O takovém výsledku jsme nesnili, říká sedmý Zapletal po Dakaru

20. ledna 2009 v 16:33 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Tomáš Ouředníček (vlevo) a Miroslav Zapletal v cíli Ralyle Dakar 2009.
Tomáš Ouředníček (vlevo) a Miroslav Zapletal v cíli Rallye Dakar 2009.

Sedmé místo v soutěži automobilů na Rallye Dakar překvapilo i samotného jezdce Miroslava Zapletala, který se postaral o historicky nejlepší český výsledek v této kategorii. Jeho Offroadsport tým přitom závodil v nesrovnatelně skromnějších podmínkách, než jaké měly k dispozici posádky předních továrních týmů. Přesto byl v cíli jako první ze všech pilotů s mitsubishi.
19. 1. 2009 15:10 BUENOS AIRES/PRAHA
"Výsledek překvapil celý náš tým, mě obzvlášť. Nedokázal jsem si představit, že bychom mohli skončit tak vysoko," řekl Zapletal ČTK. Už několik hodin po projetí cílovou rampou v Buenos Aires věděl, že uspět podobně v budoucnosti bude hodně složité. "Pro náš minitým, který tvoří závodník, spolujezdec a dva mechanici, je to výsledek z říše snů," uvedl.
Základem jeho úspěchu byly vyrovnané výkony. "K tomu jsme měli spoustu štěstí. Dostat se mezi nejlepších deset je vůbec problém a být na sedmém místě prestižní kategorie automobilů je složité," řekl Zapletal, který si již před startem stanovil za cíl udělat co nejméně chyb. "Nepreferoval jsem jednotlivý výsledek, chtěli jsme co nejvíce pošetřit techniku. Věděli jsme, že když se to podaří, tak by to mohlo být zajímavé. Chtěli jsme hlavně dojet, to byla priorita," nastínil svou strategii.
Zapletal se v průběhu rallye posouval výsledkovou listinou nahoru. Na začátku byl ve třetí desítce průběžného pořadí, poté se posunul do druhé a v závěru poskočil na sedmou příčku. "Rozhodující byla desátá a dvanáctá etapa, kdy jsme dokázali v nejtěžších etapách zajet bez chyby a udělali jsme výsledek, který nás posunul vysoko. Poslední dvě etapy už nerozhodly nic," řekl Zapletal.

Zapletala nadchl divácký zájem

Pilot startující s maďarskou licencí, který obsadil na předešlém ročníku Dakaru v Africe 54. místo, si přesun do Jižní Ameriky pochvaloval zejména s ohledem na ohromnou diváckou podporu. "Už jsem závodil v hodně zemích, ale to, co se dělo tady, se nedá s ničím porovnat. Kulisa byla neskutečná. Všude byli lidi v takovém množství a nadšení jako u nás kdysi na prvního máje," zasmál se Zapletal.
Náročnost soutěží moc porovnávat nechtěl, neboť tratě jsou vždy ve vytrvalostních rallye těžké. Na Dakaru je specifická už jeho délka. "Je to skoro deset tisíc kilometrů a čtrnáct dní. Když to člověk chce jen objet po cestě, tak je toho hodně. A tady je to ještě v terénu, který občas hraničí s Camel Trophy. Bylo to náročné. Přejížděli jsme kaňony, do kterých jsme se ani nemohli dostat," uvedl.
Sedmým místem se sice zviditelnil v Česku, ale vzhledem k tomu, že se pravidelně objevuje na velkých mezinárodních offroadových soutěžích, konkurence o jeho kvalitách prý dobře ví. "Už jsme si udělali jméno. Nespadli jsme z Marsu, aby o nás byl najednou velký zájem," řekl Zapletal.
Úspěchem na Dakaru pro moravského jezdce začala sezóna, která bude hodně nabitá. "Čeká nás x závodů napříč různými seriály. Představíme se v českém, maďarském mistrovství, v seriálu Baja a možná pojedeme i světový šampionát. Vybíráme to tak, aby to šlo zvládnout logisticky a finančně," řekl Zapletal, jenž se vrací z Argentiny ve čtvrtek 22. ledna. Už o dva dny později odletí do Saúdské Arábie, kde příští týden začíná seriál International Cup for Cross Country Bajas.

Jankulovski nahrál v lize na gól, v závěru byl vyloučen

20. ledna 2009 v 16:32 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Marek Jankulovski (vpravo) v souboji s útočníkem Juventusu Amaurim

Český reprezentační obránce Marek Jankulovski byl jednou z ústředních postav AC Milán v zápase 19. kola italské ligy proti fotbalistům Fiorentiny. Nejdříve už v sedmé minutě nahrál na jediný gól utkání útočníku Patovi a v předposlední minutě nastaveného času byl vyloučen po druhé žluté kartě.
17. 1. 2009 20:46 - 17. 1. 2009 23:08 Aktualizováno ŘÍM
Premiéru na milánském stadionu San Siro si odbyl anglický záložník David Beckham, který odehrál v milánském dresu 80 minut.
Fanoušci domácího celku dali jasně najevo, co si myslí o případném prodeji brazilské hvězdy Kaká do Manchesteru City za rekordní sumu. Transparenty typu "Kaká je neprodejný!", "Ruce pryč od Kaká!" nebo "Neprodávejte Kaká!" se pokusili protestovat proti přestupu, který by italskému klubu vynesl minimálně sto miliónů eur. Bývalý nejlepší fotbalista světa ve svém možná posledním zápase za italský klub nebyla na hřišti příliš vidět.
Slovenský fotbalový reprezentant Matej Krajčík poprvé nastoupil v dresu Regginy, kam na počátku ledna odešel z pražské Slavie. V zápase proti Sieně nastoupil krajní obránce na posledních deset minut za nepříznivého stavu 0:1, který vydržel až do závěrečného hvizdu. Třicet minut odehrál v záloze domácí Sieny někdejší Krajčíkův spoluhráč ze Slavie Lukáš Jarolím.
Italská fotbalová liga - 19. kolo:
Siena - Reggina 1:0 (75. Frick), AC Milán - Fiorentina 1:0 (7. Pato).

20. ledna 2009 v 16:30 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Brazilec Kaká ukazuje ze svého bytu v Miláně svůj dres a potvrzuje, že zůstává věrný AC.

Námluvy jaké fotbalový svět nezažil, skončily. Ani astronomické sumy, které létaly vzduchem za hvězdu AC Milán Kaká, nepřiměly brazilskou superstar k historicky nejdražšímu přestupu do anglické Premier League. "Ani jednu minutu jsem nebyl hráčem Manchesteru City," řekl na Sky Sports Kaká, jehož milánský celek by na nabídku 120 miliónů eur (zhruba 3,25 miliardy korun) údajně kývnul.
20. 1. 2009 12:04 PRAHA
Spekulace o možném odchodu brazilského talentu do Manchesteru City, jež vlastní arabští miliardáři, nenechávaly klidným nikoho. K otázce, zda by měl Kaká přestoupit či nikoliv, se vyjadřoval vedle Beckhama také kouč Manchesteru United Sir Alex Ferguson, nebo například módní návrhář Armani.
Šestadvacetiletý Brazilec, držitel Zlatého míče a nejlepší fotbalista světa za rok 2007, ovšem věděl, že se bude muset rozhodnout sám za sebe. "Má rodina mě nechala rozhodnout se v této otázce zcela nezávisle. Nikdy jsem se nepřel se svým otcem, jak si někdo dovolil napsat. Poslechl jsem hlas svého srdce, což mi doporučovalo hodně lidí," odůvodnil Káká své rozhodnutí zůstat hráčem Rossoneri.

O navýšení platu jsem se neprosil

"Cítím se skvěle na místě, kde mě všichni milují, a já jsem šťastný, že tu můžu zůstat. V Miláně je mnoho báječných lidí jako například Berlusconi nebo Leonardo, jenž je pro mě více než jen ředitelem, on je mým opravdovým přítelem," vyznal se Kaká ze svých sympatií k lidem z vedení AC. "Nikdy jsem se neprosil o navýšení platu ve smlouvě a ani tak nikdy neučiním. Vedení týmu mi přidalo vždy, když to považovalo za správné. Za to jsem jim také vděčný," dodal.
"Po sobotním zápase (AC Milán - Fiorentina, pozn. red.) mi mnoho lidí ukázalo, jak za mnou stojí. Dostal jsem i spoustu obrázků od dětí, které mě chtěly přimět, abych zůstal. Bylo to úžasné. Pamatuji si, když jsem opouštěl Sao Paulo, někteří jeho fanoušci se vydali na protest proti mě. Tady je to úplně naopak, všichni za mou stáli."

City prý od vyjednávání odstoupilo

"Milán nikdy v minulosti ve spojitosti se mnou nepřistoupil na nabídku jiného klubu. Tentokrát to bylo jinak a já jsem se musel rozhodnout sám. Rozhodnutím bylo zůstat. Moji spoluhráči byli neuvěřitelní. Všichni se mě snažili nějak podpořit a být mi v těchto chvílích na blízku," přiznal na závěr Kaká.
K celé situaci se rozhodlo vyjádřit také vedení anglického celku, jež potvrdilo, že to byli oni, kteří od vyjednávání o možném přestupu odstoupili jako první. Výkonný předseda Manchesteru City Garry Cook se potom nechal slyšet, že je třeba hledět na všechny aspekty možného příchodu hvězdy jako je Kaká. Pod což spadá finanční stránka věci, výsledky City na hřišti a samozřejmě vyjádření vedení klubu.

Do Baníku míří z Fiorentiny fotbalový talent Hable

20. ledna 2009 v 16:28 | Sport.cz |  Fc Baník Ostrava
Český reprezentant Jan Hable (vlevo) a Deniz Naki z Německa v semifinálovém utkání fotbalového ME hráčů do 19 let.

Do Ostravy míří z Fiorentiny fotbalový talent Hable

První zimní posilou fotbalistů Ostravy se zřejmě stane talentovaný střední záložník Jan Hable, který působí v italské Fiorentině. Dvacetiletý hráč má podle italských médií namířeno do Baníku na roční hostování s opcí. Potvrdil to manažer společnosti Sport Invest Pavel Zíka.
20. 1. 2009 15:39 OSTRAVA
Královehradecký odchovanec a český mládežnický reprezentant by ve středu ostravské zálohy mohl nahradit Tomáše Galáska, který v zimě přestoupil do bundesligového Mönchengladbachu.
"Mohu potvrdit, že kluby jsou těsně před dohodou. Fotbalista by se měl co nejdříve připojit k týmu a odletět s ním na soustředění do Turecka," uvedl pro ČTK Zíka.
Fotbaloví experti prorokovali Hablemu už před několika lety velkou budoucnost. Nadějný záložník dovedl před třemi lety do finále mistrovství Evropy českou sedmnáctku a dostal se do ideální jedenáctky turnaje. Další pocty se dočkal o necelý rok později, když byl zvolen kapitánem výběru nejlepších evropských fotbalistů do 18 let, s nímž vyhrál turnaj Meridian Cup.
Mezitím absolvoval stáž v Celtiku Glasgow, usiloval o něj Inter Milán, ale v květnu 2007 ho za 50 miliónů korun koupila Fiorentina, kde se však Hable neprosadil podle představ a nastupoval jen za juniorku.
Teď by Hable mohl své nadání naplno rozvinout na Bazalech. Baníku se po odchodu Galáska uvolnilo místo defenzivního záložníka, na kterém by měla dostat důvěru právě posila z Fiorentiny. "Ještě bych o tom nemluvil jako o hotové věci, ale vše je na dobré cestě. S klubem jsme dohodnuti, teď se finalizují dohody s hráčem a jeho manažerem," řekl ČTK mluvčí klubu Igor Bruzl.
Hable by se mohl v Ostravě už v tomto týdnu zapojit do společné přípravy s třetím týmem prvoligového podzimu.

20Tottenham21551120:2620

Chelsea měla namále - nad nováčkem vyhrála až v nastavení!

18. ledna 2009 v 18:07 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Záložník fotbalové Chelsea Frank Lampard oslavuje svoji branku do sítě Bordeaux během utkání Ligy mistrů.
Frank Lampard rozhodl v nastaveném čase o výhře Chelsea.

Čechova Chelsea, na níž dopadá v poslední době jedna rána za druhou, měla ve 22. kole anglické Premier League namále. Ještě minutu před koncem duelu s nováčkem Stoke City totiž ve svém chrámu na Stamford Bridge prohrávala, ale drtivým závěrem skóre otočila a výhru nakonec zachránila. Pro Scolariho, pod nímž se začalo trenérské křeslo otřásat, to však byly nervy!
17. 1. 2009 18:25 - 17. 1. 2009 21:01 Aktualizováno PRAHA
Nejsou to pro Chelsea jednoduché dny... Až do konce sezóny ji bude chybět záložník Joe Cole, který si ve středečním utkání Anglického poháru proti Southendu přetrhl vaz v koleni a v sobotu se podrobil operaci, při rozcvičení před zápasem 22. kola Premier League se Stoke City se zranil Terry, takže nenastoupil, k dovršení všeho pak Blues ve svém chrámu s do té doby sedmnáctým týmem tabulky balancovali na hraně..

Závěr jako v detektivce

Scolariho tým měl sice permanentní převahu, vytvořil si spoustu šancí, ale Kalou, Anelka či Lampard proti skvělému gólmanovi Potters Sörensenovi neuspěli. Po hodině hry pak přišel rychlý výpad hostů, Delepa přehodil padajícího Čecha a začala se rodit obrovská senzace. Domácí ale v závěru připomínajícím detektivní drama dokázali zásluhou hlavičkujícího Bellettiho tři minuty před koncem vyrovnat a v nastaveném čase pak Lampard výhru přece jen zachránil a svůj tým v duelu s nováčkem spasil.
Fotbalisté Stoke City ale i na Stamford Bridge dokázali, že jim to proti elitním klubům Premier League jde... Vždyť před týdnem obrali o dva body Liverpool a v 19. kole prohráli s Manchesterem United jen o gól.

Berbatov jako zachránce

Namále měl ovšem i Manchester United ... Ještě v poslední minutě byl totiž na trávníku Boltonu stav bezgólový, nakonec ale rozhodl o výhře Manchesteru nad Tuláky Berbatov. Manchester se tak díky němu dostal v tabulce na první místo, jenže Liverpool má samozřejmě pondělní dohrávku s Evertonem k dobru.
I Arsenal se musel obávat o tříbodový import z trávníku nováčka Hull City. Po půlhodině šel sice do vedení zásluhou Adebayora, jenže ve druhé půli Cousins vyrovnal a ještě deset minut před koncem byl stav nerozhodný. Závěrečná smršť Arsenalu, při níž se střelecky prosadili Nasri a Bendtner, však rozhodla o výhře kanonýrů.

Třígólová výhra West Bromwich

Z dalších sobotních zápasů stojí určitě za zmínku výhra posledního West Bromwich Albion nad týmem Middlesbrough, k níž položil základ už ve 4. min. Brunt a devět minut po půli ji jistil Koren, který pak přidal i třetí branku. Český reprezentant Bednář neseděl ani na lavičce West Bromwich, jenž opustil poslední příčku.
Manchester City porazil Wigan gólem Zabalety, i když hned po vedoucí trefě dostal Dunne červenou a domácí tak hráli až do konce jen v deseti. Blackburn porazil Newcastle gólem McCarthyho z penalty a dvěma trefami Robertse. Hosté dohrávali jen v deseti bez vyloučeného Butta.
Sunderlad šel sice v utkání s Aston Villou do vedení rychlým gólem už v 11. minutě, jenže po přestávce přišel zvrat. Milner v 63. min. vyrovnal, pak sice hosté přišli o vyloučeného Younga, ale v 80. min. jim Barry gólem z penalty zajistil tři body a tudíž kontakt s ligovým výsluním.
Premier League - 22. kolo:
Chelsea-Stoke City 2:1 (0:0), 89. Belletti, 90. + 3. Lampard - 60. Delap, Manchester City-Wigan 1:0 (0:0), 53. Zabaleta, Bolton-Manchester United 0:1 (0:0), 90. Berbatov, Sunderland-Aston Villa 1:2 (1:0), 11. Collins - 63. Milner, 80. Barry z pen., West Bromwich Albion-Middlesbrough 3:0 (1:0), 4. Brunt, 54. a 67. Koren, Blackburn-Newcastle 3:0 (0:0), 61. McCarthy z pen., 62. a 86. Roberts, Hull City-Arsenal 1:3 (0:1), 65. Cousins - 30. Adebayor, 82. Nasri, 86. Bendtner.

