Říjen 2008

V prvních trénincích na VC Brazílie byl nejrychlejší Massa

31. října 2008 v 18:58 | Sport.cz |  Sportovní zprávy

Pilot Ferrari Felipe Massa během tréninku na Velkou cenu Brazílie

Rodák ze Sao Paula Felipe Massa s vozem Ferrari byl nejrychlejší v úvodních trénincích na nedělní Velkou cenu Brazílie formule 1. Druhý čas zajel Lewis Hamilton ze stáje McLaren. Brit je blízko k zisku titulu mistra světa, k jistotě triumfu mu stačí dojet nejhůře na pátém místě. Třetí čas v pátek zajel Massův stájový kolega Räikkönen.
Celkem hlasovalo 11023 čtenářů.

/* <![CDATA[ */ inquiry.ID = '7421'; inquiry.fetch(); /* ]]> */
31. 10. 2008 14:33 SAO PAULO/PRAHA
Počasí pilotům příliš nepřálo, v Brazílii je kolem 17 stupňů Celsia a během tréninku pršelo. Na 99 procent by podle meteorologů mělo pršet i během nedělního závodu. Massa zajel nejrychlejší čas jen několik minut před koncem první části tréninků.
Před rokem na Interlagosu triumfoval Kimi Räikkönen a získal tak titul mistra světa. V nečekané rozuzlení doufá Ferrari i letos. Pro Massu, který VC Brazílie vyhrál v roce 2006, by byl triumf na domácí trati obzvláště sladký.
Druhá část pátečních tréninků startuje v 17:00.
VC Brazílie, první trénink:
1. Massa (Braz./Ferrari) 1:12,30 min., 2. Hamilton (Ang./McLaren) +0,19 s, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) +0,202, 4. Kubica (Pol./BMW) +0,569, 5. Kovalainen (Fin./McLaren) +0,62.

Jiří Juřík: Rozhodl výkon Vojtka a naše bojovnost

28. října 2008 v 13:15 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec

Spokojen se třemi body byl na tiskové konferenci po utkání trenér HC Oceláři Třinec Jiří Juřík. " Dnes hrály Pardubice v pohodě, v první třetině rozhodl šťastně nahozený puk, ve třetí třetině stálo při nás hodně štěstí".
Co rozhodlo o tom, že body zůstaly doma ?
" Vyšel nám skvěle úvod druhé třetiny, kdy jsme nachytali pardubické v útlumu.
jednoznačně to byl výkon Martina Vojtka, který zachytal ve třetím utkání v řadě a naše bojovnost ve třetí třetině, za což musím celému
týmu poděkovat. "

Trenér hostů Václav Sýkora litoval promarněného úvodu druhé třetiny. " To byl pro nás těžký direkt, ze kterého jsme se dlouho nevzpamatovali. Po druhé třetině to s námi nevypadlo dobře, přitom jsme do ní vstoupili velkou šancí. Jenže domácí dobře napadali, ztratili jsme puk a po chybě inkasovali a vzápětí jsme dostali třetí gól".

Ve třetí třetině, ale přišel z Vaší strany velký obrat .
"Využili jsme přesilovku, snížili jsme na 1:3, podali jsme dobrý výkon, ale přes tlak, jsme snížili jen na 2:3, v posledních vteřinách jsme odvolali braknáře a hráli 5:5, když jsme měli hráče na trestné lavici, měli jsme tam obrovskou šanci, nepodařilo se. Za výkon v první a třetí třetině musím celý tým pochválit

David Květoň : Důležité jsou tři body

28. října 2008 v 13:13 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec

U důležitých dvou branek v utkání s Pardubicemi byl ve druhé třetině útočník HC Oceláři Třinec David Květoň. Ten svým důrazem hned v první minutě druhé třetiny sám zvýšil vedení Ocelářů na dvě branky, a o chvíli později vypracoval akci na jejímž konci byl třetí gól za brankářem Pardubic Jánem Lašákem..

" Obrana se přede mnou otevřela, já jsem si najel před Lašáka, zkusil jsem to mezi nohy a vyšlo to" popsal první důležitý moment David Květoň. Přitom se vrátil do týmu po zranění kotníku, který měl nastřelen pukem. " Je to už dobré, dá se s tím hrát, nelimituje mě to, v prvním momentu jsem si tehdy myslel, že mám přeraženou nohu" uvedl.

Zlomovým momentem, na který už Pardubice v zápase nestačily reagovat, se stala třetí branka, kterou vsítil Vojtěch Polák. Akci vypracoval opět David Květoň. " Já jsem najel s pukem po levé straně za modrou, a viděl jsem že Vojta najíždí do středu, tak jsem mu puk posunul, a on to skvěle trefil," popsal třinecký útočník zlomový moment.
Ještě ve třetí třetině byl před Lašákem David Květoň s pukem sám ještě jednou, ale puk za gólmanem neskončil. " On skvěle vykryl prostor, nedal mi šanci, ale jsem rád, že v závěru jsme to už udrželi o získali jsme důležité tři body, dodal David Květoň.

Oceláři se odlepili od dna a nyní je v pátek čeká zápas v Mladé Boleslavi. " Musíme potvrdit výkon proti Pardubicím a dokázat si, že jdeme nahoru ," podotkl třinecký útočník závěrem

Rangers vyhráli derby s Islanders, Rozsíval asistoval u dvou branek

28. října 2008 v 13:12 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Aaron Voros z Rangers (v bílém) během pěstního souboje s Natem Thompsonem z Islanders

Hokejisté New Yorku Rangers pokračují ve svém parádním vstupu do nového ročníku NHL. Ve středu svěřenci Toma Renneyho zvítězili v městském derby na ledě Islanders 4:2 a připsali si již devátou výhru ze dvanácti odehraných zápasů. Vidět byl i český obránce Michal Rozsíval, který si připsal dvě asistence, a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.
28. 10. 2008 08:37 - 28. 10. 2008 09:13 Aktualizováno NEW YORK
Tou první se stal Chris Drury, který obstaral dvě branky. Rangers tak mají po dvanácti zápasech na svém kontě již devatenáct bodů, čímž vyrovnali svůj klubový rekord. Podobně dobrý start Jezdci zažili jen v ročnících 1978-79 a 1989-90. Jejich městský rival je na tom úplně opačně, čtyři získané body z něj dělají prozatím nejhorší tým NHL.
Ve středečních zápasech se mezi střelce zapsal jediný český hráč. Jiří Novotný ze své premiérové trefy v sezóně ale příliš velkou radost mít nemohl. Jeho Columbus totiž doma podlehl Anaheimu 2:3. Kačeři o své výhře rozhodli v závěrečné desetiminutovce, ve které otočili jednobrankovou ztrátu.
Během sedmi dnů si tak připsali již čtvrtou výhru na ledě soupeře v řadě. Porážku Modrokabátníků sledovalo v Nationwide Areně pouhých 10 494 diváků, což představuje nejslabší domácí návštěvu v historii klubu.
Sérii čtyř porážek za sebou přerušila výhrou 5:2 na ledě Buffala Ottawa. O vítězi bylo jasno již po dvou třetinách, po kterých hosté vedli 4:0. Buffalo stav zápasu dvěma brankami v závěru už jen korigovalo.
Detroit měl na ledě Los Angeles střeleckou převahu, po většinu duelu ovšem musel dotahovat náskok domácích. V předposlední minutě základní hrací doby srovnal na 3:3 Filppula, dodatečný bod zařídil Rudým Křídlům rozhodujícím samostatným nájezdem Dacjuk. Na výhře se jednou asistencí podílel i Jiří Hudler. Jediný gól viděli diváci v Edmontonu, kde hrál Boston. O výhře Medvědů rozhodl až ve čtvrté minutě prodloužení Wideman.
Buffalo - Ottawa 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky: 55. MacArthur, 60. Numminen - 25. a 39. Spezza, 19. Schubert, 21. Heatley, 46. Donovan. Zásahy brankářů: Lalime 28/23 - Auld 27/25. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Spezza, Heatley, Vermette (všichni OTT).
NY Islanders - NY Rangers 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 20. Okposo, 59. Streit - 1. a 53. Drury (na druhou Rozsíval), 37. Callahan, 47. Gomez (Rozsíval). Zásahy brankářů: MacDonald 39/35 - Lundqvist 30/28. Diváci: 15 581. Hvězdy utkání: Drury, Rozsíval, Callahan (všichni NYR).
Los Angeles - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 11. Moller, 22. Calder, 41. Frolov - 6. Zetterberg (Hudler), 30. Marián Hossa, 59. Filppula, rozh. nájezd Dacjuk. Zásahy brankářů: LaBarbera 37/34 - Osgood 19/16. Diváci: 17 671. Hvězdy utkání: LaBarbera (LA), Hossa (DET), Quincey (LA).
Minnesota - Chicago 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 18. Brunette, 25. Miettinen, 34. Burns - 14. Sharp (Havlát), 56. Keith. Zásahy brankářů: Bäckström 36/34 - Huet 18/15. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Bäckström, Koivu, Miettinen (všichni MIN).
Edmonton - Boston 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: 64. Wideman. Zásahy brankářů: Roloson 36/35 - Thomas 27/27. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Roloson (EDM), Thomas, Wideman (oba BOS).
Columbus - Anaheim 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 5. Novotný, 21. Brassard (Voráček) - 2. Getzlaf, 50. Perry, 57. Selänne. Zásahy brankářů: Norrena 24/21 - Giguere 32/30. Diváci: 10 494. Hvězdy utkání: Perry, Giguere (oba ANA), Brassard (CLB).

