29. března 2008 v 19:04 Tuning
Tuning Cup: Fabia Šmouline: - fotka 10Tuning Cup: Fabia Šmouline: - fotka 11Tuning Cup: Fabia Šmouline: - fotka 12Tuning Cup: Fabia Šmouline: - fotka 13Tuning Cup: Fabia Šmouline: - fotka 16Tuning Cup: Fabia Šmouline: - fotka 17Tuning Cup: Fabia Šmouline: - fotka 20

Beckham při jubileu zadržoval slzy, tleskaly mu oba tábory diváků

29. března 2008 v 18:55 Sportovní zprávy
David Beckhem děkuje divákům při střídání v přátelském utkání proti Francii, v němž záložník LA Galaxy odehrál 100. reprezentační zápas.

Velké emoce cloumaly ve středu večer s hvězdným záložníkem Davidem Beckhamem, který jako pátý anglický fotbalista v historii oslavil sté utkání v národním dresu. Středopolař amerického LA Galaxy přiznal, že během prestižního zápasu ve Francii potlačoval slzy a když mu při střídání připravil zaplněný Stade de France ovace vestoje, byl prý dojatý.
27. 3. 2008 12:25PRAHA
Beckham byl po zápase plný dojmů, náladu mu příliš nepokazila ani porážka 0:1, kterou zařídil proměněnou penaltou Franck Ribéry. "Jsem moc pyšný. Když jsem začínal s fotbalem, nikdy jsem nesnil o tom, že bych dosáhl stovky startů. Je pro mě speciální dosáhnout toho právě zde, kde hrával Zidane. Navíc mám ve Francii i dům," řekl novinářům anglický záložník.
Na jubileum se speciálně nachystal; obul si zlaté kopačky a do hlediště pozval mnoho rodinných příslušníků a kamarádů. Když v 63. minutě opouštěl hřiště, oba divácké tábory povstaly a vyprovodily ho bouřlivými ovacemi. "Pro mě i pro moji rodinu to byl velmi emotivní moment. Jsem pyšný, že tady mohla být moje rodina, a přiznávám, že jsem musel zadržovat slzy," uvedl Beckham.

Beckhema překvapila jeho fyzická připravenost

Svoji obnovenou premiéru v dresu Albionu si užíval, na Stade de France patřil k nejlepším hráčům. Stihl si sice připsat žlutou kartu, ale byl také blízko svému osmnáctému reprezentačnímu gólu. Své středeční vystoupení pak uzavřel typickým dlouhým pasem, který přesně našel Stewarta Downinga.
"Nejdůležitější bylo, že se zlepšuje moje fyzička. Cítil jsem se opravdu svěže, daleko lépe, než jsem předpokládal. Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát, hráli jsme hlavně v první půli dobře," uzavřel Beckham, který prý touží překonat rekordmana v počtu reprezentačních startů legendárního Petera Shiltona. Ten oblékl anglický trikot ve 125 zápasech.
Beckhamův výkon si pochvaloval i nový trenér Albionu Fabio Capello, který jubilanta povolal do národního celku vůbec poprvé. "David hrál přesně tak, jak vím, že může hrát. Střídal jsem ho jen proto, abych viděl hrát i další hráče," vysvětlil italský kouč.

Zápas si pochvaloval i Domenech

Pro jeho kolegu na domácí lavičce Raymonda Domenecha bylo utkání dobrým testem před blížícím se Eurem. "Chtěli jsme těžký zápas proti silnému týmu a dostali ho. Celkově jsem potěšený, můžeme stavět na tom, co jsme dneska viděli," uvedl po středečním utkání.
Také ostatní přípravné duely před blížícím se šampionátem přinesly zajímavé okamžiky. V Severním Irsku byl oceněn nejlepší střelec uplynulé kvalifikace domácí David Healy, který 13 přesnými zásahy překonal rekord Chorvata Davora Šukera. Cenu mu přivezl do Belfastu sám prezident UEFA Michel Platini. "Je to obrovská pocta, že si našel čas, aby přijel do Belfastu a ocenil mě," pravil nadšeně Healy, jenž prý nejraději vzpomíná na hattrick do sítě Španělů.

Španělé už neprohráli 14 zápasů v řadě

Tým z Pyrenejského poloostrova ale od té doby udělal velký pokrok a po středeční výhře nad mistry světa z Itálie se zařadil mezi favority šampionátu. "Ta střela byla perfektní. Krásně mi to sedlo a šlo to přímo do horního růžku," popisoval útočník David Villa svůj povedený volej, jímž pomohl natáhnout španělskou sérii bez porážky na 14 zápasů.
To Portugalci tápou a další ránu jejich sebevědomí zasadili v odvetě za finále evropského šampionátu v roce 2004 Řekové. Varování před Eurem dostaly také obě pořadatelské země: Švýcaři po debaklu 0:4 s Německem a Rakušané po zpackaném závěru duelu s Nizozemskem, v němž přišli o tříbrankové vedení. "Úplně jsme ztratili koncentraci. Doufám, že se zvládneme dostat do Eura do absolutní formy," prohlásil rakouský trenér Josef Hickersberger.

Policisté nacvičovali na pondělní fotbalové derby

29. března 2008 v 18:54 Sportovní zprávy
Policisté odvádějí rozvášněné fanoušky při fotbale v Ostravě
Policisté odvádějí fotbalové fanoušky

Desítky policejních těžkooděnců trénovaly v sobotu dopoledne zákroky na stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově. Důvodem nácviku zásahů přímo v sektorech pro fanoušky byly podle informací Práva neoficiální zprávy, že se na pondělní derby chystají střety fanoušků Slavie s jejich hlavními rivaly z "kotle" pražské Sparty.
29. 3. 2008 17:03PRAHA
"Máme informace, že by mohlo dojít k násilnostem, pořádková jednotka proto přímo na stadionu nacvičovala případný zákrok pod jednotným velením," potvrdila deníku Právo policejní mluvčí Eva Brožová.
Po celou dobu nácviku byl stadion neprodyšně uzavřen, asi deset minut po jedenácté hodině pak těžkooděnci nastoupili do policejních dodávek a začali opouštět Strahov.
Zatímco běžné dodávky odjížděly bez problémů, jeden z policejních antonů na chvíli zablokoval výjezd ze stadionu, když se střechou zasekl o jeho horní část. Ze stadionu musel nakonec vyjet za asistence dvou policistů velmi opatrně pozadu.
jam,Právo

Baroš pomohl k výhře Portsmouthu, Matějovský dostal červenou kartu

29. března 2008 v 18:52 Sportovní zprávy
Milan Baroš při tréninku české fotbalové reprezentace

Fotbalisté Arsenalu prohrávali ve 32. kole anglické Premier League na hřišti Boltonu o dvě branky, přesto nakonec zvítězili 3:2. Kanonýrům navíc znovu chyběl zraněný Tomáš Rosický a ještě museli hrát bez vyloučeného Diabyho. Milan Baroš pomohl Portsmouthu k vítězství 2:0 nad Wiganem, Marek Matějovský oslabil svůj Reading, když byl vyloučen v zápase s Blackburnem. Oba týmy se rozešly smírně 0:0.
29. 3. 2008 18:06 - 29. 3. 2008 18:47 AktualizovánoLONDÝN/PRAHA
Český reprezentační útočník Milan Baroš dostal opět důvěru trenéra Portsmouthu a utvořil útočné duo domácího celku spolu s kanonýrem Jermainem Defoem. Ten po lednovém příchodu z Tottenhamu nastřílel již šest ligových branek a další přidal i v sobotním zápase proti čtrnáctému Wiganu. Diváky ve Fratton Parku rozjásal na začátku 32. minuty, za následnou oslavu si vysloužil z ruky rozhodčího Alana Wileyho žlutou kartu.
Vítězství pro domácí celek udržel zkušený gólman David James, který nastoupil ke svému 163. zápasu v Premier League v řadě. Ten si totiž dokázal v 62. minutě poradit se střelou ze značky pokutového kopu v podání Ryana Taylora, jemuž se nevydařila ani následná dorážka. O pět minut později trávník opustil Baroš, kterého vystřídal Nugent. Na konečných 2:0 upravil na konci 90. minuty druhou trefou v zápase Defoe.