Lušňák naskočil, dal gól, ale přesto to k vítězství nepomohlo

7. ledna 2009 v 18:51 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec

První branku v třineckém dresu vstřelil útočník s číslem 38 Patrik Lušňák. Bohužel tato branka Oceláře nenakopla a nakonec prohráli v Plzni 2:5. Ani autor druhé branky nebyl s výkonem v zápase moc spokojen: "S výkonem to nebylo nic moc. Plzeň měla v zápase hodně přesilovek, čehož využili, bohužel my jsme nedali, navíc v jedné z nich jsme i inkasovali."
Popište vaší branku premiérovou branku v třineckém dresu.
"Květoň to dával před branku, tam se to Málkovi nějak zamotalo a já jsem přijel a dorazil puk do brány."
Vypadalo to, že dnes vůbec nebudete hrát.
"Dnes jsme měli začít na čtyři pětky, ale Potoček chytil před zápasem horečku a proto jsem se Zeliskou seděl. V průběhu utkání jsem se dostal na led místo Martynka, dal jsem gól a nakonec jsem zůstal v Peterkově útoku."
Po vaší brance jste se nejdříve ani moc neradoval, proč?
"Jak jsem to vystřelil, tak jsem ani nevěděl, že to půjde do branky. Začal jsem se těšit, až jsem viděl puk v brance."
Tři zápasy, tři porážky, jde to poznat v náladě mužstva?
"Bohužel nevyhráli jsme. Jsme z toho smutní, ale musíme se rychle poučit a vyhrát další zápasy."
Děkuji za rozhovor

Hrát v Moravcově řadě je pro mě naučné, říká Zbyněk Hampl

Martin Vojtek

Zbyněk Hampl se znovu prosadil proti Plzni. Trochu se opakuje loňský rok, kdy mladý třinecký útočník našel recept pouze na Liberec. Trefa v západočeské ČEZ Aréně byla jeho třetí v sezóně, jednou se trefil i proti Litvínovu.
U vás se opakuje loňský rok. Loni jste se trefoval proti Liberci, letos to vypadá na Plzeň.
"To je pouze štěstíčko. K tomu mi pomohli spoluhráči, když Sekeráš vybojoval puk na modré a mě se to podařilo vystřelit."
I když to bylo 1:1, na ledě to vypadalo jak v pátek na Slavii, kde jste si v obraně moc nerozuměli.
"Ne, že by děravá, ale nedodrželi jsme taktické povinnosti, které jsme si řekli a nedohrávali jsme souboje."
Po druhé třetině za stavu 4:1 už bylo téměř rozhodnuto. Co jste si říkali v šatně?
"Pro nás nic rozhodnutého nebylo. Po snížení na 4:2 jsme věřili, že to otočíme, ale nepovedlo se."
Poslední tři zápasy jste prohráli. Co udělat pro to, aby to nepokračovalo?
"Musíme na to co nejrychleji zapomenout a začít hrát to, co chceme a jít zápas od zápasu."
Po odchodu Martina Piechy nastupujete v Moravcově řadě. Co to pro vás znamená?
"Je to hodně naučné, hrát s takovými hráči. Mám se od nich ještě co učit. Uvidíme, jestli to tak bude i dál."
Děkuji za rozhovor.
Autor: Igor Mainka.

Marek rozhodl o postupu Magnitogorsku do finále Ligy mistrů

7. ledna 2009 v 18:44 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Útočník Magnitogorsku Jan Marek