Fotbalisté Ostravy po čtrnácti letech dobyli Zlín

28. října 2008 v 13:11 | Sport.cz |  Fc Baník Ostrava

Čtyřgólovou kanonádou v poslední čtvrthodině otočili fotbalisté Ostravy utkání ve Zlíně a vítězstvím 5:2 po čtrnácti letech dobyli zlínský trávník. Domácí do 79. minuty vedli 2:1, ale soupeř je převálcoval drtivým závěrem. Otepka z penalty vyrovnal, Svěrkoš vsítil vítězný gól a výhru v nastaveném čase dvakrát přikrášlil střídající Střihavka.
26. 10. 2008 22:15 ZLÍN
I s kanonýrem Svěrkošem, který ze sestavy vytlačil dvougólového střelce z minulého utkání Střihavku, začala Ostrava zápas na hřišti předposledního celku tabulky bídně. Vyskočil si už ve třetí minutě po vpádu do pokutového území vymodlil penaltu na Řezníkovi a sám ji proměnil, třebaže gólman Vašek si na jeho střelu k levé tyči sáhl.
Baník se hned vzápětí domáhal pokutového kopu také za údajnou ruku Čelůstky ve zlínském vápně, ale místo toho málem podruhé inkasoval, když rychlý brejk nevyužil Bača. Hosté převzali iniciativu, z jejich optické převahy však nevyklíčily žádné možnosti. Vašek musel být ve větší permanenci, domácí totiž kontrovali mnohem nebezpečnějšími rychlými brejky.
Zejména bývalý ostravský útočník Žůrek motal hlavy stoperům Baníku, kteří nestačili jeho rychlosti a dravosti. Žůrek si umělecký dojem pokazil jen koncovkou: v 18. minutě běžel z pravé strany po prodlouženém výkopu Kořínka sám na branku, Vašek mu však vykryl úhel. Přes Neuwirtha prošel ještě ve 27. minutě, ale jeho nepovedený lob přes nejistě vyběhnuvšího Vaška přistál těsně vedle.
Hosté byli efektivnější. První příležitost proměnil Bolf, který po rohu Oterpky zavěsil hlavou. Ostravská obrana na nedělní večer ale vyhlásila den otevřených dveří. Dvě minuty před pauzou jimi vstoupil Bača a chladnokrevně přehodil Vaška. Děravým středem těsně po obrátce opět uprchnul Žůrek, ovšem na Vaška nevyzrál ani tentokrát.
Baník se vzepjal až v závěrečné půlhodině. Tchuř nechal bombou z voleje vyniknout Kořínkův postřeh a pak zápas na pět minut přerušily dýmovnice, které ostravští příznivci naházeli před svůj sektor. Sudí po pětiminutovém dohadování nechal utkání dohrát.
A koncovku už měli plně ve své režii hosté. Stoprocentní šanci ještě spálil Marek, ale jedenáct minut před koncem se Baník už vyrovnání dočkal. Malý v pokutovém území zápasnickým chvatem sundal Střihavku a Otepka srovnal střelou doprostřed.
Dobré dvě tisícovky příznivců za Kořínkovou brankou dohnaly Baník z rychlému obratu. Svěrkoš se v 83. minutě uvolnil na hranici velkého čtverce a gólman na jeho ránu k tyči nedosáhl.
Domácí hra se pod náporem soupeře v záběru zbortila jako hrad z písku. Útočník Střihavka šel na hřiště jen na pár minut, ale jakoby chtěl dát trenéru Večeřovi najevo, že udělal chybu, když mu nedal důvěru od začátku. Svěrkoš mu pasem za obranu přichystal čtvrtou trefu a v sedmiminutovém nastavení přidal po chybě domácí obrany Střihavka ještě pátý gól.
Baník ve dvou posledních zápasech nasázel soupeřům deset branek, minule s pěti góly odjeli z Bazalů Bohemians. Ostravané tak poskočili na čtvrté místo, Zlín je předposlední.
Tescoma Zlín - Baník Ostrava 2:5 (2:1)
Branky: 4. Vyskočil z pen., 43. Bača - 90.+1 a 90.+3 Střihavka, 40. Bolf, 79. Otepka z pen., 83. Svěrkoš. Rozhodčí: Adam - Kubáň, Gallo. ŽK: Zbožínek, Šmahaj, Zúbek, Malý, Bača - Otepka. ČK: 78. Malý (Zlín). Diváci: 4658.
Zlín: Kořínek - Čelůstka (54. Pazdera), Kroča, Zbožínek, Malý - Šmahaj, Zúbek, Kóňa, Vyskočil - Bača - Žůrek (73. Kroupa). Trenér: Minář.
Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka (87. Zeher), Mičola (68. Střihavka) - Svěrkoš (90. Rajtoral), Lička. Trenér: Večeřa.

