Vedeme ligu, ale nepodléháme uspokojení, říká kouč Kopřiva

13. listopadu 2010 v 19:49 | hcocelari.cz |  Hc Oceláři Třinec
Průběžné první místo, divácky atraktivní hokej, respekt soupeřů a pozitivní ohlasy u odborné veřejnosti. Zatím může panovat spokojenost...
Pokud vidím, že jsme na prvním místě, tak vypadá vše OK. V novinách se na tabulku extraligy hezky kouká. Jsme za to rádi, kluci odvedli výbornou práci, ale také moc dobře víme, v čem jsou naše rezervy. Rozhodně máme stále na čem pracovat. První místo nás těší, ale je za námi teprve něco víc než jedna třetina soutěže. Nemůžeme polevit a podlehnout uspokojení, že teď jsme na čele. Bodový rozdíl v tabulce není velký, stačí pár zápasů a pořadí může být zcela jiné.
Čím si vysvětlujete fakt, že hra Ocelářů vypadá mnohdy lépe na kluzištích soupeřů, než před vlastními fanoušky?
Jsme si vědomi toho, že v domácích zápasech ztrácíme zbytečné body, což musíme vylepšit. Všichni dobře víme, s jakou taktikou k nám jezdí většina soupeřů. Hlavně dobře bránit a zahušťovat střední pásmo s aktivním forčekingem. Jak už jste naznačil, více se nám paradoxně daří na venkovních kluzištích, protože obrany tam jsou otevřenější. Soupeři mají u nás tendenci důsledně bránit. Hlavně prostor kolem branky je téměř neprodyšný, častokrát dochází k osobní obraně. Recept na úspěch známe. Musíme víc střílet, hrát častěji na odražené puky, občas zjednodušit přesilové hry, hrát přímočaře.

Břetislav Kopřiva během tréninku s Ladislavem Kohnem, foto: Marian Ježowicz
Jako bývalého trenéra juniorky vás jistě mohou těšit v poslední době solidní výkony některých mladších hráčů...
Určitě. Mám radost, že jsme do kádru postupně zabudovali některé juniory a hokejisty mladšího věku. Například Orsava s Hrňou si bezpochyby zaslouží šanci v prvním týmu a v posledních zápasech potvrzují, že disponují určitou kvalitou. Tihle kluci mají obrovskou výhodu v tom, že v kádru máme mnoho zkušených hráčů, vedle kterých se ještě mohou učit a postupně se zlepšovat.
V posledních dnech je v extralize hlavním tématem hrozba výsledkové kontumace ve třech klubech. Jaký je váš subjektivní postoj v této kauze?
Kdysi byl trest za administrativní chybu u jediného týmu zřejmý. Odebraly se body. Momentální situace je trochu složitější a je to poměrně citlivá záležitost. Nelze jednoznačně prokázat vinu. Některé kluby by kontumace poslala definitivně dolů, přestože výkonnostně jsou někde okolo šestého místa, jako třeba Plzeň. Osobně bych se klonil spíše k finančním trestům a body bych klubům nebral. Odebráním bodů budou potrestání hlavně hráči, kteří ale za nic nemohou. Pokárat by si zasloužili jen funkcionáři, kteří svou práci provedli nedbale. Hráči přece nehráli vědomě na černo. Na ledě vystupovali s dobrými úmysly a nechtěli nikoho poškodit. Toto je můj názor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který hokejista Hc Oceláři Třinec je nejlepší???

David Květoň 8.3% (137)
Lukáš Krajíček 6.1% (101)
Martin Růžička 4.6% (76)
Bryan McGregor 4.7% (78)
Jiří Polanský 5.7% (94)
Ladislav Kohn 3.9% (65)
Peter Hamerlík 3.7% (61)
Jan Peterek 3.1% (51)
Martin Adamský 2.6% (43)
Jakub Orsava 2.4% (39)
Vojtěch Polák 2.1% (35)
Lukáš Zíb 2.2% (36)
Radek Bonk 2.7% (44)
Daniel Seman 1.6% (26)
Martin Lojek 2% (33)
Lukáš Havel 2.1% (35)
Martin Vojtek 9.6% (160)
Václav Varaďa 2.3% (38)
Mario Cartelli 2.4% (39)
Martin Podešva 2.5% (42)
Tomáš Duba 1.9% (32)
Stanislav Hudec 2% (33)
Rostislav Marosz 2.1% (35)
Martin Richter 2.4% (39)
Josef Hrabal 2.5% (42)
Zbyněk Hampl 2.3% (38)
Lukáš Daneček 1.9% (32)
Jakub Kania 1.6% (27)
Rostislav Marosz 1.9% (31)
David Ostřížek 1.4% (23)
Erik Hrňa 1.7% (29)
Lukáš Mičulka 1.9% (31)
Marek Zagrapan 2% (34)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama