28. února 2009 v 20:45 Hc Oceláři Třinec
Tým Hc Oceláři vypadl v předkolef:-( A končí !!!!!!!!!!

Rosický bude za tři týdny připraven, tvrdí trenér Arsenalu Wenger

21. února 2009 v 23:07 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Fotbalista Tomáš Rosický

Již za tři týdny by kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický mohl odehrát zápas za rezervní tým Arsenalu. Šlo by o jeho první utkání od ledna minulého roku, kdy si v zápase Anglického poháru s Newcastlem poranil podkolenní šlachu a následně musel podstoupit dvě operace.
21. 2. 2009 16:04 LONDÝN
"Tomáš potřebuje ještě tři týdny tréninku, aby byl připraven. Stále ještě dělá speciální tréninky, ale za tři týdny se už připojí k prvnímu týmu," uvedl na oficiálním webu Arsenalu trenér Arséne Wenger. "Musím zaklepat na dřevo, abych to nezakřikl, ale za tři týdny by už i mohl hrát za rezervu," dodal.
Kromě Rosického se zlepšuje stav i dalších zraněných hvězd Arsenalu Cesca Fábregase a Theo Walcotta. "Rosický vypadá při tréninku velmi dobře, neuvěřitelně silně. Také Cesc vypadá dobře, ten by se mohl vrátit za čtyři týdny a Theo za dva," uvedl Wenger.
Pokud by se slova Wengera naplnila, je tak velmi dobře možné, že by Rosický mohl posílit český národní tým v kvalifikačních zápasech o mistrovství světa se Slovenskem a Slovinskem, které se hrají 28. března a 1. dubna. Dres národního týmu by tak oblékl poprvé od listopadu 2007.

Manchester United zvýšil náskok v čele, Čech pomohl k výhře Chelsea

21. února 2009 v 23:06 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Fotbalisté Manchesteru United se radují ze zisku trofeje pro vítěze mistrovství světa klubů.
Fotbalisté Manchesteru United se radují ze vstřelené branky (ilustrační foto)

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli sobotní utkání 26. kola anglické Premier League nad Blackburnem 2:1 a vytvořili si tak minimálně do neděle osmibodový náskok na prvním místě tabulky před druhým Liverpoolem. Obrana domácích byla překonána po 1337 minutách, když inkasoval náhradník Kusczak. Vítěznou premiéru zažil na lavičce kouč Chelsea Guus Hiddink, jehož svěřenci porazili Aston Villu 1:0.
21. 2. 2009 15:45 - 21. 2. 2009 20:29 Aktualizováno PRAHA
Na Old Trafford se sešly týmy z opačných pólů tabulky. Zatímco Rudí ďáblové směle kráčí za obhajobou titulu, hráči Blackburnu se nacházejí v pásmu sestupu. Skvěle se po návratu do základní sestavy po zranění ukázal domácí forvard Rooney. Ten poslal domácí do vedení ve 23. minutě, když se dokázal prosadit v pokutovém území hostů.
Zaskočení byli hráči United o osm minut později. Po 1337 minutách v Premier League byla obrana Manchesteru překonána. Hostující Santa Cruz dokázal využít skvělé přihrávky od Ooijera, prosadit se přes Ferdinanda a překonat náhradního brankáře Kuszczaka. Skóre na stranu domácích dokázala parádní trefou z přímého kopu vrátit v 59. minutě portugalská hvězda Cristiano Ronaldo. Domácí si tak na prvním místě tabulky dokázali vytvořit již osmibodový náskok na druhý Liverpool, který odehraje utkání 26. kola v neděli.

Chelsea ukončila sérii Aston Villy

S desetibodovou ztrátou na vedoucí Manchester United nastoupili ve Villa Parku fotbalisté Chelsea proti domácí Aston Ville. Na půdě třetího týmu Premier League nečekal fotbalisty Blues v bráně s Petrem Čechem jednoduchý zápas, vždyť domácí nepoznali hořkost porážky v posledních třinácti zápasech.
Poprvé se na lavičku od svého příchodu do Chelsea posadil nizozemský kouč Guus Hiddink, jenž očividně vnesl do řad londýnského klubu nový náboj. Byli to totiž hosté, kteří v počátku utkání zavřeli svého soupeře na vlastní polovinu.
V 19. minutě si krásně pohrál se dvěma protihráči Lampard, přihrál do prostoru v šestnáctce domácích Anelkovi, jenž přehodil brankáře Friedela a poslal svůj tým do vedení. O čtvrthodinu později mohl vyrovnat Ashley Young, jeho pokus ze standardky skončil ovšem jen na břevnu Čechovy branky.
Český gólman musel vytáhnout povedený zákrok osm minut po změně stran, když vyrazil střelu osamoceného Agbonlahora na roh. Čech se zapotil i v 68. minutě, kdy musel vyrážet tvrdou ránu Barryho zpoza šestnáctky. Když se v závěru střelou na hranici vápna neprosadil ještě Ballack, odjeli z Villa Parku fotbalisté Chelsea po cenné výhře 1:0. Aston Villa naposledy doma s Chelsea prohrála v březnu 1999.

Arsenal opět remizoval

Arsenal přivítal jedenáctý Sunderland s touhou přiblížit se velké čtyřce, když z pátého místa tabulky ztráceli svěřenci Arséna Wengera na čtvrtou Aston Villu sedm bodů. Kanonýři sice drželi sérii jedenácti neprohraných utkání v Premier League v řadě, rozhodně už ale nechtěli trávník opouštět po remíze, neboť tu v posledních jedenácti kláních zažili hned šestkrát.
V 15. minutě se na Emirates Stadium povedenou střelou levačkou za vápnem hostů prezentovala zimní posila domácích Aršavin, jeho pokus ale gólman Sunderlandu Fulop konečky prstů vyrazil na roh. Ve 30. minutě to musel být znovu gólman hostí, jenž zneškodnil dobře mířenou hlavičku Bendtnera. Nic platného to ovšem Arsenalu nebylo, poločas skončil bez branek.
V minutě osmašedesáté se povedenou ranou ze standardky předvedl Van Persie, i tentokrát byl ale Fulop na svém místě. V 77. minutě se v obrovské šanci ocitl střídající Vela poté, co se k němu propadl centr z pravé strany. Domácímu fotbalistovi ovšem sklouznul míč na kopačce a tak k ohrožení hostující brány ani nedošlo. Arsenalu prostě štěstí nepřálo, v nastavení pálil ve vápně osamocený Gallas. Míč ovšem prostor mezi třemi tyčemi úplně minul.

West Ham neuspěl v Boltonu

Velký šok zažili hráči West Hamu v souboji dvou týmu ze středu tabulky na půdě Boltonu. Domací na Kladiváře vyrukovali s velkou ofenzívou a v 11. minutě už zásluhou Taylora a Daviese vedli 2:0. Po šestašedesáti minutách hry se podařilo snížit Parkerovi.
V duelu mezi nováčkem Stoke City a Portsmouthem padaly branky až v poslední čtvrthodině. Hosty z jihu Anlgie poslal do vedení v 75. minutě Kranjčar. Potom ovšem přišel čas pro domácího Beattieho, jenž nejprve tři minuty nato z penalty vyrovnal, aby hned o dvě minuty později skóroval podruhé.
Anglická Premier League - 26.kolo:
Aston Villa - Chelsea 0:1 (19.Anelka), Arsenal - Sunderland 0:0, Bolton - West Ham 2:1 (10. Taylor, 11. Davies - 66. Parker), Middlesbrough - Wigan 0:0, Stoke City - Portsmouth 2:2 (78. pen.,80. Beattie - 75. Kranjcar, 90. Shawcross vlastní), Manchester United - Blackburn 2:1 (23. Rooney, 59. C. Ronaldo - 31. Cruz).

Jediný gól v utkání poslal Třinec do předkola play-off

20. února 2009 v 19:20 | Sport.cz |  Hc Oceláři Třinec
Třinecký brankář Martin Vojtek
Hrdinou Třince byl i brankář Martin Vojtek

Slovenský útočník Jozef Balej je hokejovým hrdinou Třince. V čase 63:45 vstřelil gól, který posunul Oceláře do předkola play-off. Měl z pekla štěstí. Puk se odrazil od nohy vítkovického obránce Barinky a našel cestu do branky. Balej zachránil Třinci sezónu.
19. 2. 2009 21:11 OSTRAVA
"Jsem nesmírně šťastný. Nevím, jak se puk dostal do branky a je mi to jedno. Nejdůležitější je, že to byl gól a platil," smál se autor mimořádně cenného zásahu.
Balej byl hrdinou okamžiku, brankář Martin Vojtek hrdinou zápasu. Udržel nulu, jednu z nejdůležitějších v kariéře.
"Než začalo prodloužení, dozvěděli jsme se konečný výsledek V Českých Budějovicích. Věděli jsme, že musíme dát gól a postoupíme my," vykládal Vojtek a smekl před svými spoluhráči. "Děkuji klukům, kteří neskutečně poctivě bránili. A statečně. Padali do střel jako už dlouho ne. V prodloužení na mě nepustili jedinou střelu."
Vojtek prožíval v brance kruté chvíle. "Nejhůře mi bylo, když za mnou zvonilo břevno. Tu ránu jsem pod kontrolou neměl. A pak mi bylo hodně úzko, když Vítkovice hrály déle než minutu v pěti proti třem."
V kabině Třince zněl hurónský křik. A pak se ozvala písnička. "Kokin je hvězda, Kokin je naše hvězda, Kokin je nejlepší!" Kokin je přezdívka brankáře Vojtka.

20. února 2009 v 19:19 | Sport.cz |  Tipsport Extraliga
Zraněný Jiří Šlégr z Litvínova opouští na nosítkách ledovou plochu.

Hokejový obránce Jiří Šlégr byl v pátek propuštěn z ústecké nemocnice, kde byl kvůli nedělnímu kolapsu způsobenému náhlou bolestí zad. Zkušený zadák Litvínova se při duelu s Libercem skácel na led, z něhož byl poté při vědomí transportován na nosítkách a do hry již nezasáhl. Nyní je mu sice výrazně lépe, ale sám vůbec neví, co s ním a jeho aktivní kariérou bude dál.
20. 2. 2009 17:31 ÚSTÍ NAD LABEM
"Jsem samozřejmě rád, že už nemusím být v nemocnici. Z tohoto pohledu to je určitě úleva, ale ty pocity jsou zatím takové všelijaké. Na žádné juchání to totiž ještě zdaleka není, protože nevím, co a jak bude," řekl Šlégr.
V současnosti se totiž sice cítí dobře, ale teprve nedělní testy, které má absolvovat, by měly napovědět více o skutečném stavu jeho zad. "V neděli jdu na všechny možné testy a snímky včetně 'cétéčka' a magnetické rezonance, takže teprve uvidím, co a jak dál. Sotva se mohu v tuhle chvíli přiklonit na nějakou stranu, když nic nevím," vysvětlil Šlégr s tím, že výsledky by měl znát nejpozději do konce příštího týdne.
Jak sám přiznal, v nemocnici měl při pobytu na lůžku dostatek času přemýšlet. Je o něm totiž známo, že mnohdy hrál i přes zdravotní potíže. "V tomhle ohledu už jde však frajeřina skutečně stranou," prohlásil Šlégr. Na druhou stranu však odmítá spekulovat nad tím, že by měl skončit. "Doktoři mi zatím vůbec nic takového, že bych musel končit s hokejem nebo vůbec se sportem, neřekli. Tak uvidíme, jak to dopadne," doplnil Šlégr.
Jisté je, že s týmem Severočechů bude uznávaný bek absolvovat play off tak jako tak. I kdyby nemohl na led, chce být u toho. Není tím typem hráče, který se raději drží v ústraní, neboť nemůže vydržet jen tak nečinně přihlížet dění na ledě. "Určitě se těším a chci být se zbytkem mužstva, i kdybych nemohl hrát," ujistil Šlégr.

Pavel Marek: Plzeň je pro nás obrovská výzva

20. února 2009 v 13:07 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec

Trenér Pavel Marek vedl své svěřence k rozhodujícímu duelu základní části. Po hodně nervy drásajícím boji se prosadil před vítkovickou brankou Balej a rozhodl o postupu Ocelářů do předkola.
Po brance Baleje Vám asi spadl velký balvan ze srdce...
"To ani ne, spíš mám radost z toho výkonu, který jsme předvedli a samozřejmě ten postup je famózní. Kluci mě neskutečně překvapili. Řada kluků má horečku, ale všichni chtěli dneska hrát. Je to parádní, protože drží s tím týmem a o tom to je."
Oproti posledním zápasům mužstvo otočilo svůj výkon o 180 stupňů, co se stalo?
"Každý zápas je jiný. Výměna trenérů je pro mužstvo velký impuls, ale není to o tom, že by jste za dva dny musel něco udělat. Snažili jsme se s tím něco dělat, cítili jsme s nimi a zaměřili jsme se hodně na bránění."
Co jste říkal hráčům před prodloužením, kdy bylo jasné, že Budějovice vyhrály 4:3?
"Říkali jsme jim, že musíme vyhrát. Musím říct, že se skvěle chovali kluci, kteří to mužstvo vedou, jako Honza Peterek, nebo David Moravec, kteří zdůrazňovali, že je třeba vyhrát v prodloužení a nenechat to až na nájezdy, protože to je vabank."
Prodloužení jste museli vyhrát, ale začínali jste ve třech.
"To byla kritická situace. My jsme oslabení ve třech zažili v tomto zápase několik, navíc tam jsou skvělí hokejisti. Přežít takové oslabení ve třech proti Burgrovi nebo Šimíčkovi, to je umění. Skvělá práce kluků."
Nyní je na řadě Plzeň, co na ní nachystat?
"Musíme se dát dohromady, aby jsme byli zdravotně v pořádku a nejsme bez šancí. Jdeme do boje. Je to pro nás obrovská výzva."

Martin Vojtek: Jsem o deset let starší

20. února 2009 v 13:06 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec

Hrdina zápasu Martin Vojtek. Třinecký brankář pochytal v utkání s Vítkovicemi možné i nemožné a za svá záda pustil pouze jednu střelu po odpískání, která se na jeho gólové bilanci nepodepsala. "Jsem rád, že jsme zachránili sezónu po těch problémech, které jsme měli a dostali jsme se do play-off. Prohráli jsme pět zápasů, museli jsme se dostat na dno a dnes jsme sem jeli vyhrát a vyhráli", řekl po utkání Martin Vojtek, kterému z očí tekly slzy štěstí. Přinášíme vám bezprostřední rozhovor po utkání ve Vítkovicích.
Kdy Vám bylo nejhůř?
"Já nevím, bylo tam pět na tři, pak jsem dostal tyčku ve druhé třetině. Kluci hráli strašně obětavě, skákali po hlavách. Za to jim chci strašně moc poděkovat, protože jsme podali bojovný výkon, dali jsme do toho srdíčko. Jak se říká štěstí přeje připraveným a to jsme my dneska byli."
Věděli jste před prodloužením, že musíte vyhrát?
"To jsme věděli. Před začátkem prodloužení jsme věděli, že musíme dát gól, jinak padáme do play-out. Nakonec rozhodla jedna sražená střela. Je to něco neskutečného. Ty informace tam byly."
Poslední roky to je čím dál větší drama v závěru, co to bude příští rok?
"To já nevím, uvidíme. Já jsem dneska zestárl o deset let, už jsem šedivý. Takové nervy, to bych nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli."
S takovým výkonem by se dalo přejít předkolo...
"Určitě, konečně jsme vyhráli, je to šestý zápas, který jsme vyhráli a teď ani nevím s kým hrajem. Teď mi to je úplně jedno, hlavně, že se nemusíme starat kdy začíná play-out."

Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička

Každá porážka trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Růžičku hodně mrzí, o to více na domácím ledě a ve vyprodané hale. Přesto po prohraném zápase s Finskem 3:5 v Praze nechtěl dlouze rozebírat chyby svých svěřenců, ale především vyzdvihoval kvality soupeře. "Finové hráli opravdu hodně dobře. Musíme si přiznat, že byli někdy i o krok před námi," řekl po zápase.
5. 2. 2009 21:30

Co podle vás rozhodlo o tak nepříjemné porážce?

Nehráli jsme dobře přesilové hry. Zatímco Finové dokázali v početní výhodě skórovat čtyřikrát, to určitě rozhodlo. Ty jejich přesilovky nás dostaly hodně dolů a pak nám to ještě přestalo na ledě i jezdit.

Několik přesilových her měl k dispozici i český tým, ale nedařily se

Ve druhé třetině jsme měli hned tři přesilovky, jenže jsme je nehráli vůbec dobře. A když dostali přesilovku Finové, tak z toho dokázali dávat góly. My dělali v oslabení velké chyby. Třeba tím, že dva nebo tři hráči vyráželi proti puku. V tom bych viděl náš největší problém, to nejde. Budeme si to muset rozebrat a ukázat, jak to zlepšit.

Byl soupeř opravdu o tolik lepší?

Finové hráli velice dobře, skvěle bruslili. Určitě měli mnohem lepší pohyb než my, to bylo vidět už od první třetiny. Finové byli výborní, určitě to bylo jejich nejlepší utkání proti nám.
Referát z utkání si můžete přečíst zde.

Jak moc zápas ovlivnilo neproměněné trestné střílení Jaroslava Bednáře?

To byla samozřejmě škoda. Kdyby z toho byl gól, tak se ten zápas mohl vyvíjet jinak.

Mrzí ta porážka o to víc, že to bylo doma ve vyprodané hale?