Drama se šťastným koncem pro Magnitogorsk se odehrálo v odvetném zápase semifinále premiérového ročníku Hokejové Ligy mistrů. Po porážce doma musel Magnitogorsk vyhrát na ledě dalšího ruského celku Salavat Julajev Ufa, a ačkoliv ještě v 45. minutě prohrával, otočil zápas po výsledku 3:1. V samostatných nájezdech pak rozhodl o postupu do finále český útočník Jan Marek.
7. 1. 2009 18:42 UFA-tv
Oba týmy začaly odvetu semifinále spíše opatrněji, hráči Ufy se snažili především plnit pokyny svého kouče Michaljova udržet na uzdě český útok Magnitogorsku, speciálně pak Jana Marka. Ten se dostal pouze jednou ke střele na branku, ale Jerjomenko jeho pokus kryl.
Pozorný byl i gólman Proskurjakov na druhé straně. Musel likvidovat pokusy Puškareva a Medveděva, neuspěl proti němu ani Nurtdinov se střelou přes obránce minutu před koncem. Těsně před koncem první třetiny fauloval Kajgorodov kolenem domácího útočníka Těreščenka a ačkoliv zákrok vypadal ošklivě, objevil se Těreščenko i v dalším průběhu zápasu.
Hned v úvodu druhé části se dostal do samostatného nájezdu Konstantin Kolcov, ale nedokázal protlačit puk za brankáře Magnitogorsku. Domácí fanoušci se gólu dočkali až v 28. minutě, kdy Proskurjakova dělovkou od modré čáry prostřelil Tverdovskij. Ufa byla ve druhé třetině lepším týmem a nedovolila soupeři vypracovat si šance.
Postup do finále LM měla Ufa ve svých rukou až do 45. minuty. Poté Jan Marek neuvěřitelnou tečí před brankou trefil puk z úhlu zezadu do betonu gólmana Jerjomenka, odkud se odrazil do sítě. Uběhlo jen 43 vteřin a Platonov nadvakrát otočil skóre ve prospěch Magnitogorsku.
Ufa se snažila o vyrovnání, které by ji po výhře v prvním duelu zaručilo postup, jenže po akci v 54. minutě hosté vyhodili puk, ke kterému se dostal rozjetý Mirnov. Ten se protáhl kolem obránce Kolcova a nedal Jerjomenkovi šanci. Domácí začali být nervózní a Radulov reagoval zkratkovitě, když ramenem sestřelil bez puku stojícího Aťjušova.
Po vítězství Magnitogorsku v základní části musely podle pravidel Ligy mistrů rozhodnout o postupujícím do finále samostatné nájezdy. Marek hned jako první prostřelil Jerjomenka střelou mezi betony a to samé po zaváhání Těreščenka předvedl i Mirnov. Když poté neuspěl ani Pěrežogin, mohl Magnitogorsk slavit postup.
Hokejová Liga mistrů - semifinále, 2. zápas:
Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 1:3 (0:0, 1:0, 0:3), sam. nájezdy 0:2
Branky: 28. Tverdovskij - 45. a rozhodující nájezd Marek, 45. Platonov, 54. Mirnov.
První zápas 2:1, postupuje Magnitogorsk.
Jirka G. Novák,Sport.cz

Letošní dakarská rallye si vyžádala první oběť, Francouze Terryho

7. ledna 2009 v 18:41 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Motocyklista Pascal Terry na archivním snímku z technických přejímek v Buenos Aires.

První smrtelnou oběť si vyžádal letošní ročník slavné Rallye Dakar, která se premiérově jede na jihoamerickém kontinentu. Pořadatelé ve středu oznámili, že v noci bylo nalezeno tělo francouzského motocyklisty Pascala Terryho. Devětačtyřicetiletý účastník závodu byl pohřešován již od druhé etapy.
7. 1. 2009 12:13 - 7. 1. 2009 12:46 Aktualizováno NEUQÉN
Terry se na své yamaze postavil na start náročné rallye poprvé v životě a ve výsledkové listině figuroval pouze po sobotní úvodní etapě, kterou dokončil na 163. místě. Do cíle nedělní části v Puerto Madryn už nedorazil. Jeho tělo bylo nazeleno na těžko přístupném místě v křovinách, zhruba 15 metrů od motocyklu a bez helmy.
Francouzský jezdec podle informací organizátorů v neděli nejprve ohlásil, že mu došlo palivo, později si ale od jiného závodníka dotankoval. Později Terry vyslal prosbu o pomoc a bylo zahájeno pátrání. Záchranářům se jej podařilo nalézt až dnes ve dvě hodiny ráno místního času. Policie v provincii Las Pampas začala příčiny úmrtí vyšetřovat, podle informací agentury DPA ale nezemřel Terry na přímé následky nehody.
Při dakarské rallye na africkém území zahynulo pět desítek lidí, z toho 18 závodníků. Terry je prvním, kdo nepřežil nástrahy jihoamerických prašných cest.
Už v úterý pořadatelé se zpožděním oznámili, že po nehodě hned v první etapě leží v argentinské nemocnici Britové Paul Green a Matthew Harrison. Oba utrpěli zranění plic a jsou udržováni v umělém spánku.