Chelios bude zřejmě hrát za Detroit i v příští sezóně

17. června 2008 v 17:22 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Chris Chelios na tréninku Detroitu
Chris Chelios na tréninku Detroitu
foto: Rebecca Cook , Reuters

Chelios bude zřejmě hrát za Detroit i v příští sezóně

Šestačtyřicetiletý hokejový obránce Chris Chelios je podle všeho blízko k prodloužení své aktivní kariéry o další rok. V minulém týdnu řekl rozhlasové stanici WDFN 1130, že je v podstatě dohodnutý s Detroitem na podmínkách nové smlouvy, podle níž by měl pobírat přibližně stejně jako v uplynulé sezóně NHL, tedy okolo 850 tisíc dolarů.
17. 6. 2008 15:10DETROIT
Jak však v pondělí uvedl generální manažer Ken Holland pro deník Detroit News, potřebuje si ještě s Cheliosem promluvit o jeho úloze v týmu, aby se ujistil, zda je zkušený veterán připravený přijmout případně i roli sedmého nebo až osmého obránce Red Wings. "Jsem nakloněný tomu mít tu ´Cheliho´ zase zpátky, ale v příštím týdnu či dvou si potřebujeme opravdu velmi otevřeně promluvit, kam budeme směřovat," uvedl Holland.
Vítěz Stanleyova poháru se totiž v případě prodloužení smluv s nechráněnými volnými hráči Cheliosem, Bradem Stuartem a Andreasem Liljou může dostat do situace, kdy bude mít k dispozici až deset zadáků připravených na NHL. Svou kvalitu totiž ukázali i mladí beci Kyle Quincey a Jonathan Ericsson.
"On je však Chris Chelios a našemu týmu dodává rozhodně něco navíc. Krátce jsme o tom mluvili minulý týden a dobře zapadá do našeho rozpočtu. Jen chci vědět, co si o všem myslí," dodal Holland.

Peníze pro mě nejsou problémem

Chelios podstoupil ve čtvrtek artroskopickou operaci, ale očekává se, že již koncem měsíce začne s tréninkem. Sám při vystoupení v rádiu připustil, že bude ochotný akceptovat jakoukoliv úlohu v týmu.
"Jsem velmi spokojený se svou rolí a s tím, jak se věci vyvíjejí. Zvláště poté, co jsme prožili za rok a jak ho celý zakončili," připomněl Chelios úspěšné tažení týmu vyřazovacími boji, korunované ziskem Stanley Cupu.
Rodák z Chicaga se také netajil tím, jak blízce spjatý je s organizací Rudých křídel. "Jsme na stejné vlně. S Kennym jsme si rozuměli a nyní je to jen otázka podpisu smlouvy. Peníze pro mě nebyly nikdy žádným problémem, především pak v průběhu několika posledních let. Lze říct, že budu i příští rok hráčem Detroitu a nemohu z toho být šťastnější," pochvaloval si Chelios, jenž se 8. ledna stal druhým nejstarším hráčem po Gordiem Howeovi, který kdy odehrál zápas NHL.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte kvalifikaci českých fotbalistů na MS?

1 14.3% (21)
2 12.9% (19)
3 10.2% (15)
4 13.6% (20)
5-Byla to hrůza!!! 49% (72)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama