Listopad 2008

V neděli hostíme Litvínov

29. listopadu 2008 v 13:10 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec

Oceláři po výhře ve Znojmě budou chtít bodovat i doma a potvrdit tak vzestupnou tendenci své formě i proti vedoucímu týmu tabulky. Nebudou to mít ale jednoduché, protože HC Litvínov v poslední době válí, vyhrál poslední tři utkání v řadě. V pátek si poradil doma se Spartou a díky zaváhání Vítkovic se vyhoupl do čela tabulky.

Tým Litvínova stále táhne nestárnoucí Robert Reichel, který v kanadském bodování zaznamenal 24 bodů, v závěsu za ním jsou Vojtěch Kubinčák, Viktor Hübl a Daniel Branda.

Třinec vyhrál ve Znojmě po nájezdech 3:2 a uhájil osmé místo

27. listopadu 2008 v 21:09 | Sport.cz |  Hc Oceláři Třinec
Martin Růžička ze Znojma (vlevo) a Lubomír Vosátko z Třince v utkání 27. kola hokejové extraligy. V brance Třince je Martin Vojtek.

Hokejisté Třince porazili v předehrávce 27. kola O2 extraligy Znojmo 3:2 po samostatných nájezdech a uhájili před svým čtvrtečním soupeřem osmou příčku tabulky. Domácí dvakrát vedli, prodloužení přineslo vyrovnání Davida Moravce tři minuty před koncem. Rozhodující nájezd proměnil Polanský. Třinec do nájezdů nasadil nezkušeného brankáře Řehoře a díky dvěma získaným bodům je sedmý o skóre před Karlovými Vary.
27. 11. 2008 16:45 - 27. 11. 2008 19:51 Aktualizováno ZNOJMO
Ve Znojmě se utkaly dva v poslední době úspěšné celky. Znojmo získalo 10 bodů v posledních čtyřech zápasech, Třinec stejný počet duelů v řadě bodoval. Domácí byli od prvních minut aktivnější, hosty dobrými zákroky držel gólman Vojtek. Ten ale v 11. minutě chyboval a propustil střelu Martina Růžičky. Již v průběhu první třetiny skončil zápas pro hostujícího útočníka Miroslava Kováčika, který s podezřením na zlomeninu pravé ruky odcestoval na vyšetření do nemocnice.
Domácí ale zaspali start druhého dějství a Třinec dokázal krátký tlak přetavit ve vyrovnávací gól. David Moravec našel najetého Jozefa Baleje a produktivní slovenský forvard skóroval šesté utkání v řadě. Vedení mohl Orlům vrátit obránce Bičánek, který po otočce a pohotové přihrávce kapitána Dopity jen trefil Vojtka. Gólmana, který opět musel zaskočit za nemocnou jedničku Čechmánka, za okamžik nepřekonal ani Kucharczyk. Úspěšnější byl po rychlé stahovačce Václav Meidl, jenž se trefil poprvé v sezóně.
V úvodu třetího dějství byl Třinec dvakrát po sobě vyloučen za zdržování hry, Orli ovšem poskytnutou výhodu nedokázali využít. V největší šanci zaskočil při střele Meidla za Vojtka na brankové čáře Výtisk. Hosté uspěli až v 57. minutě díky pohotové kličce veterána Davida Moravce. Obrat mohl završit Martynek, skvěle zasáhl Trvaj.
Největší šanci v prodloužení nevyužil Meidl, jemuž střelu zblokoval čtyřicetiletý bek Třince Sekeráš. Hostující trenér Stavjaňa překvapivě místo Vojtka poslal na nájezdy do branky Milana Řehoře. A třiadvacetiletý gólman při své premiéře v nejvyšší soutěže vychytal Ocelářům vítězství.
Hostující Balej si nejprve elegantním bekhendovým blafákem vychutnal Trvaje, Bičánek mířil příliš vysoko. Vojtěch Polák trefil pravou tyčku, Řehoř holí vypíchl puk Růžičkovi. Rozhodující nájezd proměnil Jiří Polanský, jenž propálil Trvaje.
Kolo pokračuje pěti duely v pátek, Slavia přivítá České Budějovice až 15. prosince.
Předehrávka 27. kola O2 extraligy:
Znojemští Orli - Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)on-line
Branky a nahrávky: 10. M. Růžička (Plášek), 38. Meidl (Čachotský) - 21. Balej (D. Moravec), 57. D. Moravec (Vosátko), rozhodující nájezd Polanský. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2035.
Znojmo: Trvaj - Rýgl (41. Štach), Bičánek, Švrček, Mojžíš, J. Mrázek, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - J. Svoboda, Meidl, Čachotský - Kucharczyk, R. Procházka, Demel. Trenéři: Rulík a Baďouček.
Třinec: Vojtek (65. Řehoř) - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, D. Seman, Malec, Kania - Kanko, D. Moravec, Polák - Balej, Polanský, Kováčik - Tomík, Peterek, Martynek - Pánik, Hampl, Hašek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

Slavia nezvládla závěr,v Třinci prohrála 2:3 na nájezdy

22. listopadu 2008 v 19:57 | Sport.cz |  Hc Oceláři Třinec
Slávista David Hruška před třineckým gólmanem Romanem Čechmánkem.

Gólem v poslední vteřině zachránili remízu, v prodloužení pak hokejisté Třince udolali Slavii jediným proměněným samostatným nájezdem a po vítězství 3:2 doma bodovali podeváté za sebou. Bez reprezentačního útočníka Jaroslava Bednáře hosté nezvládli závěr. Výběr kouče Vladimíra Růžičky měl po čtyřech kolech na dosah tříbodové vítězství, ale při power play soupeře o něj přišel.
21. 11. 2008 21:00 TŘINEC
Nahuštěný program posledních dnů vzal Slavii šťávu. V Třinci dnes jako obvykle nedominovala zničující ofenzivou, ale úsporným až vyčkávacím stylem. Domácí toho svižnějším pohybem využili v první části k několika zajímavým situacím. Svoboda musel už po dvaceti sekundách zmařit Polákův bekhend a po Peterkově přihrávce ho nechal zazářit i Seman. Balej puk do branky dokonce propasíroval, ale k domácí smůle se mu to povedlo až těsné poté, co sudí přerušil hru.
Umělecká hodnota zápasu trpěla řadou nepřesností, Třineckým však zůstala aktivita a ve druhé třetině ji dokázali i zúročit. Už Tomíka ve 24. minutě dělily od prvního gólu centimetry: puk po jeho střele přepadl přes Svobodu a kutálel se do branky, ale Čermák ho těsně před brankovou čárou odpálil do bezpečí. Domácí se dočkali až o minutu později, když Kanko vypíchl puk v oslabení a únik po levém křídle završil přesnou střelou na vzdálenější tyč.
Mistr až pak vystrčil růžky a Čechmánek musel po střele Čermáka řešit první nepřehlednou situaci před svou brankou. Kanko vzápětí na druhé straně ukázal, že i z jednoho kroku je možné netrefit prázdnou branku a po momentech slávy mu renomé ještě zhoršil faul, kterým se spolupodílel na vyrovnání. Hosté měli 61 sekund výhodu přesilovky pět na tři, a ačkoliv ji sehráli staticky a bez rány na branku, čtyři sekundy před Kankovým návratem na led si střelecký úhel vybruslil Hruška a na jeho chytrý příklep zpoza obránce neměl Čechmánek nárok.
I bez výraznějšího tlaku dokázali Pražané nepříznivý vývoj otočit. Stačila jim chyba soupeřovy defenzívy. Fatální propad při vlastní přesilovce jde na vrub Výtiska, hosté vyrazili do brejku na osamoceného Sekeráše a Beránek po 39 sekundách třetího dějství zajistil hostům vedení.
Třinec se v závěru znovu dostal do tlaku, ale střelecká neschopnost prodloužila jeho čekání na vyrovnání do poslední sekundy. Polák z pár kroků nastřelil bok dezorientovaného gólmana a následně nepřesně zakončil i sólový průnik.
Za ztrátu vyhraného zápasu může Slavia spílat jen vlastní nekoncentrovanosti. Hosté přežili poslední závar, vyhodili puk do rohu hřiště a přestali hrát. Peterek však s poslední vteřinou naslepo poslal puk před branku, kde si ho bruslí za záda srazil gólman Svoboda a rozhodčí po poradě s kolegou u videa gól k velké nelibosti hostů uznal.
Nervózní dohrávku rozřešily až nájezdy. I jedinou trefu Baleje hned v první sérii provázely průtahy, protesty a snad pětiminutová konzultace videorozhodčího s hlavním sudím Mikulou, který gól nejprve neuznal, ale posléze změnil rozhodnutí. Dalších pět pokusů už skóre nezměnilo.
Oceláři Třinec - Slavia Praha 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Kanko (Vosátko), 60. Peterek (Kanko, D. Květoň), rozhodující nájezd Balej - 34. D. Hruška (Červenka, V. Růžička ml.), 41. Beránek (Vondrka, Svoboda). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 3622.
Třinec: Čechmánek - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Rangl - Kanko, D. Moravec, V. Polák - Balej, Polanský, Kováčik - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomík, Piecha, Hampl. Trenér: Stavjaňa a Juřík.
Slavia: Svoboda - Kadlec, Jebavý, Kolařík, Žižka, Sloboda, Drtina, Vašíček, Novák - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Sklenář, Červenka, Doležal - Micka, V. Růžička ml., Tomica - Ondráček, Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Drama v Třinci: Neuznaný gól, protesty, video a vítězství

22. listopadu 2008 v 19:48 | Sport.cz |  Hc Oceláři Třinec
Radost hráčů Třince z gólu do sítě pražské Slavie
Radost hráčů Třince

Hokejisté Slavie měli v Třinci vítězství za tři body nadosah, ale nakonec prohráli na nájezdy. Vyrovnávací gól přitom inkasovali v poslední sekundě základní hrací doby a nájezdy zase rozhodla branka Baleje, kterou rozhodčí Mikula původně neuznal...
21. 11. 2008 22:01 TŘINEC
Tomu se říká penaltové drama. K prvnímu nájezdu se rozjel třinecký Balej a puk skončil v brance. Rozhodčí Mikula zakončení sledoval zblízka a rozpažil. Gól neuznal. "Viděl jsem, že Balej puk do branky dorážel. Byl jsem si jistý, že gól byl neregulérní," řekl Mikula domácímu kapitánovi Peterkovi. Ten ale protestoval a nakonec si na rozhodčím vymohl, aby situaci první penalty šel konzultovat s videorozhodčím.
Hala bouřila. Mikula se vrátil na led asi po dvou minutách a ukázal do středového kruhu. Balejův gól uznal.

Hrdinou boje byl Peterek

Další střelci už úspěšní nebyli. Domácí Polanský a Vosátko, i slávisté Červenka, Micka a Beránek brankáře soupeře nepřekonali.
Hrdinou boje ale byl Jan Peterek, autor vyrovnávací branky v poslední sekundě utkání. "V Kanadě nás učili hrát do poslední sekundy. Ono se to vyplácí, jak jste viděli," smál se zkušený hokejový harcovník. Háček je akorát v tom, že Peterek v Kanadě nikdy nepůsobil.
Slávistický asistent Jiří Kalous událost z poslední sekundy normální hrací doby komentoval: "Je otázka, jestli puk skončil v brance v čase, anebo až po jeho vypršení. Poučení je, že se musí hrát tak dlouho, dokud rozhodčí zápas neukončí."

Čech udržel s Chelsea čisté konto, Arsenal vyhořel s Manchesterem City

22. listopadu 2008 v 19:41 | Sport.cz |  Petr Čech
Brankář Chelsea Petr Čech po porážce ve finále Ligy mistrů
Brankář Chelsea Petr Čech

Čtrnáctým kolem pokračovala v sobotu anglická Premier League a odpolední zápasy přinesly především zaváhání favoritů. Vedoucí celky soutěže Liverpool i londýnská Chelsea ztratily body doma za bezbrankové remízy, Arsenal pak prohrál na půdě Manchesteru City 0:3. Smutnil i Roman Bednář, jehož West Bromwich Albion nestačil na Stoke City a prohrál 0:1.
22. 11. 2008 18:02 PRAHA
Arsenal se představil na hřišti Manchesteru City a dlouho se marně snažil překonat obranu domácího celku. Po známém nedáš dostaneš se mohl v závěru poločasu radovat Manchester. Z levé strany se prosadil Ireland, čímž zajistil domácím vedením před odchodem do kabin. Ve druhé půli uběhlo deset minut a z gólové radosti se mohli radovat opět domácí. Wright-Phillips vybojoval míč ve středu hřiště a krásnou uličkou vybídl ke skórování Robinha, jenž technickým obloučkem překonal vyběhnuvšího Almuniu.
V 66. minutě se patičkou prosadil Robinho, ale sudí mu branku pro postavení mimo hru nesprávně neuznal. Takřka z protiútoku ohrozil Harta střelou z dálky Song, ale jeho rána šla doprostřed branky. Kanonýři se s přibývajícím časem stále více tlačili před branku City, ale tím pouze otevírali okénka ve své obraně pro rychlé brejky domácího celku.

Robinho zápas nedohrál

Jednoho takového málem využil Robinho. V 79. minutě dokázal udělat kličku Almuniovi, ale jeho střelu do odkryté branky na poslední chvíli vykopl Djourou. Robinho se ke své smůle navíc po brejku zranil a utkání pro něho deset minut před koncem skončilo. Na konečných 3:0 upravil ze značky pokutového kopu střídající Sturridge.
Petr Čech se postavil do branky londýnské Chelsea v domácím utkání proti Newcastlu. Do svého soupeře se svěřenci trenéra Scolariho od začátku pěkně pustili a gólman Given se musel otáčet. Postupně zlikvidoval pokusy Maloudy, Lamparda i nejlepšího střelce Premier League Anelky. Domácím se v zápase skórovat nepodařilo a překvapivě doma ztratili dva body za remízu 0:0.

Bolton si poradil s Middlesbrough

Bolton se v zápase na půdě Middlesbrough prosadil již po sedmi minutách, když se po hlavičce gólově prosadil Steinsson. O tři minuty později to bylo o dvě branky. Po přihrávce Steinssona se o to postaral přesnou střelou ze středu pokutového území Taylor. Čtvrt hodiny před koncem vykřesal jiskřičku naděje Pogatetz, který se trefil po rohovém kopu Downinga. Hosté však záhy odpověděli a po trefě Elmandera rozhodli o svém vítězství 3:1.
Fotbalisté Portsmouthu přivítali na svém stadiónu Hull City a ve 20. minutě se zásluhou Crouche, jenž se po centru Kaboula přesně trefil hlavou, ujali vedení. To jim vydrželo až do 51. minuty, kdy se o vyrovnání postaral Turner. Domácí dokázali odpovědět o necelou čtvrt hodinu později, kdy Johnson vymetl levou šibenici Myhillovy branky. Na konečných 2:2 se v samém závěru nešťastně do vlastní branky trefil Pamarot.
Roman Bednář proseděl zápas svého West Bromwich Albion v utkání na půdě Stoke City pouze na lavičce a musel sledovat, kterak jeho spoluhráči dostali v 84. minutě jedinou branku zápasu po přesném zakončení Sidibeho. Nedařilo se ani Liverpoolu, jenž doma uhrál pouze bod za bezbrankovou remízu proti Fulhamu.
Anglická Premier League, 14. kolo:
Chelsea - Newcastle 0:0, Liverpool - Fulham 0:0, Manchester City - Arsenal 3:0 (45.+2 Ireland, 57. Robinho, 90.+2 Sturridge z pen.), Middlesbrough - Bolton 1:3 (77. Pogatetz - 8. Steinsson, 10. Taylor, 78. Elmander), Portsmouth - Hull 2:2 (20. Crouch, 63. Johnson - 54. Turner, 89. vlastní Pamarot), Stoke - West Bromwich 1:0 (84. Sidibe).

11. listopadu 2008 v 15:25 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec
Po šestitýdenní pauze se do třinecké sestavy vrací obránce Miloslav Gureň. Dvaatřicetiletý bek se zkušenostmi z NHL stihl v letošní sezóně odehrát 11 utkání, ve kterých zaznamenal i dvě úspěšné trefy.
Jaké je to pro vás vrátit se znovu na led?
"Je to příjemné i nepříjemné. Příjemné v tom, že každý chce hrát zápas, nepříjemné v tom, že po zranění to hned nejde. Samozřejmě ten začátek bude těžší, musím se do toho znovu dostat."
V čem byly vaše problémy?
"Já jsem měl problém s kolenními vazy, měl jsem nařízeno čtyři až šest týdnů bez pohybu. Teď už to je v pořádku. Věřím, že to bude dobré."
Kdy nastoupíte na led?
"Chtěl bych hrát co nejdřív, uvidíme příští týden co na to řekne doktor a zřejmě se rozhodne až v pátek ve Zlíně, podle toho jak to bude vypadat."
Jsou vaše kolenní vazy už ve stoprocentním pořádku?
"Ještě to není ideální. V pátek jsem byl poprvé na ledě, ale věřím, že postupem času to bude lepší a lepší , ale po prvním tréninku jsem se cítil trošku divně."
Prakticky i bez vás se dokázali spoluhráči zvednout z krize.
"Kluci hráli tu druhou polovinu první čtvrtiny líp, zlepšily se výkony brankářů, což nám hodně pomohlo v dalších zápasech, kluci si začali víc věřit a na výsledcích se to projevilo. Snad to bude tak dál pokračovat."
Jaká je atmosféra nyní během reprezentační přestávky?
"Já myslím, že dobrá. Kluci se po zápase s Budějovicemi trochu uvolnili, navíc máme volný víkend, tak budeme ještě chvilku pokračovat. Zatím je tady pohoda. Příští týden se vrátí kluci z reprezentací, vrátí se i zraněný Balej a v pátek by jsme mohli být připraveni."
Chystáte se už na Zlín?
"Zatím ne, my víme, že doma jsme je porazili a tam nás nečeká nic lehkého, ale který soupeř je v této části soutěže lehký. Musíme se snažit po té přestávce co nejrychleji do toho dostat a
nejlépe ve Zlíně vyhrát."
Vy jste kdysi ve Zlíně působil, máte nějakou speciální motivaci proti tomuto soupeři?
"Je to už dlouhá doba, já bych chtěl být hlavně zdravý a hrát tam. Pro mě to však prestižní nebude, já bych chtěl, abychom tam vyhráli jako tým."
Budete vypisovat nějaké prémie?
"Když vyhrajeme, tak to bude to poslední, ale před zápasem nebudu kluky nějak hecovat, aby to nedopadlo špatně."