Samozřejmě, porážka nikdy není nic příjemného. O to víc doma. Ale Finové hráli opravdu hodně dobře, jednoduše, hodně si to nahrávali. Musíme si přiznat, že byli rychlejší, někdy byli i o krok před námi.

Co říkáte na pískot fanoušků za nepříznivého stavu ve třetí třetině?

Lidi přišli proto, že chtěli vidět, jak tým vyhraje. To se jim nejde divit. Kluci se tak snažili a tak moc se chtěli před fanoušky předvést, že z toho pak vyplynuly zásadní chyby.

Budete hráčům něco vyčítat?

Všechno si rozebereme a musíme se dobře připravit na sobotu. Čekají nás ještě další dva zápasy.

Čajánek: Nebyl to od nás povedený zápas

6. února 2009 v 17:14 | Sport.cz |  Sportovní zprávy
Radost Petra Čajánka po vstřelené brance

Ač se český hokejista Petr Čajánek ve čtvrtečním utkání LG Hockey Games ve třetím dílu evropské tour proti Finsku zapsal dvakrát mezi střelce, po prohře 3:5 v něm převládalo velké zklamání. "U první branky jsem dostal perfektní pas od Leoše Čermáka, u druhé to kluci vybojovali před bránou a puk tam zůstal ležet," popsal své gólové akce Čajánek.
6. 2. 2009 11:06

Nadějně rozehrané utkání jste ztratili ve třetí třetině. Co se s týmem stalo?

Nebyl to od nás povedený zápas. Napadaly nám tam góly v oslabení, ta jsme nehráli dobře.

Zlepšit oslabení, tak zní tedy teď hlavní úkol?

Určitě, vždyť jsme v nich dostali čtyři góly. V první řadě se jich ale musíme vyvarovat.

V čem konkrétně jste při oslabeních chybovali?

Asi bychom měli k soupeři rychleji přistupovat. Ale musíme se na to podívat a rozebrat to.

Přitom českému týmy přesilovky zdaleka tolik nešly. Čím to, že Finové je zvládali lépe?

Nedokážu říct. Pravda je, že jsme přesilovky nehráli dobře, nemohli jsme se dostat do třetiny, naopak jim se to tam odráželo. Při jednom gólu vystřelili přes beka, při dalším nás vyšachovali, při třetím tam byla teč... Hráli to jednoduše, často stříleli.

Váš útok s Čermákem a Kůrkou si počínal hodně aktivně, sedli jste si spolu?

Výborně. Nemůžu říct špatného slova, kluci hrají podobný hokej jako já, jednoduchý, směrem do brány, fungovalo to.

Z jejich práce jste těžil i při svých dvou brankách.

Určitě, je to hlavně jejich zásluha. U první jsem dostal perfektní pas od Leoše Čermáka, u druhé to kluci vybojovali před bránou a puk tam zůstal ležet.
Michal Osoba,Sport.cz, Právo

Čech je zraněn, nepřijede, povolán zřejmě Vaniak

6. února 2009 v 17:14 | Sport.cz |  Petr Čech
Petr Čech na tréninku české fotbalové reprezentace v Kunicích

Gólman fotbalové Chelsea a české reprezentace Petr Čech bude v sobotu chybět Chelsea v utkání Premier League s Hullem a ve středu reprezentaci v Maroku. Aktuálně má problémy s nakopnutými zády.
6. 2. 2009 16:25 LONDÝN/PRAHA
"V utkání s Liverpoolem jej některý z hráčů soupeře kopl do zad. Čech sice zápas dochytal, ale necítí se dobře, měl bolesti. Je vyloučeno, že by nastoupil v sobotním utkání s Hullem a myslím si, že je nemožný i jeho středeční start za reprezentaci," uvedl na klubovém webu kouč Luis Felipe Scolari.
Místo Čecha by měl v sobotu chytat portugalský náhradník Hilario, který však také není zcela zdravotně v pořádku, neboť jej trápil problém s kyčlí. Připraven bude Taylor z rezervy, na lavičku by mohl usednout osmnáctiletý český gólman Jan Šebek.
Zranění brankářské jedničky přidělalo starosti i trenérovi reprezentace Petru Radovi. "Slyším to od vás poprvé. Hned budu Čecha volat," řekl Právu v pátek odpoledne Petr Rada. "Pokud se informace potvrdí, povolám s největší pravděpodobností Martina Vaniaka ze Slavie. Má dobrou výkonnost a Slavia se v neděli vrací z Dubaje," dodal kouč.