Prohru ČR s Tureckem viděl rekordní počet 1,9 miliónu TV diváků

16. června 2008 v 18:55 | Sport.cz
Čeští fanoušci během zápasu proti Portugalsku
Čeští fanoušci
foto: Michaela Říhová, Právo

Prohru ČR s Tureckem viděl rekordní počet 1,9 miliónu TV diváků

Prohru českých fotbalistů s Tureckem 2:3 znamenající konec jejich působení na letošním Euru sledovalo v neděli večer u televizních obrazovek 1,91 miliónu českých diváků. To je nejvíce ze tří utkání, které česká reprezentace na turnaji odehrála a zároveň nejvíce z dosud odehraných zápasů celého Eura.
16. 6. 2008 14:37PRAHA
V průměru tak tři zápasy českého týmu na Euru vidělo 1,44 miliónu diváků, což je zhruba stejně jako na předchozím světovém šampionátu v Německu, ale méně než zápasy na Euru před čtyřmi lety, kdy čeští fotbalisté došli až do semifinále.
Vyplývá to z údajů soukromé televize Prima, která letos přenosy z Eura premiérově vysílá, a archivních údajů České televize, jež přenášela předchozí evropská a světová mistrovství. Sledovanosti se netýkají celého přenosu včetně dění ve studiu, ale pouze poločasů.
Zápas Česko vs. Turecko na Sport.cz
REFERÁTČeští fotbalisté darovali čtvrtfinále Turkům
ON-LINEČesko vs. Turecko
BRÜCKNERZávěr zápasu? Totální kolaps!
KOLLERLoučení s reprezentací si představoval jinak
ČECHKdykoli jsem se zvedl, tak mi napadaly klacky pod nohy
EXPERTINároďák si asi myslel, že už se nic nemůže stát
OHLASYVýbuch, píše o vyřazení český tisk
Zápas Turecko - Česká republika sledovala zhruba polovina ze všech diváků u obrazovek v ČR, uvedla mluvčí Primy Veronika Smetáková. Předchozí dva duely ČR se Švýcarskem a Portugalskem vidělo shodně zhruba 1,2 miliónu příznivců. Porážku českého týmu 1:3 s Portugalskem sledovalo 43,1 procenta z diváků v tu dobu u obrazovek. Podíl na trhu tak byl zhruba o sedm procent nižší než při utkání ČR - Švýcarsko, které celý turnaj zahájilo a v němž si Češi připsali jedinou výhru na Euru.
Zájem o zápas českých reprezentantů byl tak letos zhruba stejný jako před dvěma lety při světovém šampionátu, kdy Češi rovněž nepostoupili ze skupiny, a odehráli tak stejný počet zápasů jako na letošním Euru. Přenosy poločasů z MS v Německu na České televizi tehdy k obrazovkám přilákaly 1,38 miliónu příznivců českých barev. Pokud by se počítaly celé přímé přenosy, bylo diváků v průměru 1,13 miliónu.
Pokud se srovná sledovanost poločasů na předchozím Euru před čtyřmi lety v Portugalsku, podle údajů ČT tehdejších pět zápasů ČR zhlédlo v průměru 2,1 miliónu diváků. Pokud by se počítaly celé přenosy včetně studia, bylo jich 1,77 miliónu, tedy asi pětina dospělé populace; podíl na publiku byl 48,6 procenta. Tehdejší semifinále, v němž čeští reprezentanti prohráli s Řeckem, vidělo v prvním poločase 2,55 miliónu dospělých, ve druhém pak 2,62 miliónu a v prodloužení již 2,77 miliónu. Celý přímý přenos včetně studia si v průměru nenechalo ujít 2,27 miliónu lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi muž nebo žena?

Muž 52.7% (672)
Žena 47.3% (603)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama