Březen 2010

Jan Moder :Necháme si jen bojovníky!

30. března 2010 v 21:05 | deník Sport |  Hc Oceláři Třinec

Necháme si jen bojovníky!

Věřil, že s tímto týmem vybojuje historický titul. Prezident třineckých Ocelářů JÁN MODER měl velké ambice, podpořené pevným finančním zázemím a našlapaným kádrem. Jenže tým tvrdě ztroskotal už ve čtvrtfi nále na pardubické partě kolem nestárnoucího brankáře Dominika Haška. Oceláři sérii jednoznačně prohráli 1:4 na zápasy.
TŘINEC - Před začátkem čtvrtfinále Ján Moder neskrýval velké chutě na postup do dalšího kola play off . "Zabezpečení klubu a podmínky jsou na špičkové úrovni, takže očekávám i špičkové výsledky. Byl bych špatný šéf, kdybych nechtěl vyhrávat. Cítím, že stejně to vnímají i hráči. Řekl jsem jim, že si musí uvědomit, že jenom úspěch udrží ty dobré nahoře a že hrají o svoji budoucnost," burcoval tým šéf klubu před začátkem série s Pardubicemi.
Vyřazení rozdýchával Ján Moder jen velmi těžce. V hlavě už ale spřádá plány na další sezonu. Největší esa týmu - Ladislava Kohna a Radka Bonka - hodlá udržet, o bezprostřední budoucnost týmu nemá strach.
A zároveň říká, že tým i přes nevoli značné části fanoušků budou dál trénovat Pavel Marek s Břetislavem Kopřivou. "Vyřazení je obrovské zklamání," hledal Moder slova. "Ale sezona skončila a už se připravujeme na novou."
* To znamená co? Hodláte udržet celý kádr pohromadě?
"Celý asi ne, ale minimálně polovičku hráčů si necháme. S polovičkou možná zahýbeme a necháme si jen ty největší bojovníky s největším srdíčkem. A k nim se budeme snažit na příští rok napasovat naše mladé - Orsavu, Mičulku, Ostřížka... To absolutně chceme."
* Kdo odpovídající srdce podle vás nemá?
"Nechci nikoho obviňovat. Podívejte, srdce má každý. Ale někteří hráči jej mají přece jen větší."
* Buďme konkrétní. Co třeba útočník Jiří Polanský? Ten má být jednou z nejvýraznějších osobností týmu, ale v play off se vyloženě trápil.
"Zrovna s Jirkou už začínáme jednání o jeho setrvání u nás. V současném kádru máme jen dva otevřené hráče, kteří nemají smlouvu podepsanou - Jirku Polanského a Rosťu Martynka. Martynka asi uvolníme, aby šel konečně do světa na zkušenou. Je to náš odchovanec, ale začal stagnovat, tak se snad ve světě rozkouká a vrátí se za rok v lepší formě. Toho uvolníme. A Polanský? To je velký bojovník, já jsem dokonce před sezonou navrhoval, aby byl kapitánem týmu. Odvedl kus práce v první půlce sezony, v závěru se mu bohužel tolik nedařilo. Ale já chci, aby v týmu zůstal. Jen se musíme dohodnout na ceně."
* V zákulisí šly zvěsti, že si Polanský nesedl s Ladislavem Kohnem. Je to pravda?
"Láďa Kohn mi nic neříkal. Mám s ním velmi dobré osobní vztahy, ale nic takového se ke mně nedoneslo. Hráči si k nám nechodí stěžovat, interní záležitosti si musí vyřešit mezi sebou. Oba jsou takové osobnosti, že si jistě všechno vyřídí mezi sebou. Chlapsky. Jestli nějaký problém měli, určitě to vyřešili a nemělo to negativní vliv na chod týmu."
* Říkal jste, že podepsaní nejsou jen Polanský a Martynek. Co Radek Bonk?
"Tomu smlouva nekončí, je podepsaný. Je to hráč, se kterým počítáme do budoucnosti."
* A trenéři Marek s Kopřivou? U fanoušků nemají ideální pozici...
(skočí do řeči) "U mě mají pozici ideální, mají mou plnou podporu! Absolutně."
* Nehodláte tedy v tomto směru nic měnit?
"Nehodlám. Já nedám na nějaké nálady a nenávistné atmosféry, které vůči Pavlu Markovi kdosi rozesílá. Pavel Marek je člověk, který k nám za velmi dobrých podmínek přivedl Láďu Kohna, Radka Bonka a další. Není to za hromady peněz, jak se nám snaží ostatní vnutit. Naopak, jsou to všechno velmi výhodné nákupy. Pavel Marek je člověk, kterému dnes srdce bije za Třinec. A já si na něj sahat nedám! Má moji plnou důvěru, stejně tak pan Kopřiva. Tahle dvojice povede náš tým i v příští sezoně."
***
JÁN MODER
"Pavel Marek je člověk, kterému dnes srdce bije za Třinec. A já si na něj sahat nedám! Má moji plnou důvěru." třinecký prezident o trenérovi týmu KDO ASI Z TŘINCE ODEJDE Lukáš Zíb Rostislav Martynek Roman Tomas Vojtěch Polák

Patrick Eaves a jeho nepovedená penalta

29. března 2010 v 14:48 | tn.cz |  SrandičkyNHL 09 -cd key

6. března 2010 v 16:42 NHL 09
QDGQ-C562-P9YA-3P9N-FRLD

Kdo vyhraje O2 extraligu?

6. března 2010 v 14:21
?