Při duelu Rakouska s Německem zemřela dvacetiletá fanynka

17. června 2008 v 20:53 | Sport.cz
Fanoušci Rakouska a Chorvatska při sledování vzájemného zápasu obou reprezentací na obří obrazovce v jedné z diváckých základen ve Vídni.
Fanoušci Rakouska při sledování zápasu na obří obrazovce v jedné z diváckých základen ve Vídni.
foto: Leonhard Foeger , Reuters

Při duelu Rakouska s Německem zemřela dvacetiletá fanynka

Během sledování pondělního zápasu mistrovství Evropy mezi fotbalisty Rakouska a Německa zemřela ve "fanouškovské zóně" ve Vídni mladá žena. Dvacetiletá Rakušanka podle agentury APA zkolabovala a při převozu do nemocnice podlehla srdečnímu selhání.
17. 6. 2008 11:32VÍDEŇ
Přesnou příčinu smrti určí až pitva, nicméně už byl vyloučen vliv alkoholu a drog i cizí zavinění. Podle očitých svědků omdlela žena zhruba po čtvrthodině zápasu po oslavném jásání. Už v minulých týdnech a měsících měla podle všeho podobné stavy, které vedly v pondělí k tragédii.
Během letošního evropského šampionátu již jeden fanoušek zemřel. Minulý čtvrtek v Klagenfurtu zkolaboval a následně podlehl srdečnímu selhání před utkáním Chorvatska s Německem dvacetiletý Jihoslovan.

V pondělí 23 zatčených

Zápas mezi sousedními státy byl považován za rizikový, podle rakouské policie ale nedošlo k velkým incidentům. Zatčeno nicméně bylo třiadvacet rozdivočelých fanoušků: 21 Rakušanů, jeden Němec a jeden Polák.
Německo ve svém závěrečném duelu ve skupině B zvítězilo gólem kapitána Michaela Ballacka 1:0 a vyřadilo Rakousko z turnaje. Němci si proti tomu pojistili ve skupině konečnou druhou příčku a ve čtvrtfinále se ve čtvrtek utkají s Portugalskem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte kvalifikaci českých fotbalistů na MS?

1 14.3% (21)
2 12.9% (19)
3 10.2% (15)
4 13.6% (20)
5-Byla to hrůza!!! 49% (72)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama