????

Brankář Vojtek pomohl Třinci k rozhodujícímu vítězství ve Znojmě

27. února 2008 v 23:10 | Sport.cz |  MARTIN VOJTEK
Třinecký brankář Martin Vojtek

Hokejisté Třince dokázali po výborném výkonu brankáře Vojtka vyhrát i třetí utkání předkola play-off na ledě Znojma 2:1 a tím i celou sérii 3:0 na zápasy. Ve čtvrtfinále se Oceláři střetnou se Slavií Praha. První branku Třince vstřelil Korhoň a druhý gól hostů, který byl nakonec vítězný, dal necelé tři minuty před koncem Polanský.
27. 2. 2008 20:28ZNOJMO
Znojmo v domácím prostředí vsadilo v úvodní třetině na nátlakový hokej, který vynesl Orlům výraznou převahu a množství střel. V koncovce ale domácí hokejisté postrádali přesnost. Kotouče z jejich hokejek buď létaly vedle branky, nebo mířily do dobře postaveného Vojtka. Hosté se k útočení často nedostávali, jedinou vážnější nabídku ke skórování v první třetině propásl po sólu na Kameše útočník Štefanka.
Z tlaku si Orli vypracovali i několik slibných možností, obránce Mojžíš sám před Vojtkem jen vyprášil chrániče třineckého brankáře a cíl netrefil ani Bičánek. V závěru první třetiny hosté nabídli po dvou úmyslných vyhozeních kotouče za mantinel 66 sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem. Ale ani tuto výhodu domácí tým nezužitkoval.

Druhou třetinu začal lépe Třinec

Druhá třetina začala podle zcela jiného scénáře. Třinec převzal iniciativu, začal častěji útočit a hlavně důrazněji napadal soupeře hned po ztrátě kotouče. Nápor korunoval ve 24. minutě lacinou brankou. Střela obránce Kundrátka od modré čáry minula branku, kotouč se ale odrazil od zadního mantinelu přímo na hokejku neobsazeného Korhoně, jenž bez problémů trefil opuštěnou část branky.
Po obdrženém gólu se ze hry Orlů vytratila předcházející lehkost. Začali hrát křečovitě, akce postrádaly kombinační nápad. A na projevu Znojma byl patrný i úbytek sil.
V poslední třetině vrhlo Znojmo všechny síly do útoku. Nápor ale toužebný efekt v podobě vyrovnání nepřinesl, neboť brankář Vojtek stačil pochytat všechny střely. Oceláři ale využívali každou chybu Orlů k rychlým protiútokům. Definitivně mohli o vítězství rozhodnout po sólových nájezdech Martynek a po něm i Moravec, v obou případech se ale blýskl brankář Kameš. Ten ale tři minuty před koncem špatně rozehrál kotouč, který zachytil Polanský a střelou do prázdné branky zvýšil vedení Třince. Znojmo ještě vyzkoušelo power play, kterou zužitkoval dvě vteřiny před koncem Selingr. Na případný zvrat už ale branka přišla příliš pozdě.
Znojemští Orli - Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 60. Selingr (R. Procházka) - 24. Korhoň (Kundrátek), 58. Polanský. Rozhodčí: Minář, Kubeš - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 2693. Konečný stav série: 0:3.
Znojmo: Kameš - Švrček, Jareš, Chvátal, Bičánek, Kotaška, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - Čachotský, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Haman, Plášek. Od 21. min. navíc Meidl. Trenéři: Sýkora a Hynek.
Třinec: Vojtek - Kundrátek, Sekeráš, D. Seman, Malec, Andersons, Pácal - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Steber, Kolusz, Pavelek. Trenéři: Kopřiva a Juřík.

Třinec postoupil do čtvrtfinále play-off, Kladno první mečbol nevyužilo

27. února 2008 v 23:09 | Sport.cz |  Hc Oceláři Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z postupu.

