníkem Ostrava 0:1 rozhodli o tom, že zimní přestávku stráví na předposledním, čili sestupovém místě tabulky. Branku viděli diváci v Mostě až po hodině hry, kdy se trefil bývalý hráč Artmedie Bratislava Daniel Tchuř. V 90. minutě potom dokonal zkázu domácích Varadi.
Poslední podzimní kolo Gambrinus ligy má v neděli na programu další čtyři zápasy, první část fotbalové sezóny pak uzavře pondělní dohrávka mezi Spartou a Plzní. všechny zápasy můžete sledovat v on-line reportážích na stránkách Sport.cz.
Brno - Žižkov 3:0on-line
Branky: 9. Střeštík, 57. A. Besta, 73. Kalouda - 80. z pen. Švancara.

9. prosince 2007 v 19:04 Sportovní zprávy
Jaromír Jágr z New Yorku Rangers v utkání s Pittsburghem.
Hokejista Jaromír Jágr z New Yorku Rangers.

Kapitán Rangers Járomír Jágr znovu nedovedl tým z Manhattanu k vítězství. Po pondělní porážce 0:4 od Caroliny nestačili Jezdci ve středu na Javorové listy. Stejně jako v pondělí vyprovodilo Toronto domácí mužstvo o čtyři branky. "Nehráli jsme svou typickou hru," postěžoval si útočník Rangers Brendan Shanahan na serveru Newsday.com.
7. 12. 2007 10:27NEW YORK
Domácí nevstoupili do zápasu dobře a v 11. minutě prohrávali o dvě branky. Rangers se však vzchopili a ještě do přestávky stihli vyrovnat. "V kabině jsme si vše vyříkali a chtěli jsme se z toho dostat. Bojovali jsme, ale oni byli přesto schopni jít do vedení," řekl po utkání osmatřicetiletý Shanahan, jenž má na svém kontě zatím devět branek a stejný počet asistencí.
"V první třetině jsem se těžko dostával do hry," prozradil po zápase brankář domácích Henrik Lundqvist. "Ze čtyř střel jsem inkasoval dvakrát," litoval švédský gólman. "První branka padla z dorážky, ty další tři už nebyly tak špatné. V některých chvílích jsem se ale rozhodoval velmi špatně. Vím, že bych mohl chytat lépe, než dnes v noci, snad to vyjde zítra nebo v neděli," dodal.
Souhrn čtvrtečních zápasů NHL si můžete přečíst ZDE:
"Dáte-li Torontu příležitost, pak hrají skvělou hru," pochválil Scott Gomez svého kanadského soupeře. "Každou chybu, kterou jsme udělali, tak potrestali," přidala letní posila Jezdců, která je v bodování svého klubu o dva body za kapitánem Jágrem.
Zvláště ve druhé třetině se rozehrál ke skvělému výkonu hostující Nik Antropov, zaznamenal v utkání svůj druhý hattrick v NHL a z "Big Apple" si tak jeho tým odvezl vysokou výhru. "Nedělal bych z toho nějaké závěry. Nehráli jsme dobře jako tým, ale zítra budeme mít další šanci to napravit," doufá kapitán Rangers v lepší zítřky

Minnesota chce pro Haška větší trest, gólman nechápe proč

9. prosince 2007 v 19:03 Sportovní zprávy
Dominik Hašek (v červeném) zastavuje brejk Mariana Gáboríka z Minnesoty
Dominik Hašek zastavuje brejk Mariana Gáboríka z Minnesoty.