Kanonýři vstali z mrtvých

Ještě před měsícem vedl Arsenal ligu a byl považován za jednoho z hlavních aspirantů na titul. Z posledních pěti utkání ale ani jednou nevyhrál a klesl až na třetí místo. Návrat na vítěznou vlnu chtěli svěřenci trenéra Arsena Wengera uskutečnit na trávníku osmnáctého Boltonu, který v minulém kole poprvé po čtyřech zápasech bodoval. Proti Kanonýrům se mu ale tradičně daří, což prokázal již ve 14. minutě Matthew Taylor hlavičkou z malého vápna za záda hostujícího gólmana Almunii.
Kanonýři posléze přitlačili svého soupeře na obrannou polovinu. Další rána pro favorita přišla ve 31. minutě, kdy za brutální zákrok na domácího Steinssona musel předčasně pod sprchy evidentně přemotivovaný obvyklý náhradník Abou Diaby. Taylor se dokázal prosadit podruhé v zápase ve 43. minutě. Jeho střela zpoza vápna zapadla po teči bránícího Gallase za bezmocného Almuniu a Bolton šel do kabin s dvougólovým vedením v zádech.
Po změně stran musel oslabený favorit čelit dalšímu tlaku domácích borců. V 60. minutě se na hřiště dostal i nejproduktivnější útočník Kanonýrů Emmanuel Adebayor, kterého chtěl původně trenér Arséne Wenger šetřit na středeční čtvrtfinále Ligy mistrů proti Liverpoolu. O dvě minuty později dokázal na 1:2 snížit po rohovém kopu kapitán Arsenalu Gallas. Vyrovnání přišlo v 68. minutě, kdy po faulu na Hleba proměnil penaltu nizozemský kanonýr Robin van Persie. Obrat dokonal v 90. minutě mozek záložní řady Fabregas a Kanonýři se po výhře 3:2 alespoň do zítřka posunuli na druhé místo.

Matějovský musel po druhé žluté ze hřiště

V barvách patnáctého Readingu se od začátku zápasu v záloze proháněl Marek Matějovský. Jeho tým přivítal osmý Blackburn a doufal v zisk bodů, které by jej vzdálily sestupovému pásmu. Český reprezentant se do dějin zápasu poprvé zapsal nesportovním chováním po faulu na protihráče Dunna, ze nějž viděl v 61. minutě z ruky rozhodčího Marka Clattenburga žlutou kartu. Podruhé byl napomínán za nedovolený zákrok na Jasona Robertse o deset minut později a zápas pro něj předčasně skončil. Soupeř ale nedokázal přesilovku využít a odvezl si bod za remízu 0:0.
Sunderland v minulém kole šokoval celou Anglii, když porazil venku Aston Villu. Skvělý výkon chtěl zachraňující se celek potvrdit v duelu s desátým West Hamem. Kladiváři přijeli na hřiště soupeře s nepříznivou statistikou v zádech - na Stadium of Light nevyhráli již dlouhých pět let. Prolomit prokletí chtěl zřejmě nejvíce švédský internacionál Fredrik Ljungberg, který poslal hosty do vedení na začátku 18. minuty.
Za Černé kočky odpověděl o jedenáct minut později nejlepší střelec týmu Kenwyne Jones, který si připsal svůj šestý ligový gól v probíhající sezóně. Rozhodnutí přinesla 90. minuta a přesná střela domácího Andyho Reida, která po výsledku 2:1 znamenala tři body pro Sunderland.

Birmingham si poradil s Manchesterem City

Sedmnáctý Birmingham přivítal na svém stadiónu St. Andrews devátý Manchester City. Domácí poslal ve 40. minutě do vedení gólem do šatny Mauro Zarate, který nedal svou přesnou ránou levačkou šanci gólmanovi Hartovi. Stejný hráč se dokázal prosadit i necelých devět minut po změně stran, tentokrát nechal vyniknout svou pravou nohu.
Komplikaci pro domácí celek přinesl zákrok Quedrueho na unikajícího Benjaniho, za který viděl červenou kartu a hosté měli navíc výhodu pokutového kopu. Ten v 56. minutě proměnil nejlepší střelec City Blumer Elano ve svou šestou gólovou radost v sezóně. Výhodu penalty ale měli v 75. minutě i domácí. K její exekuci se postavil sám faulovaný Gary McSheffrey a levačkou stanovil konečné skóre na 3:1 pro Birmingham.
Stadión Pride Park byl v sobotu svědkem souboje posledních dvou celků ligové tabulky. Beznadějně poslední Derby na něm přivítalo devatenáctý Fulham. Dva ze tří vzájemných zápasů obou těchto celků skončily bezbrankovou remízou. Statistice se ale postavil už v desáté minutě domácí Emanuel Villa, který dorazil pokus spoluhráče Deana Leacocka. Vyrovnání se hosté dočkali ve 24. minutě po úspěšné hlavičce Diomansy Kamary. Podruhé se do historie utkání zapsal Leacock v 78. minutě, kdy si vstřelil vlastní branku. Za domácí ale na konečných 2:2 vyrovnal svým druhým gólem v zápase Villa.
Premier League - 32. kolo:
Birmingham - Manchester City 3:1 (40. a 54. Zarate, 77. McSheffrey z pen. - 59. Elano z pen.), Bolton - Arsenal 2:3 (14. a 43. M. Taylor - 62. Gallas, 68. Van Persie z pen., 90. vlastní Samuel), Derby - Fulham 2:2 (10. a 80. Villa - 24. Kamara, 78. vlastní Leacock), Portsmouth - Wigan 2:0 (32. a 90.+5 Defoe), Reading - Blackburn 0:0, Sunderland - West Ham United 2:1 (29. Jones, 90.+6 Reid - 18. Ljungberg).

