Srpen 2009

Srážka auta s koněm

19. srpna 2009 v 14:35 | tn.cz |  Auta a motorky, tapety na plochu


Nejlepší hokejové góly

17. srpna 2009 v 16:38 | youtube.com |  SrandičkyHrabal: Těší mě, že mám v Třinci nějakou odpovědnost

16. srpna 2009 v 21:33 | hcocelari.cz |  Hc Oceláři Třinec
Ač je ještě stále velmi mladý obránce, přesto patří mezi nejzkušenější hráče v třineckém kádru. Na svém kontě má dvě sezóny v ruské nejvyšší soutěži, nespočet zápasů v české extralize, jednu sezónu v AHL a devět startů ve švédské Elitserien. I proto přichází do Třince jako obrovská posila zadních řad. "Jsem rád, že mě tak lidi považují, ale nejprve to musím dokázat. Tlaku se nebojím, naopak jsem rád, že budu mít v týmu nějakou zodpovědnost," těší se na příští sezónu, ve které by se měl stát jedním z nosných pilířů kádru.
S profesionálním hokejem začal Hrabal ve Vsetíně, kde v poslední extraligové sezóně na Lapači jako jeden z mála převyšoval kvality extraligy, za což si vysloužil dvouleté angažmá v Rusku. Na Vsetín však vzpomíná dodnes. "Na Vsetín vzpomínám strašně rád, tam mě hokej bavil nejvíce. Nedělali jsme sice žádné dobré výsledky, ale měli jsme tam skvělou partu. Chodil jsem tam do školy, mám tam kamarády a hodně jich hraje nyní zde," líčí své krásné vzpomínky na hokejové začátky.
Po povedeném angažmá v Rusku chtěl zkusit štěstí za mořem, kde se na dva roky upsal organizaci Edmontonu Oilers. Komplikace však přišly hned na začátku vysněného angažmá. "Minulý rok hned ze začátku sezóny jsem se zranil, byl jsem mimo. Trenéři a vedení Edmontonu mě neviděli hrát, a pak měli svou vizi, ve které jsem nebyl. Pak bylo strašně těžké se do ní probojovat. Hrál jsem v AHL, je to taky velmi kvalitní soutěž, ale celkově nebyla sezóna ideální," popisuje loňskou nevydařenou sezónu.
Také proto se bývalý reprezentační obránce rozhodl pro návrat do Evropy. Už tehdy projevilo vedení Ocelářů o perspektivního beka zájem. "Třinec mě kontaktoval už na konci minulé sezóny, kterou jsem dohrával ve Švédsku, takže jsem už ani žádné jiné nabídky nehledal. Chtěl jsem si zahrát dobrý hokej a vím, že tady v Třinci dostanu šanci. Když budu hrát dobře já, může dopadnout sezóna úspěšně. Vedení projevilo velký zájem, proto jsem neměl důvod k žádným dalším experimentům," naznačuje, že se jeho přestup do kádru Ocelářů zrodil už na konci minulé sezóny.
Přesto nebyl jeho přestup jednoduchý a rodily se různé spekulace o tom, zda mladý obránce u týmu zůstane. Vše záleželo na verdiktu ze strany Edmontonu, který až včera poslal poslední důležité dokumenty k dokončení přestupu. "Na klidu to rozhodně nepřidá, ale byl jsem na to připravený. Měl jsem svou vizi, že budu hrát tady a už jsem vůbec nepočítal s tím, že bych se do Edmontonu vrátil. Celou přípravu jsem se připravoval tak, že budu hrát sezónu tady," popisuje složitou situaci kolem jeho přestupu. Zároveň ho však trochu mrzí, že v zámoří nevydržel déle: "Mrzí mě trošku, že jsem nedodržel smlouvu a nevydržel v Edmontonu celé dva roky, ale viděl jsem možnost v Třinci hrát dobrý hokej, tak to zkusím."
Rodák z Přerova je také rád, že nepřichází úplně do neznámého prostředí. "Znám pana Kopřivu, který mě trénoval pět let, takže měl trošku i on na přestupu vliv. Především ale vedení projevilo největší zájem. Jsem z Přerova, takže to mám kousek domů, navíc se zde znám s hodně hráči, je tady dobrá parta," jmenuje hlavní důvody svého rozhodnutí.
V letošní přípravě zatím nastoupil ke všem přátelským zápasům. Rozhodně nejhorší vzpomínky bude mít na první ostudnou prohru se Zlínem. "První zápas nebyl dobrý. Ve Vítkovicích jsme to zlepšili a co jsme hráli na Slovanu, to bylo super. Bylo tam super nasazení. Včera jsme tady hráli první tři pětky super zápas. Jde to nahoru, myslím, že budeme dobří," těší ho vzestupná tendence třinecké formy.
Tu včera okusili také prvoligisti ze Znojma, které Oceláři v jednoznačném výkonu spláchli tenisovým kanárem. "Povedla se nám hlavně první třetina, která rozhodla. Další jsme už jen udržovali, ale hráli jsme pořád naplno," říká závěrem o zápase asistent u čtvrté branky další třinecké posily Ladislava Kohna.