Zlínskou apokalypsu odstartovaly ostravské dýmovnice

28. října 2008 v 13:09 | Sport.cz |  Fc Baník Ostrava
Fanoušci zapalují pyrotechniku v utkání 21. kola první fotbalové ligy mezi domácí Olomoucí a Ostravou.
Fanoušci zapalují pyrotechniku - ilustrační foto.

Za čtrnáct minut bylo po Zlínu. V nedělní večerní dohrávce nad Ostravou dvakrát vedl. Nejprve Vyskočil proměnil penaltu. Bolf stihl vyrovnat, ale po Bačově parádě šli do kabin spokojenější domácí. Po hodině zápasu však ze sektoru hostí dopadlo několik dýmovnic. Při likvidaci jedné z nich padl na trávník hasič, který se nadýchal zplodin. Rozhodčí Jiří Adam zápas na několik minut přerušil, pak nechal pokračovat.
28. 10. 2008 08:15 ZLÍN
Podle šéfa rozhodčích Luďka Macely si sudí Jiří Adama počínal v případě nepřístojností diváků naprosto správně. "Podle pokynů, které dává pro takové případy UEFA, zápas přerušil a počkal, až se situace uklidní. Hlavního pořadatele a zástupce obou týmů pak upozornil, že v případě opakování incidentů zápas ukončí," řekl Právu Luděk Macela.
To byl začátek zlínské fotbalové apokalypsy. Nejprve byl vyloučen Malý po faulu na Střihavku, Otepka z penalty srovnal, zápas pak otočil krásnou střelou Svěrkoš a v nastavení se během dvou minut dvakrát trefil Střihavka - 2:5, Zlín byl na kolenou. "V prvním poločase jsme podali nejlepší výkon v této sezóně," řekl dočasný trenér Tescomy Ladislav Minář. "Bohužel jsme ovšem z řady šancí dali pouze dva góly. Špatně je řešil hlavně Žůrek, který se několikrát ocitl sám před brankářem Vaškem, avšak ani jednou neskóroval. Závěr jsme v deseti nezvládli, výsledek je pro nás krutý," litoval.
Dva pokutové kopy, které sudí Adam nařídil, měl nechat opakovat, protože... "Stále víc se nám rozmáhá nešvar, že hráči při pokutovém kopu vbíhají do šestnáctky dřív, než se exekutor dotkne míče. Jasné porušení pravidel. To nebylo markantní jen v tomto zápase, ale dělo se to i v dalších utkáních několik kol zpátky. Rozhodčí na to upozorňuji, že mají nechat pokutový kop opakovat a vyvodit důsledky. Řeknu jim to znovu a pokud to příště někdo neuhlídá, nebude pískat," zdůraznil šéf arbitrů a delegátů Macela.
Dýmovnice jasně narušili zápas, jeden z hasičů musel být pošetřen. Navíc fanoušci v kotli hostí vytrhali několik sedaček. "Hasič absolvoval lékařské vyšetření, které naštěstí ukázalo, že nejde o nic vážného," informovala zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. Podle ní skončili na policii čtyři ostravští fandové. "Jeden z nich je podezřelý z výtržnictví, zbývající tři zaplatili pokuty za přestupky," dodala. Dýmovnicemi se bude zabývat i disciplinární komise.
Karel Felt, Čestmír Folk,Právo

Curyšští Lvi už v Lize mistrů dokázali zařvat, věří si i na Slavii

28. října 2008 v 13:08 | Sport.cz |  Tipsport Extraliga
Takhle hokejisté Curychu slavili výhru nad Linköpingem

Pořádné varování pražské Slavii vyslali minulý týden hokejisté týmu Curych Lions. Ve svém prvním zápase v Lize mistrů švýcarský mistr překvapil vysokou výhrou 7:2 na ledě Linköpingu vedeném českým koučem Slavomírem Lenerem. Ve středu čeká curyšské Lvy první zápas v domácím prostředí a proti Slavii si hodně troufají. A nejen na ni, Curych má ambice svou skupinu v LM vyhrát a postoupit do semifinále.