Hokejisté Třince zvítězili nad Znojmem i potřetí za sebou a postoupili do čtvrtfinále ČP play-off O2 extraligy, kde změří síly s pražskou Slavií. Mezi nejlepších osm celků hokejové extraligy se Oceláři posunuli po výhře 2:1. V Plzni se naopak radovali domácí a po divoké přestřelce 6:5 prodloužili svou sérii s Kladnem. Středočeši mají další možnost k postupu z předkola ve čtvrtek znovu na plzeňském ledě.
27. 2. 2008 19:58 - 27. 2. 2008 20:10 AktualizovánoPRAHA
Utkání plné zvratů viděl plzeňský stadión v duelu s Kladnem, které k postupu do čtvrtfinále potřebovalo vyhrát i potřetí v řadě. Středočeši nevstoupili do zápasu příliš šťastně, když v čase 1:15 prohrávali 0:1. Kladenští však dvěma trefami do konce první třetiny otočili stav.
Ve druhé části pro změnu zvrátili nepříznivý vývoj domácí. Nejprve se trefil David Ludvík a po něm Michal Důras. Hosté ve 29. minutě srovnali brankou Martina Procházky, ale Západočeši v závěru druhé dvacetiminutovky dvěma góly strhli znovu vedení na svou stranu.
Ve druhé minutě třetího dějství zvýšil Radek Matějovský na 6:3 a jeho gól se ukázal jako vítězný. Hosté v závěru pouze zdramatizovali na 5:6 gólem Diviše a Horny.
Třineckým hokejistům se podařilo na ledě Znojma vyválčit třetí výhru v řadě a postoupit z předkola play-off. Vedoucí branku zaznamenal ve 24. minutě Lubomír Korhoň a definitivní hřebíček do znojemské rakve zatloukl v 58. minutě Jiří Polanský. Hrdinou hostí byl také brankář Martin Vojtek jenž inkasoval až dvě sekundy před koncem zápasu z hole Pavla Selingera.
Předkolo play-off hokejové extraligy - 3. zápasy:
Znojmo - Třinec 1:2on-line
Branky: 60. Selingr - 24. Korhoň, 58. Polanský.
Plzeň - Kladno 6:5on-line
Branky: 2. a 24. Ludvík, 26. Důras, 38. a 40. Dvořák, 43. Matějovský - 11. Hájek, 16. Pavlas, 29. Martin Procházka, 49. Horna, 56. Diviš.

Tuning-Shark

25. února 2008 v 18:19 Tuning
kliknutím na obrázek zavřete okno

Individuální statistiky základní části ELH

24. února 2008 v 22:02 Tipsport Extraliga

Statistiky po základní části, které jinde nenajdete.
Nejproduktivnější hráč:Petr TonSparta43 (27+15)
Nejlepší Střelec:Jaroslav BalaštíkZlín29 gólů
Nejlepší nahrávačJan PeterekTřinec31 asistencí
Nejužitečnější útočníkRoman ČervenkaSlavia+ 20 (+/-)
Nejužitečnější obránceTomáš ŽižkaSlavia+ 30 (+/-)
Nejproduktivnější obránce:Milan TomanČ. Budějovice24 (7+17)
3 (2+1)Pavel Janků (Ústí nad Labem)
Bodování rozhodujících gólů (Branka, kterou se tým dostal do vedení a soupeř nestačil vyrovnat. Př. Branka na 1:0 v utkání s průběhem 4:0, 4:3)
0 gólůJiří Zelenka (Sparta)29 záp.
Břídil útočník (Přes vysoký počet startů zaznamenal max. 1 bod)
0 (0+0)Daniel Špaček (Liberec)33 záp.
1 (0+1)Karel Hromas (Sparta)52 záp.
1 (1+0)Martin Podlešák (Sparta), Tomáš Zohorna (Pardubice), Václav Meidl (Znojmo)41 záp.
Břídil obránce (Obránce s velkým počtem startů a bez bodu)
39 záp.Ján Mucha (České Budějovice)
29 záp.Libor Ustrnul (Karlovy Vary)
26 záp.Tomáš Ficenc (Ústí nad Labem)
23 záp.Marek Trončinský (Kladno)
Ementál (Nejméně úspěšný brankář mající odchytánu nejméně třetinu utkání)
91,85 Roman Čechmánek (Třinec)

Fotbalisté Ostravy ubránili těsné vítězství nad Zlínem

23. února 2008 v 20:12 Fc Baník Ostrava
Ostravský Václav Svěrkoš (vlevo) v souboji s Miloslavem Pennerem ze Zlína

Fotbalisté Baníku Ostrava svou jarní premiéru na domácí půdě zvládli, ale při výhře 2:1 nad Zlínem měli i štěstí. Domácí byli do stavu 2:0 lepší, po gólech Bystroně a Svěrkoše však přepustili iniciativu soupeři a ten v závěru málem vyrovnal. Zbožínek ale jedinečnou šanci zahodil. Zlín tak dál čeká na první jarní body.
23. 2. 2008 19:13OSTRAVA
Důležitého ostravského ofenzivního záložníka Rajtorala skolily před utkáním horečky a právě jeho záskok na pravé straně Otepka byl v první půli u všeho podstatného. Baník udeřil hned ve čtvrté minutě: Otepka nacentroval míč do vápna a Bystroň ho po skrumáži levačkou poslal přesně k tyči.
Utkání jsme sledovali v on-line reportáži ZDE:
Ostravu vedoucí gól ukolébal. Měla více ze hry, ale tlak směrem ke zlínské brance nebyl nikterak razantní. Ani Zlín soupeře nezlobil. Osamělý útočník Žůrek byl na trávníku svého předchozího zaměstnavatele sice plný aktivity, ale pořádného míče do běhu se nedočkal, a když, tak ho ostravská defenziva vystavila do ofsajdu.
Referát ze zápasu Liberec vs. Teplice najdete ZDE:
Po jednom ze Žůrkových průniků do pokutového území se Zlín dožadoval penalty, ale sudí Příhoda Řezníkův skluz přešel bez povšimnutí. Stav na sporné situace se brzy srovnal: Zúbek ve 38. minutě pravděpodobně zahrál na zemi ve velkém čtverci rukou, Příhoda však penaltu neodpískal. Akci ještě dohrál Otepka, ovšem odražený míč vypálil z 16 metrů těsně vedle.

Svěrkoš se trefil i ve druhém jarním kole

Zkušený ostravský záložník měl prsty také v další šanci. Na jeho přízemní střílený centr z rohu si z druhé vlny naběhl Svěrkoš a i když měl dost místa pro přesné zakončení, střela mu nesedla a šla mimo.
Baník hrál aktivně ještě úvodní čtvrthodinu druhé půle. Dělovku aktivního Otepky Baránek s námahou vytlačil, ale kombinace Bystroně se Svěrkošem už domácím přinesla dvougólové vedení. Ostravský kanonýr z jedenácti metrů obstřelil gólmana a dal svůj druhý jarní gól.
Poté se však domácí stáhli a jejich pasivity ve středu hřiště Zlín náležitě využil. Vašek už za čtyři minuty nedokázal zkrotit dalekonosnou střelu Krause a Malár byl u vyraženého balónu včas. I z ostrého úhlu jej přes ležícího gólmana dostal do sítě.
Baník se začal bát o vítězství a místo ofenzivy se snažil bránit těsný náskok. To se mu mohlo vymstít. Výrazně aktivnější hosté získali převahu a po kiksu nedůrazného Čoupka mohli v 75. minutě i vyrovnat, jenže Zbožínek ve stoprocentní možnosti snad ze tří kroků nedokázal ve skluzu trefit prázdnou branku. V závěru už Ostrava hosty k dalšímu ohrožení branky nepustila.
Baník Ostrava - Tescoma Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 4. Bystroň, 57. Svěrkoš - 61. Malár. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Tacina. ŽK: Čoupek, Ricka - Penner, Zbožínek. Diváci: 8624.
Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bystroň, Čoupek - Otepka (90. Vrťo), Ricka, Marek, Mičola (71. Ficek) - Svěrkoš (84. Zeher), Magera. Trenér: Večeřa.
Zlín: Baránek - Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner - Kraus (68. Baranyai), Vyskočil, Vrtělka (78. Pazdera), Pacanda (61. Musil), Malár - Žůrek. Trenér: Hoftych.
18. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
23. 2.Slovan Liberec - FK Teplice 4:0on-line
Branky: 30. a 74. Papoušek, 7. Dort, 45. Kerič.
23. 2.Baník Ostrava - Tescoma Zlín 2:1on-line
Branky: 4. Bystroň, 57. Svěrkoš - 61. Malár.

22. února 2008 v 19:29 Fc Baník Ostrava
Baník se zařazuje mezi kluby, které budou svým fanouškům na webu nabízet i obrazové materiály. Od pátku byla ve zkušebním provozu spuštěna TV Baník.

"Na téhle myšlence jsme pracovali dlouhou dobu. Hledali jsme potencionálního partnera a také sháněli prostředky, protože provozování a hlavně pořizování materiálů do kvalitní TV je nesmírně nákladné," uvedl manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku Igor Bruzl.

Od prosince se začal rodit společný projekt Baníku a TV Polar. "Přesvědčila nás kvalita, v jaké je schopna TV Polar dodávat materiály. Kvalitně sestříhaný materiál, natočený na profesionální kameru a doprovázen profesionálním komentářem, to nás nakonec přesvědčilo," prohlásil Igor Bruzl.

