Srpen 2010Fanoušci ve fotbalovém klání znovu podlehli

5. srpna 2010 v 23:00 | hcocelari.cz |  Hc Oceláři Třinec

Fanoušci ve fotbalovém klání znovu podlehli

Střetnutí mezi třineckými hokejisty a jejich fanoušky na fotbalovém hřišti - to je charakteristika již tradiční letní akce pořádané HC Oceláři Třinec, jejíž třetí ročník dnes proběhl na fotbalovém stadionu v Bystřici nad Olší. Fanoušci měli zálusk na první historický skalp hokejistů, jenže dle jejich představ to nedopadlo ani tentokrát.

Ideální povětrnostní podmínky, slušná divácká kulisa a Zbycho Zmelty v roli neúprosného a neomylného sudího - tyto atributy naznačovaly, že mač nabídne minimálně stejnou kvalitu, jako v předchozích ročnících. Avšak kvalita již od samého počátku, kdy bystřický starosta Ladislav Olšar provedl úvodní výkop, vyzařovala pouze z týmu hokejistů.
Fanoušci nedokázali správně zvládnout defenzivní úkony a z hřiště odcházeli poražení výsledkem 5:3. Papírově slabší celek totiž zaspal úvod utkání a během několika minut již prohrával tříbrankovým rozdílem. Když se jim už s vypětím všech sil podařilo snížit, soupeř vždy znovu odskočil. Příznivcům třineckého hokeje se sice podařilo celkem třikrát skórovat, jejich kamenem úrazu však byla děravá defenzíva. Drtivá převaha v držení míče, přesné přihrávky a především nesrovnatelně větší fyzický fond hokejistů byl důvodem, proč byl průběh utkání tak jednostranný. A to raději ani nebudeme zmiňovat, že v brance fanoušků v tomto utkání figurovali dva gólmani najednou.
Obě strany našly své ostrostřelce - za Oceláře se dvakrát trefil Jiří Polanský, za jejich příznivce dvakrát rozvlnil síť Denis Havel. Výstavní ranou se ale trefil jindy spolehlivý strážce svatyně Tomáš Duba. "Hodně jsem trénoval před utkáním - patnáct minut jsem se snažil trefovat do stejného místa, ale vždy mi to letělo někam jinam," smál se autor nejkrásnějšího zářezu. Co si myslí o dnešní akci jsme se zajímali i u nové tváře mezi Oceláři - Martina Adamského. "Přípravy teď máme dost, a tak jsme tuto akci brali spíše jako odreagování od každodenního bruslení. Myslím, že jsme byli lepší ve fyzičce, protože nás bylo více na střídačce. Na tyto srandamače jsem z Plzně zvyklý, hráli jsme buď hokej s fanoušky, nebo fotbal po dědinách s místními kluby," konstatoval devětadvacetiletý útočník.
V průběhu celé akce bylo návštěvníkům k dizpozici několik doprovodných akcí zahrnujících soutěže o permanentky či autogramiádu hokejistů. Nouze nebyla ani o dobré jídlo a pití - o tom by mohla vyprávět i nová kanadská akvizice Guillaume Lefebvre: "Toto je nejlepší pivo, jaké jsem kdy pil a fotbal s fanoušky jsem ještě nikdy nikde nehrál," konstatoval nad čerstvě natočenou dvanáctkou. Akce se tedy opět vydařila na výbornou a všem fanouškům se musela líbit. "Jsem moc rád, že se tuto akci povedlo znovu zorganizovat. Chtěl bych jménem fanklubu poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli," vyjádřil vděk za fanoušky šéf fanclubu Roman Martynek.
Fotogalerii z akce naleznete zde.