Třinec hlásí kvalitní posily: ze zámoří se vrací Hrabal, u Ocelářů začne i Kohn

16. srpna 2009 v 21:29 | Hokej.cz |  Hc Oceláři Třinec

Třinec hlásí kvalitní posily: ze zámoří se vrací Hrabal, u Ocelářů začne i Kohn


13.08.09 | Autor: Václav Jáchim


Už nějaký čas trénovali s třineckými Oceláři, ale stále nebylo jasné, jak vlastně dopadne jejich aktuální hokejová budoucnost. Teď už otazníky zmizely. Obránce Josef Hrabal (na snímku) a útočník Ladislav Kohn s určitostí začnou nový ročník v dresu mužstva z města u česko-polských hranic. V případě Hrabala je dohoda platná na celý rok, u Kohna bude záležet na tom, jestli se dohodne na angažmá ve Švédsku. Pokud ne, také účastník mistrovství světa 2008 setrvá v kádru Třince po celou sezonu.
Vedení Ocelářů dnes potvrdilo, že s oběma hokejisty uzavřelo konkrétní dohody. Nejsou překvapivé. Hrabal trénoval s týmem celou letní přípravu, Kohn se zapojil minulý týden. Ke spolupráci všechno směřovalo. "Právě Pepa Hrabal byl vlastně jediným hráčem, kterého jsem v kádru Třince znal. Ale brzy jsem se adaptoval, v tomto ohledu nemám problémy," komentoval nástup do nového prostředí Ladislav Kohn.
Josef Hrabal byl dosud smluvně vázaný v Edmontonu. U Oilers začal minulou sezonu, ale v kempu se zranil a poté se nemohl ukázat trenérům. Následně byl odeslán na farmu do AHL, okusil také nižší ECHL, před lednovou uzávěrkou přestupů odešel do švédského MODO. "Jsem pořád hráčem Edmontonu, záleží na Oilers, jaké se mnou budou mít plány," uvedl Hrabal před časem.
Třinecký klub měl o zadáka s reprezentačními zkušenostmi zájem a dal se do jednání. Výsledek? Někdejší třinecký bek, který hokejově vyrůstal v Přerově, přeruší zámořskou anabázi, na rok se stává hráčem Třince. "Obdrželi jsme poslední dokumenty z Edmontonu, poté jsme mohli s Josefem Hrabalem podepsat smlouvu s tím, že o další spolupráci můžeme jednat příští rok v létě," uvedl tiskový mluvčí třineckého klubu Ivo Pullman.
Hrabal má co nabídnout. Na současném trhu není moc šikovných beků, kteří by vyzkoušeli hokej v zámoří, ve Švédsku nebo v Rusku. Hrabal před dvěma lety hrával za Severstal Čerepovbec, kam odešel ze Vsetína. Ruskou nejvyšší soutěž zná velmi dobře také Ladislav Kohn, další posila Ocelářů. O příchodu odchovance Uherského Hradiště padly zmínky už ve středu, dnes se Kohn dohodl s vedením Ocelářů, že u nich určitě začne nový ročník.
V případě Kohna zatím platí dohoda na první čtvrtinu základní části, pak může zkušený útočník zamířit do Švédska. "Vedeme tam nějaká jednání, je možné, že se v elitserien dohodnu na šestiměsíčním kontraktu," uvedl ve středu Kohn. Tím pádem může zahájit v Třinci, Kohn by na tom byl podobně jako třeba Čáslava (Pardubice), Hlinka (Sparta) nebo Tenkrát (Kladno). Všichni zmínění hokejisté odstartují švédské působení později vzhledem k tamním daňovým zákonům a jim upraveným smlouvám.
Ve hře ale zůstává i druhá varianta - totiž že Kohn do Švédska neodejde. "Zatím jsme dohodnuti do poloviny října, věc se bude dál řešit podle vývoje. Hodně samozřejmě záleží i na samotném hráči," vysvětlil Ivo Pullman. Ladislav Kohn trvalejší návrat do české extraligy nevyloučil, i když ho zahraničí stále láká. Minulý rok nastupoval za ruský Nižněkemsk, předtím byl hráčem CSKA Moskva.
Právě tam měl někdejší útočník Calgary, Atlanty, Toronta, Anaheimu či Detroitu letos znovu zamířit, ale ve slavném klubu se během letních prízdnin změnilo vedení a z transakce sešlo. Kohn byl od té doby v nejistotě, nyní má jasno, že skutečně ročník nakrojí ve vlasti. "Vracím se do extraligy po 17 letech, což je strašně dlouhá doba. Ani se mi nechce věřit, jak to uteklo. Moc se těším," uzavřel Kohn.Rozpis domácích utkáních Třince

13. srpna 2009 v 21:22 | hcocelari.cz |  Hc Oceláři Třinec
kolodatumdomácíhosté

2.pá 11.9.Oceláři TřinecMountfield ČB17:00
4.út 15.9.Oceláři TřinecVítkovice17:00
6.ne 20.9.Oceláři TřinecPSG Zlín17:00
8.pá 25.9.Oceláři TřinecLiberec17:00
9.ne 27.9.Oceláři TřinecSparta Praha17:00
11.pá 2.10.Oceláři TřinecLitvínov17:00
13.út 6.10.Oceláři TřinecEaton Pardubice17:00
14.pá 9.10.Oceláři TřinecSlavia Praha17:00
16.pá 16.10.Oceláři TřinecMladá Boleslav17:00
18.út 20.10.Oceláři TřinecKometa Brno17:00
20.ne 25.10.Oceláři TřinecKarlovy Vary17:00
23.pá 13.11.Oceláři TřinecPlzeň17:00
25.pá 20.11.Oceláři TřinecKladno17:00
28.pá 27.11.Oceláři TřinecMountfield ČB17:00
30.pá 4.12.Oceláři TřinecVítkovice17:00
32.pá 11.12.Oceláři TřinecPSG Zlín17:00
34.st 23.12.Oceláři TřinecLiberec

35.ne 27.12.Oceláři TřinecSparta Praha17:00
37.ne 3.1.Oceláři TřinecLitvínov17:00
39.ne 10.1.Oceláři TřinecEaton Pardubice17:00
40.pá 15.1.Oceláři TřinecSlavia Praha17:00
42.út 19.1.Oceláři TřinecMladá Boleslav17:00
44.ne 24.1.Oceláři TřinecKometa Brno17:00
46.ne 31.1.Oceláři TřinecKarlovy Vary17:00
49.ne 7.2.Oceláři TřinecPlzeň17:00
51.st 3.3.Oceláři TřinecKladno17:30

Třinec-Znojmo 6:0

13. srpna 2009 v 21:20 | hcocelari.cz |  Hc Oceláři Třinec
Branky a nahrávky: 5. Malec (Balej, Kohn), 9. Peterek (Tomas), 16. Polanský (Polák, Tomas), 24. Kohn (Hrabal), 44. Lojek (Květoň), 55. Peterek (Květoň). Rozhodčí: Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 6:0.
Oceláři Třinec: Duba - Hrabal, Výtisk, Cartelli, Malec, Lojek, Seman - Kohn, Balej, Polanský, Tomas, Květoň, Peterek, Růžička, Martynek, Polák
Znojmo: Panec - Morava, Hořava, Štach, Protivný, Ostrčil, Bokroš, Lattner - Plášek, Haman, Havlík, Sedlák, Vyletelka, Říha, Barták, Janečka, Staněk