U každého návštěvníka stránek je podstatná rychlost přenosu dat, ale jinak by TV Baník měla distribuovat do sítě to nejkvalitnější, co momentálně na české fotbalové scéně je k dispozici. "Chtěli bychom fanoušky požádat o shovívavost. Jedná se zatím o zkušební provoz, proto se mohou vyskytnout občas drobné komplikace," řekl manažer pro komunikaci a vnější vztahy.

Věřím ale, že hlavně fandové ocení možnost podívat se na videa, připomenout si góly, poslechnout rozhovory nebo zjistit něco možná méně obvyklého z medailonů hráčů. "V úvodu mohou nastat potíže s přetížením serveru, neboť jeho kapacita je omezena, ale věříme, že po prvotním náporu už všechno poběží hladce," dodal Igor Bruzl.

"Pro vysílání videí využíváme pokrokový formát MPEG4, který umožňuje vysokou kvalitu obrazu a přitom je nenáročný na internetové připojení. Videa Baníku tak lze plynule sledovat již na připojení 500 kb/s, což má dnes téměř každý," řekl za společnost POLAR televize Ostrava, která portál vyvinula, Petr Panáč.

Peterek nejlepším nahrávačem základní části extraligy

22. února 2008 v 19:25 Hc Oceláři Třinec
Jan Peterek se stal nejlepším nahrávačem základní části extraligy a v celkovém součtu kanadského bodování obsadil šesté místo.
Kanadské bodování: 1. Ton (Sparta) 50 zápasů/43 bodů (27 branek + 16 asistencí), 2. Patera (Kladno) 52/41 (19+22), 3. Balaštík (Zlín) 52/40 (29+11), 4. Kalla (Kladno) 52/40 (17+23), 5. Lukeš (Litvínov) 52/39 (17+22), 6. Peterek (Třinec) 52/39 (8+31), 7. Důras (Plzeň) 52/37 (20+17), 8. Netík (Sparta) 49/37 (15+22), 9. Bednář 40/36 (25+11), 10. D. Hruška (oba Slavia) 52/35 (22+13), 11. Divíšek (Plzeň) 52/35 (21+14), 12. Ujčík (Vítkovice) 51/35 (19+16), 13. Vampola (Plzeň) 52/35 (15+20), 14. Tomík (Třinec) 52/34 (23+11), 15. Kůrka 52/34 (19+15), 16. V. Hübl (oba České Budějovice) 52/33 (20+13), 17. Kumstát (Karlovy Vary) 52/32 (19+13), 18. Rolinek (Pardubice) 48/32 (16+16), 19. Leška (Zlín) 52/32 (5+27), 20. P. Sýkora (Pardubice) 42/31 (23+8).
Střelci: 1. Balaštík (Zlín) 29 branek, 2. Ton (Sparta) 27, 3. Bednář (Slavia) 25, 4. Sýkora (Pardubice), Reichel (Litvínov), Tomík (Třinec) všichni 23, 7. D. Hruška (Slavia) 22, 8. Martynek (Třinec), Divíšek (Plzeň), Martin Procházka (Kladno) všichni 21.
Nahrávači: 1. Peterek (Třinec) 31 asistencí, 2. Leška (Zlín) 27, 3. Kalla 23, 4. Patera (oba Kladno), Netík (Sparta), Lukeš (Litvínov) všichni 22, 7. Vampola 20, 8. Kracík 19, 9. Benák, Důras (všichni Plzeň), Toman (České Budějovice), Štefanka (Třinec) všichni 17.