Norimberk vybojoval s Bayernem bod, Jarolím byl vyloučen

29. března 2008 v 18:51 Sportovní zprávy
Norimberský Tomáš Galásek v souboji o balón s Franckem Riberym z Bayernu Mnichov.

Všichni čeští hráči, kteří v sobotu zasáhli do zápasů bundesligy, dovedli svůj tým k dělbě bodů. Trio českých reprezentatů z Norimberku si připsalo cennou remízu s Bayernem 1:1, stejně skončil i zápas mezi Hamburkem a Bielefeldem, v němž opustil hřiště v 66. minutě po červené kartě David Jarolím. Jan Laštůvka z Bochumi obdržel tři branky, jeho tým však doma dokázal Dortmundu stejný počet branek vstřelit.
29. 3. 2008 17:49BERLÍN
Předposlední Norimberk potřebuje body jako sůl, v sobotu to měl ale v boji o přežití v nejvyšší soutěži hodně těžké. Proti vedoucímu celku bundesligy Bayernu Mnichov přivedl na domácí trávník tým posledního vítěze Německého poháru s kapitánskou páskou na paži Tomáš Galásek. Na hrot útoku se od první minuty postavil jeho krajan a nejlepší kanonýr české reprezentace Jan Koller, v brance dostal po třech zápasech opět důvěru Jaromír Blažek.
Ten se vyznamenal hned v první minutě, kdy bravurně zlikvidoval tutovku italskému ostrostřelci Luca Tonimu. Posléze převzali otěže zápasu domácí borci, ale z několika slibných náznaků šancí výrazněji veterána Olivera Kahna v brance Bayernu neohrozili. Vystrašit jej dokázala až střela Pinoly ze 24. minuty. Ten se pěkně uvolnil a zpoza vápna pálil těsně vedle pravé tyče. Dvě minuty před poločasem se z takřka podobného místa odhodlal k těžké střele Misimovič a míč z jeho kopačky se zastavil až v síti v Kahnovy branky.
Ottmar Hitzfeld reagoval na nepříznivý vývoj v první půli střídáním útočníků. Kloseho nahradil Podolski, který měl v 55. minutě na kopačce vyrovnání. Z bezprostřední blízkosti netrefil ideálně míč a minul norimberskou branku. O tři minuty později mohl navýšit vedení domácích na hrotu osamocený Jan Koller, těžkou střelu z úrovně malého vápna však nasměroval přímo na připraveného Kahna.

Bod pro Bayern zařídil Podolski

Lídr tabulky překvapení nedopustil. Střídání mnichovského trenéra se vyplatilo zhruba 10 minut před koncem zápasu. Ribéry vystřelil z 18 metrů a sraženou střelu poslal do branky Lukas Podolski.
Nejrychlejší branku sobotních zápasů 26. kola viděli diváci v Bochumi, jejíž branku hájil člen širšího reprezentačního výběru Jan Laštůvka. Již v páté minutě totiž rozjásal ochozy stadiónu svou čtvrtou trefou v sezóně Christoph Dabrowski. V deváté minutě to bylo již o dvě branky, prosadil se další domácí hráč Benjamin Auer. Osm minut před přestávkou se podařilo snížit hostujícímu Kehlovi, který nedal Laštůvkovi šanci, ve 39. minutě bylo dokonce vyrovnáno. Postaral se o to útočník Mladen Petrič.
Domácím ale dokázal vrátit vedení o další tři minuty později svým druhým gólem v zápase Auer a týmy šly do kabin za divácky atraktivního stavu 3:2. V 67. minutě zachytil sice Jan Laštůvka konečky prstů střelu Klimovicze, na následnou dorážku Tingy už byl krátký a Dortmund podruhé v zápase srovnal skóre. Na výsledku 3:3 už se do konce utkání nic nezměnilo.
Český talent Martin Fenin se postavil od začátku na pravou stranu útočné vozby Eintrachtu Frankfurt na hřišti třetího Bayeru Leverkusen. Hosté se radovali z vedení ve 24. minutě, kdy si vlastní gól vstřelil Stefan Kießling. V nastaveném čase druhého poločasu navíc vedení hostů navýšil Mantzios. Tým českého reprezentanta naplno bodoval a posunul se na šesté místo v tabulce.