Komentář k zápasu

Třinecké Oceláře čeká tento víkend náročný program. Už dnes se museli rozdělit na dvě poloviny, aby mohli odehrát dvě utkání. "Silnější" výběr zůstal v Třinci na pohárové utkání se Znojmem, kádr složený převážně z juniorů a zkoušených hráčů naopak odcestoval do Trenčína, kde je od 19 hodin čeká duel Rona cupu s domácí Duklou.
Od samotného začátku byl rozdíl kvality kádru znát. Diváci sledovali hru kočky s myší, a protože hosté neuvyžili přesilovku na začátku zápasu, přišel trest. V 5. minutě našel Balej na levém kruhu úplně volného Tomáše Malce, který poslal Oceláře do vedení - 1:0.
O tři minuty později to bylo 2:0 - Roman Tomas svůj bekendový blafák ještě nezvládl, ale pak našel úplně volného Jana Peterka, který tvrdě příklepem rozvlnil podruhé síť znojemské svatyně.
Průběh první třetiny byl nadále v režii třineckých Ocelářů, ale Martynek v dobré pozici minul téměř prázdnou bránu. Hosté zahrozili poprvé až v 15. minutě, když kolem Dubovy brány nebezpečně kroužil Haman. Přesto se Ocelářům podařilo do konce třetiny ještě zvýšit náskok, když Polák našel před bránou Jiřího Polanského, který lehkou střelou poslal puk mezi betony Pance - 3:0.
Začátek druhé třetiny pokračoval ve stejném střeleckém duchu. Hrabal nabil na modré čerstvé posile Ladislavu Kohnovi, který poslal razantně puk od břevna do brány - 4:0. Od té chvíle měli domácí na hokejkách spíše smůlu, když se neujaly loženky Cartelliho a Martynka. Orli poprvé vážně zahrozili až na konci druhé třetiny, jenže dvě velké šance Pláška kryl pozorný Tomáš Duba. Na konci druhé části měli Znojemští za vysokou hůl Lojka možnost čtyřminutové přesilové hry, ve které si ale žádnou vážnou akci nevytvořili.
Do posledního dějství vstoupili znovu mnohem aktivněji domácí. Tomas nejprve z brankoviště napálil puk pouze do tyče, ale o pár sekund později se Oceláři přeceněn radovali. Na modré čáře napřáhl Martin Lojek a razantní střelou zacílil přesně mezi betony brankáře - 5:0.
Oceláři byli nadále v trvalém tlaku, ale šance Tomase a dnes velmi aktivního Cartelliho branku nepřinesla. Radovat se tak Třinečtí mohli až v 15. minutě, když kapitán Jan Peterek našel před brankovištěm úplně volný puk a elegantní kličkou do bekhendu poslal podruhé v zápase puk do sítě - 6:0.
Další průběh zápasu již změnu nepřinesl. Oceláři si tedy v jednoznačném zápase připsali první letošní výhru v rámci Tipsport cupu. Další utkání čeká Třinecké již zítra, kdy se v trenčínském Rona cupu utkají se slovenským mistrem z Košic.

Tomáš Duba: Horší už to být nemůže

6. srpna 2009 v 14:09 | hcocelari.cz |  Hc Oceláři Třinec
První zápas v třineckém dresu si brankář Tomáš Duba za rámeček určitě nedá. Byť šlo jen o přípravu, vyprovázeli diváci hokejisty z ledu bučením a pískáním. Zápas se těžko hodnotil také jemu: "Horší start to snad být nemohl. Nebruslili jsme dobře, Zlín už odehrál jedno utkání a bylo to trochu znát. Musíme se ještě sehrát a doufám, že se z toho zápasu poučíme a najdeme ty slabiny," hodnotí krátce dnešní nepodařený duel. "Pozitivní je alespoň fakt, že horší to už být nemůže, teď už se to může jen zlepšovat," hledá alespoň nějaká pozitiva dnešní třinecké blamáže.
I přesto, že se za svůj výkon v dnešním zápase rozhodně stydět nemusí a tým v mnohých fázích zápasu podržel jistými zákroky, nechybí v jeho tváři skromnost. "Určitě jsem dva nebo tři góly mohl mít, byl to hodně smolný zápas. Jim tam spadlo všechno, nám nic," pozastavuje se nad svým výkonem a chabou produktivitou svých spoluhráčů.
První přípravné utkání třineckých Ocelářů přineslo velmi jednoznačný průběh. Hosté ze Zlína Třinecké k ničemu nepustili a prakticky celý zápas měli jasně navrch. "Samozřejmě je to první zápas sezóny, tak nemůžu po klucích chtít, aby mi tam skákali po hlavě. Na důrazu na brankovišti však budeme muset s kluky zapracovat. Dnes tam padly čtyři góly z dorážek, to je hodně," vidí velmi jasně příčinu dnešní kruté prohry.
"Tréninky jsme měli zaměřené více na bruslení než na souhře, a právě to se projevilo. Nemyslím si, že by nám došly síly po náročných tréninkových dávkách," popírá gólman možnost únavy hráčů po těžké letní přípravě.
Šance na reparát čeká Oceláře již za dva dny, kdy je v rámci Tipsport cupu čeká regionální derby na ledě Vítkovic. "Určitě musíme zapracovat na defenzívě a nehrát takový hurá hokej, o který jsme se dnes pokoušeli a vůbec nám nevycházel," nabádá spoluhráče ke spolehlivějšímu plnění defenzivních úkolů. Právě v tom totiž gólman vidí nejlepší způsob, jak dnešní fiasko napravit.