Oceláři si na Znojemské Orly věří

22. února 2008 v 19:21 Hc Oceláři Třinec

V neděli načnou série předkola play off o dvě místa ve čtvrtfinále Třinec se Znojmem a Kladno proti Plzni. Oproti loňsku došlo ve složení této čtveřice k jediné změně, Karlovy Vary nahradila Plzeň.
Celý kvartet má před čtvrtfinálovými branami jedinou jistotu - hůře umístěný postupující tým po základní části změří síly s Českými Budějovicemi a lépe postavený s pražskou Slavií. Obě dvojice v předkole čekají premiérové vzájemné série ve vyřazovací části v historii samostatné extraligy. Hraje se na tři vítězné zápasy, o čtvrtfinalistech bude jasno nejdříve ve středu, kdy se obě série stěhují na led Znojma a Plzně, a nejpozději v sobotu 1. března, kdy jsou na programu případné páté zápasy.
Oceláři mají se Znojmem díky výhře 5:1 v posledním kole vyrovnanou bilanci v této sezoně, oba celky dvakrát vyhrály i prohrály v základní hrací době. Před rokem uspěly oba týmy shodně v nejkratším možném čase: Třinec vyprovodil 3:0 na zápasy Karlovy Vary a Znojmo přešlo přes Kladno.
Třinec si se Znojmem zopakuje čtvrteční duel. Tak jasný průběh ani výsledek 5:1 však Oceláři nečekají. "Z toho utkání vůbec nevycházíme, soupeř po nešťastném druhém gólu trochu rezignoval. Znojmo naopak v závěru základní části i bez Dopity a Trvaje prokázalo velkou sílu. Tým se bez těchto osobností možná ještě více semkl," řekl trenér Břetislav Kopřiva. Podle něj není na škodu, že Třinec zahajuje sérii doma. "Názory se různí, ale podle mě by to mělo být přínosem, protože lidi nás v posledních utkáních hodně podporovali a mužstvu dokázali pomoct," dodal Kopřiva. Týmu budou chybět zranění Kroupa, Výtisk a Květoň, nejistý je start obránce Sekeráše, který laboruje s nataženým úponem.
V Třinci by se měli Znojemští Orli představit se čtyřmi uzdravenými hráči Hamanem, Kucharczykem, Selingrem a Svobodou, kteří už dnes trénovali. Otazník zatím visí nad návratem zkušeného Dopity. "Paradoxem je, že jsme s Třincem končili základní soutěž a nyní se střetneme v play off. Na čtvrteční porážku jsme už zapomněli, play off je zcela jiná soutěž. A Třinec má, stejně jako my, také zdravotní problémy," dodal asistent trenéra hokejistů Znojma Pavel Hynek.

Renault má podle Alonsa ke stupňům vítězů daleko

22. února 2008 v 19:19 Sportovní zprávy
Španělský jezdec Fernando Alonso s novým monopostem stáje F1 Renault.

Ztráta stáje Renault na týmy Ferrari, McLaren a BMW se nezmenšila. Tvrdí to alespoň jednička týmu Fernando Alonso, podle nějž se jezdci Renaultu prosadí v úvodu sezóny jen těžko na stupně vítězů. Španělský pilot vyhrál v barvách francouzské stáje dva tituly mistra světa, po jeho odchodu ale tým v loňské sezóně paběrkoval.
/* <![CDATA[ */ inquiry.ID = '7081'; inquiry.fetch(); /* ]]> */ 22. 2. 2008 18:14PRAHA
Renault se v minulé sezóně nedokázal optimálně adaptovat na pneumatiky japonské továrny Bridgestone, která od loňska dodává obutí všem stájím, a piloti Giancarlo Fisichella s Heikim Kovalainenem nedokázali s nevyváženým vozem promluvit výrazněji do pořadí. Nejlepším výsledkem sezóny bylo Kovalainenovo druhé místo z Velké ceny Japonska. Renault se proto už v polovině sezóny rozhodl věnovat pozornost především vývoji vozu pro letošní rok a data ze zimních testů hodnotilo vedení stáje optimisticky.
Podle Alonsa jsou ale vyhlídky nadále nejisté. "Jsme pěkně pozadu. Momentálně nejsme v pozici, abychom bojovali o něco podstatného," prohlásil španělský jezdec v rozhovoru pro španělský deník AS. "Rozložení sil stále zhruba odpovídá loňskému roku. Dvě Ferrari, dva McLareny, dvě BMW. Vypadá to, že nakonec budeme bojovat jen o sedmé místo," dodal dvojnásobný světový šampión.
Šestadvacetiletý Alonso dokonce zapochyboval o šancích Renaultu na elitní kvalifikační desítku. "V naší současné formě bude těžké do třetí kvalifikace postoupit. Jak všechno doopravdy je, ale samozřejmě ukáže až první závod. Z momentálního pohledu jsou ale stupně vítězů nedostižným snem," uvedl.
Při hodnocení soupeřů španělský jezdec vyzdvihl kredit stáje BMW. "Před dvěma nebo třemi týdny BMW zaostávalo za Ferrari a McLarenem a my jsme je doháněli. To už ale neplatí a McLaren se musí třást. BMW ještě neukázalo trumfy. Ale i s plnou nádrží zajížděli hodně dobré časy," podotkl Alonso.