Duisburg se odrazil ze dna ligové tabulky

Brémy přivítaly na svém hřišti poslední Duisburg a outsider šel překvapivě do vedení. O to se postaral ve 32. minutě Ivica Grlič, úspěšnou exekucí přímého kopu ze vzdálenosti dvaceti metrů od branky Tima Wieseho. Další šok pro domácí přišel čtyři minuty před poločasem, když na rozdíl dvou branek zvyšoval Manasseh Ishiaku.
Domácí se zmátořili ve druhém poločase. Zlepšenou hru korunoval proměněný přímý volný kop z 58. minuty, jehož autorem byl Diego. To bylo však z jejich strany vše a hosté z Duisburgu se vyšvihli až na čtvrté místo od konce zaručující setrvání v nejvyšší německé soutěži.
Téměř 72. minut se čekalo na jedinou branku v zápase v Hamburku. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Markus Bollmann z Bielefeldu. Pět minut před obdrženým gólem předčasně vyběhnul David Jarolím proti přímému volnému kopu Olivera Kircha a za následnou slovní výměnu s Mijatovičem ho sudí poslal s červenou kartou do sprch. Domácím se i s deseti muži v poli podařilo vyrovnat. Autorem branky byl José Paolo Guerrero.
Německá fotbalová liga, 26.kolo:
Bochum - Dortmund 3:3 (9. a 42. Auer, 3. Dabrowski - 37. Kehl, 39. Petrič, 65. Tinga), Brémy - Duisburg 1:2 (58. Diego - 32. Grlič, 42. Ishiaku), Hamburk - Bielefeld 1:1 (82. Guerrero - 72. Bollmann), Karlsruhe - Schalke 0:0, Leverkusen - Frankfurt 0:2 (24. vlastní Kiessling, 90.+1 Mantzios), Norimberk - Bayern Mnichov 1:1 (44. Misimovič - 80. Podolski).
dfk,mio,Sport.cz

Kolik je ti let-ank eta

29. března 2008 v 18:49
???

Tomáš Kundrátek:" Pozvánkou do reprezentace jsem hodně překvapený."

29. března 2008 v 18:48 Hc Oceláři Třinec
Jako jediný z třineckého mužstva dostal po skončení sezóny pozvánku do reprezentace. Tomáš Kundrátek má šanci si odbýt svou reprezentační premiéru v zápasech s Běloruskem.
Jak hodnotíte skončenou sezónu vy sám ?
"Sezóna byl dobrá, škoda že jsme skončili na sedmém místě a museli jsme jít do předkola. Je zklamání, když jsme opět vypadli hned ve čtvrtfinále play-off."
Jak moc ovlivnily sérii se Slavií nevyrovnané výkony rozhodčích ?
"Určitě nás to vyvádělo z míry a byli jsme rozhození. "
Když se ohledénete zpátky, v čem je hlavní příčina neúspěchu play off se Slávií ?
" Po taktické stránce to určitě nebylo prohrané, měli jsme smůlu v koncovce a nedávali jsme góly.Měli jsme problémy se zakončením a důrazem před jejich bránou a před naší jsme rovněž byli málo důrazní. Oni chodili skvěle do brány a dobře clonili. My jsme s tím měli velké problémy."
Po sezóně přišla pozvánka pro Vás k mužstvu Aloise Hadamczika. Co jste si říkal, když jste se to dozvěděl?
"Volal mi pan Marek, že se mám za ním stavit, že jsem byl nominován to reprezentace A-týmu. Ze začátku jsem tomu nechtěl věřit a pak jsem byl strašně rád a překvapený."
Není pro Vás zklamání, že jde o výběr, v němž bude chybět řada hráčů ?
"Tak mě se zdá, že i přesto tam budou velice zkušení hráči, takže zklamaný určitě nejsem."

Jak těžké je pro mladého hokejistu spojit hokej se studiem?
"Je to velice těžké, přes sezónu nemám moc času a snažím se tam chodit jak to jde, ale mám štěstí na učitelé, kteří to respektují a pomáhají mi co to jde s učením a vycházejí mi vstříc se zkouškami."