Trenérovi hokejistů Minnesoty Jacquesi Lemairovi se nelíbí, že český brankář Dominik Hašek nedostal přísnější trest za zákrok na útočníka Mariána Gáboríka v pátečním utkání NHL. Gólman Detroitu skluzem poslal slovenského hráče do vzduchu a ten po přemetu dojel až za brankovou čáru. Hašek, který od rozhodčího dostal dvě minuty za podražení, je přesvědčen, že zákrokem výrazněji sportovní mantinely nepřekročil.
9. 12. 2007 18:42PRAHA/DETROIT
"Bylo to nebezpečné, proto vůbec nechápu, že Hašek nedostal trest do konce utkání," prohlásil Lemaire s tím, že český gólman šel do souboje s úmyslem Gáboríka zranit. "Mohl jsem si poranit hlavu, navíc to bylo za stavu 5:0, tak proč takový zákrok? Nečekal jsem, že mě takhle srazí," řekl Gáborík listu Minneapolis Star.
Hašek však vidí svůj více než desetimetrový výlet z branky ve zcela jiném světle. "V Evropě i později v NHL jsem podobných zákroků předvedl stovky a tenhle byl rozhodně nejzdařilejší. Nechápu, o čem lidé z Minnesoty hovoří, byl to čistý zákrok. Šel jsem po puku a bylo na Gáboríkovi, aby dával pozor," uvedl český gólman pro list Detroit Free Press.
Podle zámořských médií by mohl být Hašek vedením soutěže dodatečně potrestán, kdyby byl Gáborík zraněn. Protože však vyvázl bez úhony, disciplinární postih ho zřejmě mine. Výkonný viceprezident hokejových operací Colin Campbell zatím odmítl Haškův zákrok komentovat.

Arsenal poprvé prohrál, Rosického gól nepomohl

9. prosince 2007 v 19:01 Sportovní zprávy
Tomáš Rosický se spoluhráči z Arsenalu
Ani gól Tomáše Rosického nepomohl odvrátit první porážku Arsenalu v sezóně.

Velmi důležitou výhru zaznamenali v nedělním utkání anglické Premier League fotbalisté Middlesbrough, kteří na domácím stadiónu porazili vedoucí tým anglické nejvyšší soutěže Arsenal Londýn 2:1. Za hosty se v nastaveném čase podařilo snížit českému záložníkovi Tomáši Rosickému, jehož branka už ovšem hostům k zisku bodu nepomohla. Fotbalisté Arsenalu tak utrpěli první porážku v sezóně.
9. 12. 2007 16:55 - 9. 12. 2007 18:58 AktualizovánoLONDÝN
Domácí na soupeře vlétli již od samého počátku a výsledkem byl velmi rychlý gól, který padl po úspěšném zakončení Downinga již ve 3. minutě. V 73. minutě vedli domácí už o dvě branky. Z těžkého úhlu pálil Sanli a nedal tak Almuniovi v brance Arsenalu pražádnou šanci.
Chvíle českého reprezentanta přišla až v páté minutě nastavení. K míči se dostal před pokutovým územím soupeře a technickou střelou po zemi k pravé tyči domácího gólmana Turnbulla stanovil konečné skóre na 1:2. Díky sobotním výhrám Chelsea a Manchesteru United tým Tomáše Rosického tedy vede tabulku již jen o bod právě před Manchesterem.

Bolton si poradil s Wiganem

V dalším utkání se podařilo vyhrát fotbalistům Tottenhamu, kteří prožívají velice nevydařený start do sezóny, nad papírově silnějším Manchesterem City 2:1. Domácí poslal do vedení gólem do šaten Chimbonda. Za hosty sice po hodině hry snižoval Bianchi, ale o tom, že všechny body zůstanou v Londýně rozhodl osm minut před koncem utkání Defoe.
Pět branek viděli fanoušci v Boltonu. Domácí tým tam porazil Wigan Athletic 4:1. Bohužel pro hosty si již ve druhé minutě utkání vstřelil vlastní gól Scharner. Landzaatovi se sice ve 13. minutě podařilo vyrovnat, ale potom už úřadovali jen fotbalisté Boltonu. Nolan, Davies a Anelka dvě minuty před koncem zápasu rozhodli o konečném tříbrankovém rozdílu.
O vítězství West Hamu na půdě Blackburnu rozhodl v 51. minutě Ashton. West Ham si tak upevnil pozici na desátém místě v tabulce a na Blackburn, který je o příčku výš ztrácí jeden bod.
Middlesbrough - Arsenal 2:1
Branky: 3. Downing z pen., 74. Tuncay - 90.+5 Rosický
Tottenham - Manchester City 2:1
Branky: 44. Chimbonda, 82. Defoe - 60. Bianchi
Bolton - Wigan Athletic 4:1
Branky: 2. Scharner (vlastní), 36. Nolan, 69. Davies, 88. Anelka - 13. Landzaat.
Blackburn - West Ham 0:1
Branka: 51. Ashton