Duben 2009

Oceláři zahájí přípravu 20. dubna

15. dubna 2009 v 17:53 | hcwerk.cz |  Hc Oceláři Třinec

Oceláři zahájí přípravu 20. dubna

Pod vedením nových trenérů Pavla Marka a Břetislava Kopřivy se hráči HC Oceláři Třinec sejdou ve druhé polovině dubna, kdy absolvují úvodní část přípravy v Nízkých Tatrách. Informoval nás o tom tiskový mluvčí HC Oceláři Třinec Ing. Ivo Pullmann.
" Takzvanou suchou část letní přípravy má áčko (respektive ti hráči, kteří tady ze stávajícího kádru zůstanou i do příští sezóny) začít v pondělí 20. dubna, a to kondičním soustředěním v Nízkých Tatrách - se zaměřením zejména na vytrvalost."
Zajímali jsme se rovněž, zda se v přípravě objeví i někteří noví hráči. " Případní noví hráči se samozřejmě mohou oficiálně v přípravě Ocelářů objevit až po 1. květnu" uvedl ing. Pullmann pro HC WERK.

Třinec láká Tomáše Dubu, zamíří bývalý sparťan do kádru Ocelářů?

15. dubna 2009 v 17:52 | Hokej.cz |  Hc Oceláři Třinec
Brankář Tomáš Duba by se měl stěhovat z finského Pori do Třince. Informaci přinesl dnešní Sport, podle nějž by sedmadvacetiletý gólman, který tuto sezonu zahájil ve Spartě, měl zaplnit místo po Romanu Čechmánkovi.
Třinec dnes potvrdil, že juniorský mistr světa je mezi vyhlédnutými posilami. Detaily ale všechny strany tají, protože Duba je do konce dubna ještě pod smlouvou v pražské Spartě.
"Poté, co jsme ukončili spolupráci s Romanem Čechmánkem, jsme avizovali, že chceme získat kvalitního gólmana do dvojice s Martinem Vojtkem. Můžu v tuto chvíli potvrdit jen skutečnost, že mezi vytipovanými jmény je i Tomáš Duba," řekl dnes mluvčí klubu Ivo Pullmann.
Duba odchytal poslední dvě sezony za Spartu a v jejím dresu získal i mistrovský titul. V úvodu tohoto ročníku však vedení holešovického klubu vsadilo na Pöpperleho a Dubu uvolnilo na hostování do konce sezony do Pori, kde odchytal 37 zápasů s průměrem 3,35 gólu na zápas.