CURYCH LIONS

foto
Rok založení: 1930
Klubové barvy: modrá, bílá a červená
Trenér: Sean Simpson
Stadion: Hallenstadion (kapacita 13 000 diváků)
Hráči: Aktuální soupiska klubu
Největší úspěchy:
6x mistr ligy (1936, 1949, 1961, 2000, 2001, 2008), vítěz Kontinentálního poháru 2001 a 2002
Ostatní:
Curych byl prvním švýcarským klubem s krytým stadionem; novodobá historie klubu se začala psát v roce 1997 po sloučení SC Curych a Grasshoppers
28. 10. 2008 08:17 PRAHA
Postup do vyřazovacích bojů Ligy mistrů je hlavním cílem nového kouče Curychu Seana Simpsona. Pro Kanaďana, který loni dovedl tým javorového listu jako hlavní trenér k vítězství na Spengler Cupu, existují v Lize mistrů jen vítězství. Druhé místo ve skupině prý neznamená nic. "Hlavně, že jsme se vyhnuli ruským týmům. Myslím si, že máme šanci postoupit," tvrdil už po losu své skupiny.
Ostatně při pohledu do historie je jasné, že Curych nemusí myslet jen na malé cíle. Kromě toho, že šestkrát už vyhrál domácí ligu, se mu povedlo dvakrát získat trofej za vítězství v Kontinentálním poháru, což byl svého času druhý nejprestižnější klubový turnaj evropských mužstev pod hlavičkou IIHF. Curych triumfoval v letech 2001 a 2002, v prvním případě u toho byl i český útočník Ivo Prorok.

Legendou klubu je finský gólman Sulander

Pro letošní sezónu je Curych vybaven hned devíti legionáři, přičemž čtyři z nich jsou současní nebo naturalizovaní Kanaďané. Nejlepší střelec posledního play-off Ryan Gardner by měl dokonce v nejbližší době nastoupit za národní tým Švýcarska. Jan Alston zase kroutí v Curychu už svou devátou sezónu.
Největší ikonou klubu je však jiný cizinec. Finský brankářAri Sulander nastupuje za Curych od roku 1998 a v devětatřiceti letech je suverénně nejstarším hráčem týmu. Zároveň ale stále patří k největším oporám. Třikrát pomohl klubu vychytat mistrovský titul a za poslední sezónu byl oceněn jako nejlepší brankář celé švýcarské ligy.

Nebezpečné protiútoky, přesně střílející obránci

Slavia se ale kromě kvalitního brankáře bude muset vypořádat také s rychlými protiútoky, s kterými si nevěděl rady Linköping. Nebezpeční jsou především reprezentant Thibaut Monnet, slovenský forvard Peter Sejna, nebo Adrian Wichser, který v poslední sezóně nasbíral 51 bodů v 46 zápasech. Při přesilovkách pak patří mezi velké zbraně domácích kvalitní střelci od modré, beci Radoslav Suchý a Severin Blindenbacher. Druhý jmenovaný hrál na posledních dvou mistrovstvích světa.
Ve Švýcarsku přikládají zápasu se Slavií mimořádnou důležitost. Oba týmy mají na kontě jedno vítězství a vzájemný souboj zvýší šance vítězného týmu na postup. "Se třemi týmy ve skupině, kdy postupuje pouze vítěz, je každý zápas mimořádně důležitý," tvrdí Peter Sejna. Slavii berou v Curychu nyní logicky jako největší překážku za svým cílem a z českého mistra mají respekt. Připomínají, že je to jeden z nejlepších týmů v Evropě a má v kádru několik hráčů se zkušenostmi v NHL.

Australský jezdec Ducati Casey Stoner během kvalifikace v Misanu

Loňský mistr světa v kategorii MotoGP silničních motocyklů Casey Stoner půjde po sezóně na operaci. Australskému jezdci totiž stále dělá problémy levé zápěstí, které si zlomil před pěti lety.
16. 10. 2008 13:18 KUALA LUMPUR
"Operace je nutná, protože se to nikdy zcela nezahojilo," uvedl Stoner ve čtvrtek, v den svých 23. narozenin, v dějišti nedělní Velké ceny Malajsie. Po závodu v Sepangu je na programu ještě příští víkend tradiční finále ve Valencii.
Pilot Ducati už nemůže obhájit mistrovský titul, ten si po dvouleté pauze vzal Ital Valentino Rossi. K chirurgickému zákroku by mělo dojít v Itálii a Stonera po něm bude čekat zhruba měsíc a půl pauzy.